Çfarë shkoi në ribashkimin e sezonit 13 të RHOBH

Klea

Çfarë shkoi në ribashkimin e sezonit 13 të RHOBH

Nuk e di nëse kam menduar ndonjëherë Dorit Kemsley dhe Kyle Richards ishin miqtë më të mirë në Amvise të vërteta të Beverly Hills. Kyle gjithmonë dukej pak më me këmbë në tokë, gjë që po thotë shumë, ndërsa Dorit ishte gjithmonë vonë sepse donte të sigurohej që të kishte ndriçimin perfekt për selfiet e saj. Por ribashkimi i sezonit 13 theksoi vërtet dallimet që këto dy nëna kanë me njëra-tjetrën. Gjithashtu nuk do ta mohoj që më pëlqeu që Dorit të thirrej pasi e ndjeva se ajo u duk si një mike e dobët sezonin e kaluar.

Lufta civile e amvisave të vërteta

Kyle goditi gozhdën në fund kur vuri në dukje se Dorit bën çmos për t’u lidhur me këdo që publiku i pëlqen. Ajo kurrë nuk është vërtet aleate e askujt. Ndihej shumë si një përplasje ndërgalaktike me Doritin si një senator me veshje të çuditshme nga Naboo dhe Kyle që vjen nga Senati. Fashionistja kishte vetëm një goditje për të siguruar diamantin e saj. Ajo e mori atë në kurriz të miqësisë së saj me Kyle. Tensioni nuk mund të përmbahej më brenda grupit pasi maskat u hoqën dhe fjalët e mprehta nuk u kursyen.

Filloi kur Dorit i zbuloi një tekst Erika Jayne dhe pjesës tjetër të produksionit, duke treguar se sa manipulues kishte qenë Kyle. Me sa duket, të dy nuk kishin folur për muaj të tërë. Megjithatë, me lehtësi, një natë para ribashkimit, Kyle vendosi t’i dërgonte një mesazh shantazhi ish-shoqes së saj, duke e inkurajuar atë të mbante gojën mbyllur. Zakonisht nuk e mbështes Doritin, por mendoj se ajo ishte e zgjuar ta përdorte tekstin si municion. Kyle duhet ta dinte më mirë sesa ta dërgonte. Dua të them, ajo është një OG. Ajo ka ecur për të ecur disa herë si veterane.

Dorit nuk mundi ta mbante veten teksa qortoi Kyle. “E di natyrën tënde, nëse them diçka që të mërzit, je ndëshkues, do të më mbyllësh. Nuk kishim folur prej disa muajsh dhe papritur më dërgove mesazh një ditë para ribashkimit, a mendon vërtet se jam idiot?”

Doriti akuzohet si shok i keq

Dëgjo, nuk mendoj se Doriti është shoqja më e mirë për askënd, dhe ajo gërvishtje në ballin e saj, e cila është një model flokësh, me sa duket nuk po e ndihmon kauzën e saj. Por le ta quajmë lopatë lopatë; t’ia tregosh tekstin Erika DHE produksionit ishte një jo-jo e madhe, por mendoj se Dorit e dinte tashmë këtë. Themeluesi i Beverly Beach i thotë Kyle se ishte lënduar nga komentet që ajo bëri për nënvlerësimin e miqësisë së tyre. Megjithatë, Kyle u përpoq të shpjegonte se miqësia e tyre është ndryshe. Nuk ka të bëjë me të punuarit së bashku ose të shoqëroheni çdo ditë, dhe kjo është në rregull.

Eshte? Më pëlqen të flas me miqtë e mi të paktën një herë në ditë, kështu që mbase Dorit po merr diçka këtu. Megjithatë, Kyle zbuloi se ishte e lodhur duke u përqeshur gjatë gjithë sezonit për të folur për jetën e saj private. Kyle nuk ishte i emocionuar që Dorit ishte përpjekur të merrte një histori me “shpenzimet” e saj, duke vënë në dukje: “Ju e dinit që duke thënë diçka të tillë, do të krijonte një problem më të madh për mua në media me gjithë situatën e Morganit. ” Sezoni 13 theksoi miqësinë e Kyle me Morgan Wade, dhe nuk e ndihmoi që Dorit luajti në thashethemet, duke u përpjekur të hidhte fajin mbi thashethemet lezbike që tashmë ishin në univers përpara se ajo të thoshte ndonjë gjë.

Doirt e mori atë për të gjithë

Duket se askush nuk ka qenë adhurues i Doirt në pjesën e parë të ribashkimit, pasi ajo është ngrënë e gjallë. Dhe unë isha këtu për të. Garcelle Beauvais ishte në radhë pasi ajo u përpoq edhe një herë të shpjegonte pse fjala “sulm” ishte e papranueshme. Nuk e ndihmoi që Dorit ishte ulur në atë që unë dua ta quaj një zgjedhje veshjesh të diskutueshme nga ana kulturore, ndërsa ajo u përpoq të mbrohej.

Dorit gjithashtu mori një vesh nga Crystal Kung Minkoff për përdorimin e termit “nuse fëmijë”. Me të drejtë, Crystal u shpreh se sa fyes ishte ai term, veçanërisht për një grua aziatike. Dorit thjesht u ul atje në “flluska e saj të dashurisë”, duke mos e kuptuar qartë se sa keq kishte hasur këtë sezon. Mezi pres të shoh se çfarë do të sjellë ribashkimi.