Cheryl Burke dhe Sharna Burgess duhet të kishin qenë në nderin e Len Goodman

Klea

Cheryl Burke dhe Sharna Burgess duhet të kishin qenë në nderin e Len Goodman

Kur ish Duke kërcyer me yjet Kryegjykatësi, Len Goodman, ndërroi jetë në prill 2023, të gjithë u tronditën. Len u tërhoq nga DWTS në nëntor 2022. Profesionistët dhe garuesit donin të dëgjonin ato fjalë magjike, “Nga Len—10!” Do të thoshte gjithashtu përsosmëri. Len shërbeu si gjyqtari kryesor në DWTS nga viti 2005 deri në vitin 2022. Fansat dhe anëtarët e kastit u ndikuan thellësisht nga vdekja e Len. Trofeu vezullues i Mirrorball u riemërua në Len Goodman Mirrorball Trophy dhe nderimi i Len Goodman në DWTS ishte vërtet emocionues.

Një nderim i përshtatshëm për një legjendë

(Disney/Christopher Willard)

Së fundmi, profesionistët e kërcimit nderuan Len me një performancë mahnitëse. Prezantuesja Julianne Hough iu bashkua kastit aktual të kërcimtarëve të DWTS. Vëllai i saj, gjyqtari Derek Hough, gjithashtu kërceu.

Shumë profesionistë të së kaluarës u kthyen në sallën e vallëzimit për të kërcyer në kujtim të Lenit. Edhe pse jo të gjithë ishin të ftuar.

Kush u kthye në sallën e ballit edhe një herë për Len?

Profesionistët e martuar të DWTS Jenna Johnson dhe Val Chmerkovskiy koreografinë një vals ëndërrimtar. Pjesa u vendos në Lumin e Hënës nga Henry Mancini. Ishte një nga këngët e preferuara të Lenit. Valltarët u përballën me karrigen e zbrazët të Lenit, e ndriçuar nga një rreze drite, në fund të performancës. Gjyqtarët qanë, ashtu si edhe shumica e kërcimtarëve.

Tifozët ishin të kënaqur kur panë të preferuarat nga sezonet e kaluara. Anna Trebunskaya, Edyta Sliwinska, Kym Johnson Herjavec, Karina Smirnoff, Maks Chmerkovskiy, Tony Dovolani, Louis van Amstel dhe Mark Ballas u kthyen të gjithë në sallën e vallëzimit.

Edhe pse mungonin dy ish-profesionistë prej kohësh – Cheryl Burke dhe Sharna Burgess.

Sa kohë ishte Sharna në DWTS?

(Kelsey McNeal/ABC nëpërmjet Getty Images)

Gjatë sezonit 16, Sharna u bë profesionist në DWTS. Ajo konkurroi në shfaqje për 14 sezone. Sipas Variety, Sharna u ul në sezonin 31 pasi lindi djalin e saj. Pastaj Sharna nuk u ftua për sezonin 32.

“Pesë vitet e mia të fundit në shfaqje kanë qenë të vështira – jo për shkak të shfaqjes. E dua shumë shfaqjen, por ne patëm një producent të ri ekzekutiv që erdhi, mendoj se pesë vjet më parë tani”, tha Sharna. “Sapo kisha fituar me Bobby Bones dhe ai vendosi të mos më kthente më”.

Pasi humbi një sezon, ajo u rikthye për sezonin 29. Sharna u bashkua me aktorin Jesse Metcalfe. Fatkeqësisht, dyshja nuk u pa sy më sy.

Sa kohë ishte Cheryl pjesë e DWTS?

(Foto nga Paul Archuleta/Getty Images)

Cheryl konkurroi në sallën e ballit për 26 sezone. Ajo iu bashkua serialit gjatë sezonit të dytë. Dy herë kampioni i Mirrorball shpresonte të kalonte në një pozicion tjetër. Idealisht, ajo shpresonte të bashkohej me panelin e gjykimit. Megjithatë, nuk funksionoi.

