Chris Harrison 'Mirënjohës' pasi la Bachelorin 'Toxic'

Klea

Chris Harrison ‘Mirënjohës’ pasi la Bachelorin ‘Toxic’

Ish-mikpritësja e Bachelor Nation, Chris Harrisonpo flet për lënien pas realitetit “toksik”.

Siç e dinë shumë, Chris ishte Bachelor mikpritës i gjatë për 19 vjet përpara se të largohej pas mbrojtjes së tij (të çuditshme) të historisë raciste të një anëtari të kastit. Në një intervistë të vitit 2021 me Rachel Lindsay rreth Rachel Kirkconnell-it të veshur me një kostum të vendasve amerikanë në 2018, Chris e hoqi supet duke thënë se fansat duhet të tregojnë “pak hir, pak mirëkuptim, [and] pak dhembshuri.”

Menjëherë pas kësaj, përdoruesit e mediave sociale dhe vëzhguesit e audiencës erdhën për ish-prezantuesin më të vështirë se kurrë. Dhe ai vuri në dukje se ishte “e tmerrshme në shumë nivele”.

Chris thotë se Bachelor ishte një “bekim” dhe një “mallkim”

Chris u shfaq së bashku me Jason Tartick në podcast-in e tij, Trading Secrets. Atje, ai kujtoi kohën e tij si drejtues i emisionit dikur jashtëzakonisht popullor të takimeve. “Shfaqja ishte një bekim,” tha ai. “Unë ende e shoh këtë si një bekim në jetën time. Ishte e vështirë në fillim, natyrisht, nuk ishte e menjëhershme ku u ndjeva mirë për gjithçka, sepse ajo që kalova ishte e trazuar. Nuk ia uroj askujt.”

Lidhur me reagimin, Chris tha se është “diçka që i lutem Zotit që armiku im më i keq të mos kalojë kurrë”.

“Por, duke thënë këtë, e dija se duhej të largohesha nga ajo që u bë një situatë shumë toksike, dhe e bëra, dhe kjo ishte një situatë shumë e vështirë,” vazhdoi ai.

Pasi u largua nga The Bachelor dhe The Bachelorette, Chris tha se është “krenar për atë vendim”.

“Jam krenar që e kam trajtuar ashtu siç e kam bërë, dhe ende e shikoj si një bekim sepse më ndryshoi jetën në shumë nivele,” tha ai. “Natyrisht nga ana financiare. Më ndryshoi jetën [and] jetët e fëmijëve të mi.”

“Më ndryshoi jetën, por në të njëjtën kohë mund të jem edhe mirënjohës që jam larguar. Kjo është një marrëdhënie në të cilën nuk kam nevojë të jem më sepse nuk ishte e shëndetshme”, tha ai.

Sa i përket një rikthimi të ardhshëm, Chris tha se kjo nuk do të ndodhë kurrë – veçanërisht me gjendjen aktuale të industrisë.

“Sapo u largova, njerëzit filluan të gjuanin kampionin, dhe ata ia dolën mbanë, dhe tani ka konkurrencë, dhe tani ka shfaqje në zeitgeist, po flitet për to, po marrin [the] shtypi që merrnim më parë. Përsëri, është e vështirë të mbijetosh kur nuk i ke më ato syri, sepse njerëzit do të flasin për një shfaqje tjetër,” shtoi ai.

Bachelor rikthehet për sezonin 28 më 22 janar 2024, në ABC.