Çfarë po bën tani ylli i RuPaul's Drag Race Gigi Goode?

Klea

Çfarë po bën tani ylli i RuPaul's Drag Race Gigi Goode?

Gigi Goode luajti me yll RuPaul's Drag Race Sezoni 12. Këtu, Gigi u rendit si nënkampione, por ishte Jaida Essence Hall që mori kurorën dhe një vend në We're Here Sezoni 4. Edhe pse Gigi nuk fitoi, vendosja në tre të parat është e madhe, kështu që ajo meriton shumë merita. Në përgjithësi, loja e saj Snatch u shkatërrua, numri i saj i sinkronizimit të buzëve ishte përtej dhe ajo asnjëherë nuk ra në renditjen e fundit.

Megjithatë, viti i Gigi-t ishte një vit shumë politik. Ndërsa kamerat u ngritën në sezonin e saj, Amerika filloi të shpërbëhej, me vrasjen e George Floyd, protestat e brutalitetit të policisë dhe Covid-in të gjitha që luanin në sfond. Ishte gjithashtu një vit zgjedhor, kështu që shumë prej aktorëve të saj filluan të përdorin platformat e tyre për të mbështetur të margjinalizuarit. Në fund, Gigi u shpreh se politika i dha ankthin.

Më pas, Gigi postoi për emocionin e saj për finalen, duke shkruar se “nuk merr dot frymë”. Ai goditi si i shurdhër, dhe një mori reagimesh pasuan. Fatmirësisht, Gigi hoqi dorë, duke u zotuar se ajo “do të vazhdojë të mësojë, të rritet dhe të ndryshojë në këtë udhëtim në të cilin jemi të lidhur të gjithë”. Kanë kaluar katër vjet që nga ajo kohë, kështu që le të hedhim një vështrim në jetën e Gigi-t tani dhe të shohim se çfarë ndryshimesh dhe histori të reja po jeton aktualisht kjo mbretëreshë.

Gigi doli si Trans dhe iu nënshtrua një operacioni në fytyrë

Sezoni i Gigi-t përfundoi në vitin 2020. Përafërsisht një vit më vonë, ajo shkoi në rrjetet e saj sociale, duke u shprehur se ndërsa ajo ende identifikohej si gjinore, ajo tani “po anon më shumë drejt pjesës jobinare të kësaj. Unë identifikohem si një person trans/jobinar dhe preferoj përemrat e saj/saj.” Ajo vazhdoi të shpjegonte se bllokimi, i cili u shkaktua nga pandemia, “ishte kaq vendimtare që unë ta kisha atë kohë për veten time. Më dha shumë kohë për të menduar dhe reflektuar.”

Pasi reflektoi, Gigi “vendosi të fillonte procesin e terapisë së zëvendësimit të hormoneve”. Ajo gjithashtu iu nënshtrua një operacioni për feminizimin e fytyrës. Këto janë ngjarje të mëdha, kështu që Gigi shpjegoi se ajo kishte ende “shumë më shumë shërime për të bërë”.

Ok, puno atë licencë

Gjatë periudhës së saj të rikuperimit, Gigi trajtoi dokumentacionin e mundimshëm që do ta lejonte atë të ndryshonte ligjërisht emrin e saj në Gigi. Ajo ngulmoi në llogoret e saj prej letre, duke ndarë një patentë shoferi krejt të re me një emër ligjor të përditësuar, si dhe shënuesin e saj të ri gjinor. Ky ishte një moment i madh për Gigi-n, e cila e mbizoti postimin e saj duke përdorur vetëm një fytyrë të qeshur me një emoji lotësh.

