Çfarë po bën tani ylli i Mob Wives Drita D'Avanzo?

Klea

Çfarë po bën tani ylli i Mob Wives Drita D'Avanzo?

Ka kohë që fansat i kanë dhënë lamtumirën serisë VH1, Gratë e turmës. Shfaqja, e cila u zhvillua nga viti 2011 deri në 2016, na dha kaos të pastër. Por ishte e pamundur të largohej vështrimi nga drama. Seriali ndoqi disa gra të guximshme dhe të hapura të Staten Island që kishin lidhje me turmën. Shumica e aktorëve kishin bashkëshortë ose anëtarë të tjerë të familjes pas hekurave.

Drita D'Avanzo, Karen Gravano, Renee Graziano, Carla Facciolo dhe Angela “Big Ang” Raiola na shërbyen estetikën e grave të vërteta të mafias ndërsa përballeshim me të pasurit e të dashurve në burg. Drita nuk kishte të njëjtin sfond si zonjat e tjera. Ajo u fut në jetë nga i dashuri i saj, tani bashkëshorti, Lee D'Avanzo. Drita dhe Big Ang ishin të shtrënguar. Mjerisht, Ang ndërroi jetë në vitin 2016.

Pati shumë grindje verbale, dhe ndonjëherë fizike, mbi Gratë e Mob. Drita dhe Karen u grindën sepse Karen takonte Lee. Fishekzjarret shqiptare u bë e preferuara e fansave për shkak të pamjeve të saj të nxehta, sensit të modës dhe qëndrimit që nuk merr të burgosur.

Pra, çfarë ka bërë Drita që nga mbyllja e emisionit? Le të zbulojmë.

Drita u arrestua

Pas përfundimit të Mob Wives, Drita u përfshi në disa furça me forcat e rendit. Duke qenë se ajo njihet për temperamentin e saj të zjarrtë, ky lajm nuk ishte surprizë.

Sipas Page Six, në shkurt 2016, Drita u arrestua për kundërvajtje. Ajo dyshohet se sulmoi fqinjin e saj për një vend parkimi. Po! Çështja më vonë u pushua.

US Sun raportoi se në gusht 2020, Lee u dënua me 64 muaj burg. Akuza ishte posedim i armës për veprën penale. Drita u arrestua në të njëjtën kohë me bashkëshortin e saj kur Departamenti i Policisë së Nju Jorkut bastisi shtëpinë e çiftit në vitin 2019. Drita u akuzua për posedim kriminal të mjeteve narkotike dhe një armë zjarri. Akuzat kundër saj u hoqën më vonë.

Drita dhe Lee janë ndarë

Drita zbuloi për US Sun se ajo dhe Lee janë të larguar “prej disa vitesh”. Ajo shtoi se ata ishin “të ndarë për një kohë të gjatë”. Çifti ka dy vajza, Aleeya D'Avanzo dhe Gizelle D'Avanzo. Kur të finalizohet divorci i Lee dhe Dritës, ajo do të bëjë një njoftim.

Drita është një shef

Drita jo vetëm që ishte një yll realiteti, por ishte edhe grimere e njohur. Ajo përdori përvojën e saj profesionale për të hapur dyqanin e saj të bukurisë, të quajtur Lady Boss, ndërsa ishte në Mob Wives. Thuaj çfarë të duash për Dritën, por ajo ka qenë gjithmonë punëtore.

Drita përqafon gruan e turmës estetike

Drita ndau gjërat e nevojshme për të arritur pamjen e gruas së mafias. “Gjëja estetike e gruas së mafias ka pushtuar botën. Duhet të kesh lesh,” tha Drita në një TikTok. “Duhet të dilni jashtë. Printe kafshësh dhe syze dielli të mëdha. Kështu që tani ju duhet printe kafshësh, pallto leshi, syze dielli të mëdha dhe të mëdha dhe shumë bizhuteri. Dhe ju jeni zyrtarisht një grua mafioze, “tha ajo. “Mos e merrni të dashurin kriminel. Lëreni të qetë”, shtoi ajo. Drita po flet nga përvoja.

Sipas Time Out, Drita gjithashtu organizon një konkurs estetik të gruas së mafias në Ainslie Bowery. Të ftuarit veshin veshjet e tyre më të egra të gruas së turmës. Drita pret një vakt italian me tre pjata dhe më pas gjykon një konkurs mode. Tani, a tingëllon si një kohë e mirë, apo çfarë? Madje Drita u shfaq në Watch What Happens Live si banakiere për të shijuar estetikën e gruas së mafias.

Drita ka folur për mbidozën e Renee Grazianos

Renee pothuajse vdiq nga një mbidozë vitin e kaluar pasi gëlltiti aksidentalisht Fentanyl. Ajo mendoi se ishte një tjetër drogë.

“Nuk më pëlqen ajo. Megjithatë, në kryeqytete i uroj që të gjejë shëndet dhe qetësi shpirtërore dhe mos i uroj asgjë të keqe”, tha Drita për US Weekly. “A më pëlqen nëna-ker? Dreqin jo.” Ajo shtoi, “Por unë nuk i uroj të keqen askujt. Megjithatë, unë me të vërtetë e uroj mirë atë.” Të paktën Drita ka pak dhembshuri për ish-bashkëjetorin e saj.

Çfarë po bën Drita tani?

TMZ raportoi se Drita është duke punuar në një serial të skenarizuar për jetën e saj. Ajo thuhet se po zhvillon shfaqjen me një studio të madhe. Ai do të mbulojë jetën e saj që nga rritja në projekte deri në mënyrën se si ajo u bë një grua mafioze. “Seriozisht do të jetë diçka tjetër,” ngacmoi Drita.

Drita ka bërë një jetë interesante, ndaj një emision për të mund të jetë argëtues për t'u parë. Por unë ende dua një rindezje të Mob Wives.