Çfarë po bën tani Rosie nga amvise reale të Nju Xhersit?

Klea

Çfarë po bën tani Rosie nga amvise reale të Nju Xhersit?

Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit ka pasur gjithmonë disa gra kryesore, dhe kjo përfshin edhe ndihmësit. Kur Kathy Wakile ishte anëtare e kastit me kohë të plotë, motra e saj, Rosie Pierri, shfaqej gjithmonë; edhe në ribashkime. Fansat e donin personalitetin e saj të zhurmshëm, sepse ajo kurrë nuk kishte frikë të qëndronte për atë që ishte e drejtë. Kështu kur kushërira e saj, Teresa Giudice, e shmangu atë, shikuesit ndjenë të lënduar. Rosie ishte gjithmonë e ashpër dhe nuk kishte frikë të thoshte atë që kishte në mendje.

Ndërsa kjo veçori e personalitetit mund t'i ketë shkaktuar ndonjëherë më shumë telashe, ajo kurrë nuk u tërhoq. Rosie luajti në shfaqje nga sezoni 3 në sezonin 7, dhe fansat gjithmonë shpresonin që grindja Gorga/Giudice/Wakile do të funksiononte vetë. Mjerisht, kjo nuk ndodhi kurrë, por duket se Rosie ende po lulëzon.

Kush është Rosie?

Ashtu si Kathy, Rosie u lind dhe u rrit në Totowa, New Jersey. Ndërsa ishte në Real Housewives të Nju Xhersit, Rosie njihej për zemrën e saj të madhe, por kishte edhe një anë krijuese.

Ajo e gjeti pasionin e saj për dizajnin dhe inxhinierinë duke prodhuar ekrane dyqanesh për industrinë e shitjes me pakicë. Rosie ka punuar si stiliste për 30 vitet e fundit. Ndërsa koha e saj në serialin Bravo mbaroi, ajo e dinte se donte të fokusohej në krijimin e marrëdhënieve pozitive në jetën e saj.

Në një postim të fundit, Rosie vuri në dukje se ajo do të “krijojë derisa të vdes”.

Jeta personale

Rosie është një person jashtëzakonisht privat, kështu që është e vështirë të thuhet nëse e ka gjetur shpirtin binjak. Nëse ajo është në lidhje, ajo po e mban atë lajm afër gjoksit të saj. Por Rosie duket se është jashtë dhe duke shijuar jetën.

Ajo ka postuar foto të saj në breg duke shijuar BBQ-të e verës dhe duke u varur me vëllezërit e saj. Rosie gjithashtu frekuenton Balenën e Hekurt në Asbury Park, New Jersey. Pra, nëse doni të shkoni në Rosie-spotting, ky mund të jetë një vend i mirë për të filluar! Thjesht mos u bëni të çuditshëm për këtë nëse jeni bëj përplasem me të. Ajo mund të shkojë për gjuhën tuaj…

Hobi i Rosie

Rosie ka postuar shumë nga ushqimet e saj të shijshme dhe duket se i ka krijuar një pasion gatimin. Mes picës së bërë vetë dhe makaronave, ish-ylli i Bravo-s po përvesh mëngët dhe po ofron ushqime të shijshme.

Sipas Instagramit të saj, Rosie pëlqen të rrijë në plazh dhe të bëjë shëtitje të gjata. Ajo ka të bëjë me eksplorimin dhe krehjen e plazhit për gjetje argëtuese. Pavarësisht nëse është një agim apo një perëndim i diellit, Rosie gjithashtu merr kohë për të shijuar “bukurinë e Zotit” pavarësisht se çfarë po bën.

Shkëlqimi i Rosie

Kur Rosie ishte në shfaqje, ajo u vesh. Ishte e vështirë të jetosh sipas modës që shërbehej nga Real Housewives. Por ajo i tronditi ndjekësit e saj kur postoi një foto me flokët e saj sportive me kripë dhe piper.

Mendja kreative e mbizotëroi foton e saj duke shkruar: “Ndjehem e rifreskuar. Dielli është ilaçi më i mirë; Më pëlqen kjo kohë e vitit.” Ishte e dukshme për shikuesit se Rosie kishte punuar me veten pasi dukej më e lumtur dhe më e shëndetshme.

Motra e saj, Kathy, ishte një nga të parat që komentoi, duke shkruar: “Dukesh shkëlqyeshëm, motër”.

Lidhjet familjare

Rosie është ende shumë e lidhur me motrën e saj. Por mjerisht, ajo nuk është në kontakt me kushërinjtë e saj, Teresa dhe Joe Gorga. Asnjë ekskluzivitet Bravo nuk kishte më shumë dramë familjare sesa Real Housewives e New Jersey. Pra, nuk është për t'u habitur që grindja është ende e gjatë.

Joe së fundmi ndau disa mendime për kushëririn e tij për The Daily Dish. Babai i tre fëmijëve zbuloi: “Rozi, më mungon. Më mungon Rosie. Ajo ishte kushërira ime që kur u rrit, ishte gjithmonë aty për mua. Kështu që më mungon ajo.” Pronarja e Kathy dhe Envy, Melissa Gorga, që dikur ishin të afërta, nuk flasin më. Unë do të supozoja se Rosie, duke qenë ndonjëherë besnike, gjithashtu nuk flet me kushërinjtë e saj nga respekti për motrën e saj.

Por Rosie padyshim që gjen kohë për pjesën tjetër të familjes së saj. Ajo ka postuar për shoqërimin me nipërit e saj, Joseph Wakile dhe Derek Pierri, si dhe nënën e saj. Edhe pse është një ëndërr, do të ishte mirë që Rosie dhe Kathy të ktheheshin në RHONJ në një moment. Personalisht, më mungon qëndrimi i saj luftarak dhe sjellja argëtuese.

Ju mund ta kapni Rosie në sezonet e vjetra të The Real Housewives of New Jersey, duke transmetuar në Peacock.