Çfarë po bën tani Sam Carmona nga The Circle?

Klea

Çfarë po bën tani Sam Carmona nga The Circle?

Sam Karmona luajtur Rrethi Sezoni 5 në një nivel në dhjetë. Pasi u rendit e fundit në seancën e parë të vlerësimit të kastit, Sam filloi të kishte biseda kokë më kokë me aktorët e saj nëpërmjet aplikacionit të tyre. Këtu, ajo u përpoq të përcaktonte pse vlerësimet e saj ishin kaq të zymta. Më pas, Sam vendosi të shtrihej dhe të shmangte dramën, duke bërë që ajo të pëlqehej shumë nga të gjithë aktorët e saj.

Në mënyrë të egër, loja e saj me strategji zero në Netflix doli të ishte gjëja më e mirë që ajo mund të kishte bërë. Sam në mënyrë tronditëse vazhdoi të fitonte të gjithë konkursin. Megjithatë, në favor të saj funksionuan edhe miqësia e saj me Chaz Lawery (i njohur si bashkëshorti i saj) dhe Raven Sutton. Duke qenë se këta të dy ishin shpesh ndikues, Sam ishte rrallë në bllok, dhe kur ajo ishte, si në Episodin 4, Chaz përdori fuqitë e tij për ta mbrojtur atë nga një bllokim.

Kur Sam fitoi, unë isha vërtet i lumtur për të. Është shumë bukur të shohësh mbretëreshat joproblematike që ngrihen në majë. Sidomos në zhanrin e realitetit televiziv, i cili zakonisht vlerëson, e ndonjëherë edhe shpërblen sjelljet e këqija. Pra, çfarë po bën Sam këto ditë dhe për çfarë i përdori fitimet e saj prej 100 mijë dollarësh? MESAZH: Unë i kam këto përgjigje për ju tani më poshtë. DËRGONI.

Një fitore për Sam ishte një fitore për famën

Kur Sam u shpall fitues, ajo mbajti një fjalim mjaft emocionues se si do të përdoreshin fitimet e saj. “Gjyshja ime jeton në projekte. Ajo jeton në katin e katërmbëdhjetë. Ajo është shumë astmatike,” tha ajo. “Nëse prishet ashensori, ajo ulet para ndërtesës. Nuk e dua këtë për të.” Sam shtoi, duke ndihmuar për të shpjeguar pse ajo donte të përdorte fitimet e saj për të “kujdesur për familjen e saj”.

Gjithashtu, rrjetet sociale të Semit nuk më lejojnë të ndaj postimet e saj këtu, por ju lutemi shikoni këtë klip të Sam dhe gjyshes së saj duke u ngatërruar. Unë gati vdiq. Humori dhe shaka mes këtyre dy zonjave janë të larta dhe tani më mungojnë gjyshet. Le të marr grammin tuaj, Sammy.

Por gjithashtu, kam nevojë për një takim për kafe me Semin, sepse pas fitores së saj, ajo dha një intervistë për Parade që më bëri të shaka. Në një pjesë, ajo tha diçka kaq të pabesueshme, saqë ajo dhe unë tani duhet të jemi motra të lidhura plotësisht. Duke folur për atë që do të vijë më pas për të, Sam tha: “Unë jam shumë mirë që jam në shtëpi duke mos bërë asgjë”.

Lexuesit. Emri im tani është Amy Carmona. Unë jam duke paraqitur dokumentet e mia të birësimit tani.

Nga një fillim me renditje të ulët në një fund të ngjashëm me ndikimin

Sam fitoi sezonin 5 të The Circle thjesht sepse ishte vetvetja. Këto ditë, ajo po paguhet edhe më shumë për të njëjtën arsye. Dua të them, shikoni, vajza ka një emër të kërkueshëm tani, dhe ajo e di se me këtë, pagat do të pasojnë. Sam po ecën përpara me zgjuarsi dhe me çdo ditë pagese, ajo tani mund të shtojë koleksionin e saj tashmë masiv të këpucëve, të cilin unë e dua për të.

Për të shpjeguar, në faqen e saj të uljes në Linktree, kjo anëtare e aktorëve të Rrethit po sjell në mënyrë pasive brumin në shtëpi. Për të filluar, Sam ka një ton të listave të blerjeve në Amazon. Secila prej tyre shton monedhat në llogaritë e saj të ndryshme bankare pasi ndjekësit e saj blejnë një nga artikujt e saj të theksuar. Në këto lista të kuruara, Sam po i drejton fansat e saj drejt gjërave të ndryshme si gjetjet e kafshëve shtëpiake, këllëfët e atleteve, “gjetjet e veshjeve me drogë”, madje edhe ofertat e shtëpisë dhe bukurisë.

Ajo gjithashtu ka një “Bodega”, ku shet disa nga bluzat e saj unisex të dizajnuara nga specialiteti. Përveç gjithë kësaj, ka gjithashtu një lidhje me një “Meet & Vibe Pt2 (Edicioni i Natës së Lojërave).” Tani, herën e fundit që Sam drejtoi një nga këto, ajo kishte mbi 2 mijë pjesëmarrës virtualë. Kjo është shumë e mirë nëse më pyet mua.

Megjithatë, nuk thuhet se sa kushton secila prej këtyre biletave ndjekësve të saj, por megjithatë, është e qartë se fansat e Semit vazhdojnë të shfaqen për të në një mori. Në thelb, Sam tani është një ndikues. Megjithatë, këtë herë, nuk është vetëm në një lojë. Eshte reale.

Ish-anëtarët e kastit të Sam janë ende në rrethin e saj

Pavarësisht se sa të rrëmujshme ishin veprimet mes aktorëve të saj në sezonin 5 të The Circle, tani gjithçka është mirë mes këtyre ish-konkurrentëve. Që kur kamerat u rrëzuan në këtë kast, Sam shpesh ka folur për mënyrën sesi ajo ende flet me Chaz-in dhe Raven, ndonjëherë edhe çdo ditë. Kjo nuk është tronditëse. Megjithatë, është ende bukur të dëgjosh.

Sa i përket pjesës tjetër të kastit të saj, ata të gjithë vazhdojnë të mbajnë kontakte, jo aq shpesh. Në të njëjtin shënim, ndërkohë që Chaz dhe Raven janë shpesh të pranishëm në rrjetet sociale të Sam, unë gjithashtu kam parë Xanthi Perdikomatis disa herë gjithashtu. Në përgjithësi, morali i historisë së Semit është se nëse i qëndroni besnik vetes, atëherë miqtë dhe fitoret ka të ngjarë të pasojnë.