Përpara sezonit 6 të 90 ditëve: Kush është akoma bashkë

Klea

Çiftet 90 ditore të fejuar që u ndanë në 2023

I fejuari 90 ditor ekskluziviteti ka parë shumë çifte të suksesshme, megjithëse ka parë edhe pjesën e saj të drejtë të atyre të pasuksesshme. Në vitin 2023 pati shumë ndarje të të fejuarve për 90 ditë, disa prej të cilave ishin më të parashikueshme se të tjerat. Nuk dihet saktësisht se kur u ndanë të gjithë këta çifte, por për ndarjen e tyre mësuam diku në vitin 2023. Fatkeqësisht, ky vit ishte perde për çiftet e mëposhtme.

Amanda dhe Razvan

Amanda Wilhelm dhe Razvan Ciocoi ishin një çift i ri në sezonin 6 të fejuarit 90 Day: Before The 90 Days, por fatkeqësisht nuk zgjati shumë. Ish-çifti kishte një lidhje të fortë në internet, por kur u takuan personalisht, kuptuan shpejt dallimet e tyre. Amanda e krahasoi Razvanin me bashkëshortin e saj të ndjerë, gjë që kuptohet se e lëndoi shumë. Në Tell All, Amanda zbuloi se Razvan i ndërpreu gjërat me të menjëherë pasi ajo u kthye në Amerikë.

Riley & Violet

Riley Diego dhe Violet Tuyet ishin një tjetër çift i Sezonit 6 të Para The 90 Days që nuk ia dolën dot. Pasi udhëtoi për në Vietnam, Riley u përpoq të gjente gjuhën e përbashkët me Violet gjatë udhëtimit të tyre. Më vonë, ajo pretendoi se ishte shtatzënë, megjithëse Riley beson se po e gënjeu për këtë. Gjatë Tell All, Riley theksoi se ai dhe Violet nuk ishin më bashkë, por shtoi se ajo do të vinte në Amerikë për ta vizituar së shpejti. Interesante.

Christian & Cleo

Christian Allgood dhe Cleo befasuan fansat në Sezonin 6 të Tell All-it të Para The 90 Days, duke zbuluar se ishin ende bashkë, por jo për shumë kohë. Menjëherë pas transmetimit të Tell All, Cleo tregoi se ajo dhe Christian nuk ishin më bashkë. Ndërsa është e trishtueshme t’i shohësh ata të mos funksionojnë, nuk është për t’u habitur bazuar në atë që shikuesit panë për marrëdhënien e tyre në ekran. Ish-çifti thjesht nuk dukej i pajtueshëm, me Christian që ishte një ekstrovert ndërsa Cleo është shumë introverte.

Jen & Rishi

Statusi i marrëdhënies së Jen Boecher dhe Rishi Singh i ngatërroi fansat pas sezonit 4 të Fejuarit 90 Day: The Other Way, por së fundmi u pastrua. Në fund të sezonit, Jen u largua nga India dhe i tha Rishit se marrëdhënia e tyre kishte përfunduar. Megjithatë, në Tell All Jen pranoi se ata folën pak që atëherë. Mirëpo së fundmi, të dy kanë njoftuar ndarjen e tyre në rrjetet sociale. Jen sugjeroi që Rishi tani po takohet me një tjetër anëtar të kastit të 90 Day Fiancé, por nuk tha se kush.

Xhulio dhe Kirsten

Foto: TLC

Julio Moya dhe Kirsten Schoemaker ishin një nga çiftet e parë të prezantuar në sezonin 5 të The Other Way, por ata nuk zgjatën shumë. Kirsten udhëtoi për në Amerikë për të takuar familjen e Xhulios, pasi ai planifikoi të shkonte në Holandë për të qenë me të. Megjithatë, kur Kirsten u kthye në shtëpi, Julio hodhi bombën që kishte vendosur të mos lëvizte dhe në vend të kësaj u nda me të. Kirsten ishte dukshëm i verbër dhe zemërthyer, gjë që e bëri këtë ndarje të vështirë për t’u parë!

Kalani & Asuelu

Kalani Faagata dhe Asuelu Pulaa ishin një nga ndarjet më befasuese të të fejuarit 90-ditor të vitit 2023. Ish-çifti i dhanë lidhjes së tyre një goditje të fundit gjatë 90 Day: The Last Resort, por në fund të fundit, thjesht nuk ishte menduar të ishte. Kalani zbuloi se Asuelu e kishte tradhtuar rreth një duzinë herë gjatë martesës së tyre dhe thjesht nuk kishte kthim nga kjo.

Në fund të “The Last Resort”, Kalani i tha Asuelut se donte një divorc, por donte të mbeteshin miq. Nëna e dy fëmijëve që atëherë ka kaluar te një burrë i ri, Dallas, me të cilin duket se është shumë e lumtur! Është fantastike të shohësh Kalani dhe Asuelu të jenë ende miq për të bërë bashkë prindër dy djemtë e tyre dhe ne me të vërtetë i urojmë më të mirat.

Molly & Kelly

Molly Hopkins dhe Kelly Brown
(Kredia e fotografisë: TLC/YouTube)

Molly Hopkins dhe Kelly Brown gjithashtu u përpoqën të ruanin marrëdhënien e tyre në The Last Resort, por thjesht nuk mundën. Pasi u tërhoq nga policia, Kelly u transferua përgjithmonë në Gjeorgji për të qenë më afër Molly. Megjithatë, pas daljes në pension të Kelly, Molly u ndje ndryshe për të dhe nuk ishte e kënaqur me mungesën e motivimit të tij.

Në vendpushim, Molly ishte dukshëm i largët nga Kelly, gjë që e zhgënjeu shpejt atë. Pasi Molly u tha terapistëve se ndjeu se marrëdhënia e tyre kishte përfunduar, ajo dhe Kelly u larguan herët nga ekskursioni. Ish-çifti u largua në kushte miqësore, madje ndanë një përqafim para se të largoheshin veçmas.