Monique Samuels 

Klea

Chris dhe Monique Samuels u divorcuan zyrtarisht pas 11 vitesh martesë

Chris dhe Monique Samuels u divorcuan zyrtarisht pas 11 vitesh martesë

Ish Amvise të vërteta të Potomac yjet, Monique Samuels dhe Chris Samuelskanë finalizuar divorcin e tyre, një përfundim i shpejtë që vjen më pak se gjashtë muaj pas ndarjes së tyre të shpallur.

Monique Samuels

Monika dhe Chris Samuels kanë mbyllur kapitullin për martesën e tyre. Gjykata Familjare e Qarkut Montgomery konfirmoi të hënën se divorci i dyshes është finalizuar.

Një gjykatës i dha dritën jeshile divorcit të tyre në fillim të këtij muaji, pas një seance dëgjimore përfundimtare mes ish-çiftit. Megjithatë, specifikat rreth divorcit të tyre mbeten një mister, pasi letrat e divorcit janë vulosur, duke i mbajtur të fshehta kushtet.

Monique Samuels

Qershorin e kaluar, 39-vjeçari Monika vendosi të bëjë kërkesë për divorc nga Kris46-vjeçari ish-lojtar i NFL-së, pasi ndau 11 vite jetë bashkëshortore.

Monique Samuels

Kur gjithçka filloi, Monika kishte paraqitur fillimisht një ankesë për divorc absolut në muajin prill. Më pas ajo rishikoi dokumentet dhe paraqiti një ankesë të ndryshuar më 15 qershor.

Ngritjet dhe uljet martesore të çiftit nuk ishin sekret për fansat. Dinamika e marrëdhënieve të tyre luajti për të dy Dashuria dhe Martesa: DC dhe Amvise të vërteta të Potomac. e Monikes qëndroj në RHOP përfundoi në vitin 2020 pas një sherri të ashpër fizik me kolegun e tij, Candiace Dillard Bassett.

Monique Samuels

Në tetor 2022, pëshpëritjet filluan të qarkullojnë kur Ashley Darby zbuloi në BravoCon se çifti ishte nisur për në Splitsville. Megjithatë, dyshja u përgjigj shpejt me një video të përbashkët në YouTube të nesërmen, duke mohuar ato thashetheme për ndarje.

“Nuk është sekret që Chris dhe unë kemi pasur vështirësi në disa fusha të martesës sonë dhe kushdo që e shikoi ‘Love & Marriage: DC’ vitin e kaluar, të gjithë i panë argumentet, të gjithë panë gjithçka që po ndodhte. tha nëna e tre fëmijëve.

Monique Samuels

Derisa Monika shprehu hapur ndjenjat që Kris mund të mos i plotësonte plotësisht nevojat e saj, dyshja qëndruan të vendosur në mesazhin e tyre, duke pohuar se ata ishin “absolutisht jo”, në rrugën e ndarjes.

“A po divorcohemi unë dhe Chris? Jo! Ne nuk do të divorcohemi”, tha ajo. “A po shkojmë rrugët tona të ndara? Absolutisht jo, askush nuk e tha këtë. A kemi bërë një ndarje ligjore? Jo. A kemi bërë kërkesë për divorc? Jo. A ka ndonjë dokument që vërteton ndonjë kërkesë divorci? Jo. Jemi ndarë deri në masën e ndarjes? Jo.”

Monique Samuels

Në të vërtetë, të dyja Kris dhe Monika i bëri jehonë një fronti të bashkuar, duke ndarë se ata po angazhoheshin në mënyrë aktive në terapi për të adresuar dhe punuar përmes “çështjeve të tyre personale”.

“Vendosëm që do të kalonim disa netë të ndarë ndërsa ishim në udhëtimet tona të këshillimit,” zbuloi ajo. “Ne kemi komunikuar shumë më mirë se ajo që kemi për një kohë të gjatë.”

Ajo vazhdoi, “Padyshim që jemi ende bashkë, nuk kemi hequr dorë nga martesa jonë, nuk u ndamë dhe nuk po kërkojmë të divorcohemi. Ne thjesht po përpiqemi të jemi më të mirë.”

Monique Samuels

Afati kohor i saktë se kur lidhja e tyre goditi ujërat shkëmbore mbetet paksa e errët. Megjithatë, duke shtuar spekulimet, Monika ndau një varg mesazhesh enigmatike në Instagram Story pak pasi boja u tha në letrat e tyre të divorcit.

Një postim intrigues preku idenë e hyrjes në marrëdhënie me qëllimin “për të dhënë” në vend të “për të marrë”. Ndërkohë, një mesazh tjetër lë të kuptohet se individët ekspozojnë “ngjyrat e tyre të vërteta dhe synimet e tyre fillestare”.

Monique Samuels

Monique Samuels dhe Chris Samuelsi cili dikur pikturoi një foto të lumturisë martesore, janë prindër të tre fëmijëve të adhurueshëm: vajzës së tyre Milani, 8, dhe djemve Christopher, 10 dhe Chase, 4. Ata morën betimet e tyre dhe filluan udhëtimin e tyre martesor në mars 2012.