Cheryl dhe Sharna patën reagime emocionale për t’u përjashtuar

(Përmbajtja Argëtuese e Përgjithshme e Adam Rose/Disney nëpërmjet Getty Images)

Cheryl iu përgjigj pyetjeve të fansave në lidhje me nderimin e Lenit. “Për ata prej jush që pyesin nëse do të jem pjesë e haraçit të Len Goodman javën e ardhshme në DWTS, për fat të keq, nuk u ftova. Megjithatë, do të jem aty me shpirt dhe mezi pres të brohoras ish-kolegët e mi!” Cheryl shkroi në Threads. “Dërgimi i dashurisë dhe dritës për të gjithë. #riplen.”

Njerëzit raportuan se i fejuari i Sharnës, Brian Austin Green, thirri DWTS. Ai postoi në Instagram, “Nuk mund të filloj t’ju tregoj se sa i zhgënjyer isha që @sharnaburgess nuk u ftua për haraçin mbrëmë.”

Në mbishkrim, Brian shkroi: “Ajo as që u ftua të ulet në tribuna dhe të shikojë. Turp për atë grup njerëzish. @cherylburke duhet të kishte qenë gjithashtu atje.” Postimi është fshirë.

Sharna ka ndarë reagimin e saj në Instagram Story. “Hamazhi ishte mahnitës dhe unë qava duke parë. Lotë festimi, gëzimi dhe mirënjohjeje për sa shumë bëri Len për sallën e ballit dhe për të gjithë karrierën tonë”, ka shkruar Sharna. “Performanca ishte perfekte dhe klasike dhe teknikisht e shkëlqyer. Val dhe Jenna krijuan magji dhe Lenit absolutisht do t’i pëlqente, “tha ajo.

“Mos harroni 2 gjëra mund të jenë të vërteta,” tha Sharna. “Mund ta dua dhe ta mbështes shfaqjen, të ndiej gëzim për ata që ishin atje dhe gjithashtu të ndihem i trishtuar që nuk jam atje.”

Cheryl i nderuar Len

Cheryl postoi një video emocionuese në Instagram për të nderuar Len. “Edhe pse nuk jam në sallën e ballit sonte, dua të shpreh se sa shumë do të thoshte Len Goodman për mua dhe ndikimin e tij në karrierën time konkurruese edhe para Dancing with the Stars. Nuk ka fjalë të mjaftueshme për të përshkruar se si ai bëri një ndikim kaq të madh në jetën time, “tha ajo pjesërisht.

Në përfundim, ajo shtoi: “Dëshiroj të dërgoj dashurinë time për familjen e zotit Len Goodman. Dhe dashuri për të gjithë kërcimtarët profesionistë, pjesë e nderimit të Lenit. E di që Len do t’i jepte performancës tuaj 11 nëse do të mundej, “shtoi ajo.

Ndërsa ishin ende të lënduar, si Sharna ashtu edhe Cheryl lavdëruan kolegët e tyre kërcimtarë dhe nderuan Lenin. Shumë klas, zonja.

Pse u përjashtuan Sharna dhe Cheryl?

(Disney/Christopher Willard)

Për më tepër, shikuesit e DWTS duan të dinë pse Cheryl dhe Sharna nuk u ftuan në haraçin e Len. Maksim theksoi se Val dhe Jenna nuk kishin asnjë fjalë se kush do të merrte pjesë.

Pra, pse nuk u përfshinë Cheryl dhe Sharna? Në thelb, “Unë mendoj se ne të gjithë kemi një marrëdhënie specifike me shfaqjen,” tha Maks. “Kam një marrëdhënie me [the show] tash e 17 vjet. Ne kemi uljet dhe ngritjet tona, dhe shohim sy për sy dhe më pas nuk bëjmë… Kastigu, produksioni, drejtimi muzikor.”

Ai vazhdoi, “Ne kemi një marrëdhënie me kaq shumë njerëz në atë vend. Kështu bëjnë Sharna dhe Cheryl dhe të gjithë të tjerët.” Maks la të kuptohet se zonjat janë përjashtuar për shkak të dramës në prapaskenë.

Pse Cheryl dhe Sharna meritonin të ishin në haraç

(Disney/Christopher Willard)

Të dy Sharna dhe Cheryl ishin pjesë e DWTS për shumë vite. Edhe nëse do të kishte probleme me produksionin, Cheryl dhe Sharna duhej të ishin të ftuar në homazin e Lenit. Kjo është ndoshta ajo që Len do të kishte dashur.