Çfarë po bën tani Laura-Leigh nga Vanderpump Rules?

Klea

Çfarë po bën tani Laura-Leigh nga Vanderpump Rules?

Kur Rregullat e Vanderpompës premierë në vitin 2013, Laura-Leigh ishte atje. Ashtu si aktorët e saj, Laura-Leigh u bë e çrregullt mjaft shpejt. Së pari, ajo u lidh në banjë me Jax Taylor, menjëherë pasi ai u nda me Stassi Schroeder. Më pas, ajo e solli Jax-in në takimin e saj AA, ku mësoi se ajo ishte një javë esëll nga alkooli dhe meta.

Jax e hodhi atë. Laura-Leigh u kundërpërgjigj me “Më vjen keq që të kam përqafuar çdo ditë pa mbrojtje, dhe kam qenë brenda teje dhe të kam thënë gjëra vërtet intime çdo ditë”. Pas kësaj, ajo dhe zëri i saj i lartë u zhdukën në smogun e LA. Megjithatë, pak para se të largohej, ajo u përmbajt, duke deklaruar se as Jax dhe as Stassi nuk do ta largonin kurrë.

Në vend të kësaj, ata do të duhej të merreshin me të, derisa një punë në aktrim e lejoi atë të largohej. “Dhe atëherë kur të eci në tapetin e kuq dhe të kem shfaqjen time televizive, ju do të më shikoni dhe do të më thoni ‘duhej të kisha qenë mirë me të’”, i tha ajo Jax-it. Koha e rrëfimit. Më pëlqente Laura-Leigh, por gjithmonë isha e shqetësuar për brishtësinë e saj. Fatmirësisht, kjo mbretëreshë bëri pikërisht atë që tha se do të bënte, dhe tani ajo po qëndron e rezervuar dhe e zënë.

Thirreni atë Boner Garage

Në finalen e Sezonit 1, Laura-Leigh mori pushimin e saj të parë të madh. Kjo e lejoi atë të linte punën e saj në SUR, me të drejta mjaft të mëdha mburrjeje. “Një film i madh,” i shpjegoi ajo shefes së saj Lisa Vanderpump, ndërsa kthehej me uniformën e saj. “Një film i madh me Jennifer Aniston. Unë jam duke luajtur përballë saj dhe fluturoj sonte në orën 22:00 për të xhiruar në Karolinën e Veriut.”

Si përgjigje, Lisa shkoi në rrëfimin e saj, ku tha: “Është pikërisht ajo që i duhet. Ajo duhet të largohet nga këtu dhe duhet të largohet sa më shumë nga Jax dhe Stassi.” Unë u pajtova me 'ol LVP' për këtë.

Për rolin e saj të parë, Laura-Leigh u shndërrua në Kymberly, i njohur si një striptiste me emrin skenik të Boner Garage, në We're the Millers. Tani, kjo nuk ishte një pjesë kryesore. Megjithatë, ajo kaloi nga debati me Jax në recitimin e vargjeve të saj së bashku me një A-lister. Prandaj, unë do ta quaja këtë një fitore.

E kaluara e grumbulluar e Perandorisë sime Romake

Çështja është se e kaluara e Laura-Leigh e pa atë gjithmonë duke synuar një karrierë filmike. Para se të transferohej në LA, ajo studioi në Shkollën Juilliard në Manhattan, e cila është shumë e vështirë për t'u futur. Ndërsa ishte atje, ajo u takua me Gillian Jacobs. Në Watch What Happens Live, Gillian foli për takimin e tyre.

“Isha rreth dy vjet jashtë kolegjit dhe një nga mësuesit më thirri dhe më tha: 'Ne kemi këtë student që me të vërtetë dëshiron të bëjë filma indie. Do të flasësh me të?' sepse kryesisht bëja filma indie me buxhet shumë të ulët.” Më pas u takuan për kafe. Në atë kohë, asnjëri nuk mund ta merrte me mend se sa ikonë do të bëhej përfundimisht tjetri në mënyrën e vet.

Pas kësaj, por ende shumë përpara se të vishte ndonjëherë fustanin e saj mikro për Pump Rules, Laura-Leigh filloi të rezervonte koncerte më të vogla. Për shembull, ajo bëri paraqitje të ftuar në Gossip Girl, Law & Order dhe Numbers. Ajo gjithashtu pati një rol të përsëritur në serialin e Jennifer Love Hewitt, The Client List. Megjithatë, kjo nuk është e gjitha, pasi kjo grua, e cila më vonë do ta kërkonte Jax-in përgjegjës për të gjitha veprimet e tij, u shfaq gjithashtu në The Ward, Lost Angeles dhe Bad Girls.

Laura-Leigh mbetet fituese

Pas xhirimit të “We're the Millers”, Laura-Leigh vazhdoi të shfaqej në Tooken, i cili ishte një mashtrim i filmit Taken. Pas kësaj, ajo vazhdoi të luajë një rol në filmin Under the Silver Lake, me protagonist Andrew Garfield. Ajo gjithashtu bëri një paraqitje të ftuar në serialin televiziv, Blue Bloods. Aktualisht, Laura-Leigh nuk duket se po punon për ndonjë gjë të rëndësishme, përveçse të jetojë jetën e saj më të mirë me qenin e saj.

Hej Laura-Leigh, nëse po e lexoni këtë, është koha që të shkoni në Luginën. Pasi të keni arritur atje, vendosni Brittany Cartwright në udhëtimin tuaj. Pastaj, ju dy zonja kaloni 93 shtëpi moderne fermash, derisa të gjeni vendin e Jax-it. Tërhiqe brenda, futu brenda dhe ndihmo Brittany-n të lexojë Jax-in për fëlliqësi, sepse ai ka nevojë për të, dhe gjithashtu sepse ke qenë shumë i mirë në të gjatë sezonit 1 të VPR.

Megjithatë, ajo nuk qëndron në kontakt me SUR'vers

Kërkesa ime e mësipërme është e gjatë. Për të shpjeguar, në vitin 2023, Katie Maloney u shfaq në WWHL, ku zbuloi se kishte kontaktuar me Laura-Leigh. Megjithatë, “Ajo më la të lexoja,” u përgjigj Katie. Duket sikur ajo që Laura-Leigh tha dikur është e vërtetë, se sapo i rezervoi vetes rolin e parë kryesor, ajo ishte jashtë përgjithmonë.