Gigi u kthye në Shtëpinë e Avalon

Para se të futej në serialin e RuPaul, Gigi ishte e lidhur me anëtarët e Shtëpisë së Avalon. Ky është një grup i zgjedhur familjar i transplanteve të Arkansas, të cilët tani banojnë së bashku në një dupleks të LA. Pas xhirimeve, ajo u ribashkua me këtë familje dhe gjatë karantinës, të gjithë filluan të funksionojnë si kanali i tyre i aksesit publik. Këtu, ata vendosën një shumëllojshmëri të gjerë skicash për të na ndihmuar neve, vëzhguesve të padenjë, pasi ne ishim të ngujuar brenda, duke u dhjamosur dhe turpëruar në divanet tona.

Me rritjen e shikueshmërisë së tyre, ky kanal filloi të shfaqte Motrat e Avalon, një grup prej tre bashkëpunëtorësh të ngushtë dhe partnerë të përsëritur që ishin afër shtëpisë. Këtu hyri Gigi. Skica e saj e përsëritur e Gigi's Wig Rehab ishte e shkëlqyer. Të shikoje Gigi duke punuar me aftësitë e saj të ngjyrosjes dhe prerjes në paruke të ndryshme ishte çuditërisht terapeutike, si një nga ato kapëse për dekorimin e biskotave, ku gjithçka funksionon pa probleme, duke të tërhequr.

Oh përshëndetje, Avalon TV

Me famën e Gigi-t që erdhi nga luajtja në RuPaul's Drag Race, e kombinuar me sukseset e parë nga seritë argëtuese, argëtuese dhe të prodhuara nga grupi i familjes së saj, këta miq u bënë të vendosur për të sjellë House of Avalon në televizion. Mbi këtë, dorëzuar 2023. Ky kolektiv zvarriti shënoi vetë një skeç komedi të quajtur Avalon TV. Ky serial u transmetua në World of Wonder Presents, një shërbim transmetimi i bazuar në abonime.

Në TV Avalon, skicat komedi janë normë. Disa shembuj që mund të shihen janë Çështjet e zgjedhura të familjes, e cila është padyshim një mashtrim i serisë së vjetër TGIF Family Matters. Pastaj është edhe Dragass, një parodi e Jackass që përfshin marifete të vërteta komike. Përveç këtyre skicave, shikuesit mund të gjejnë gjithashtu të famshëm që shfaqen, thithkat që dalin jashtë dhe një mori momentesh të tjera histerike brenda.

Pjesa më e mirë është se sezoni 2 sapo u shpall. Pritet të transmetohet në një moment në vitin 2024.

Tani, ajo po përplaset me mbretëreshat e tjera

Ok, shiko. Jo, Gigi nuk luajti në asgjë me Beyoncé. Megjithatë, kur mbretëreshat përplasen, është e denjë për lajme, kështu që unë po e përfshij këtë në shënimet e mia “Ku është Gigi tani”, siç duhet.

Duke u takuar më herët në vitin 2024, Gigi ndau disa imazhe të saj dhe Bey, duke shprehur “Fjalë për fjalë as që mund të mendoj se çfarë t'i përshkruaj kësaj. E takova Beyoncen?! Faleminderit shumë ekipit të @cecred dhe mbretëreshës Bey që u treguan kaq të ëmbël dhe menduan se balluket e mia ishin reale.”

Gigi do të mbetet e rezervuar dhe e zënë

Një vështrim në rrjetet sociale të Gigi-t do t'ju tregojë se ajo është shumë e kërkuar. Ajo gjithashtu po zgjedh të shfrytëzojë çdo mundësi që i shfaqet. Nga miratimet e markave tek reklamat e modës, ajo po bën bankë. Po kështu, ajo po udhëton nëpër botë, me disa pasarela që shihen anash.

Pjesa më e mirë është se Gigi gjithashtu përdor platformën e saj për të folur për çështjet LGBTQIA+. Kjo përfshin parandalimin e vetëvrasjeve dhe gjithashtu ndihmën për ndërhyrjen në krizë për të rinjtë LGBTQIA+. I dua femrat. Vazhdo të shërbesh c*nt, Gigi.