Çfarë po bën tani Ashlee Holmes nga RHONJ?

Klea

Çfarë po bën tani Ashlee Holmes nga RHONJ?

Gjatë kohës së saj në Amvise të vërteta të Nju Xhersit, Ashlee Holmes bëri përshtypje te shikuesit. “Brat” e Qarkut Bergen nuk iu bind prindërve të saj dhe shpesh mendonte se veprimet e saj nuk do të kishin pasoja. Shikuesit e panë të futej në dramën e nënës së saj, Jacqueline Laurita dhe Teresa Giudcie me Danielle Staub. Kamerat bravo e kapën duke i shkulur flokët zuzarit në një zënkë në një klub të vendit.

Por çfarë duhej të bënte një nënë me një vajzë kaq të keqe si Ashlee? Adoleshenti ishte i pasigurt, i tërbuar dhe i hutuar. Të gjithë ishin në mendje me qëndrimin e saj dhe dukej se kjo ndikonte në të gjithë njësinë e familjes. Epo, Jacqueline u përpoq të ndërhynte me babanë e Ashlee, por në atë kohë, adoleshentja vetëm i përkeqësoi gjërat duke e gjykuar Jacqueline se ishte një nënë adoleshente. Megjithatë, Ashlee ka ndryshuar melodinë e saj dhe tani është një nënë, artiste grimi dhe prezantuese e podcast-it.

Ashlee është nënë

Gjatë sezonit 7 të Real Housewives of New Jersey, fansat panë Ashley-n duke u fejuar me Pete Malleo. Ai ishte i qëndrueshëm dhe familja e pëlqente, kështu që ndihej si një fitore. Më vonë po atë vit, Ashlee lindi djalin e tyre, Cameron Hendrix, në vitin 2016. Dy vjet pasi Pete i kërkoi dorën, çifti u martua në vitin 2018 në zyrën e nëpunësit të qarkut. Mjerisht, dashuria e tyre nuk zgjati shumë dhe martesa e tyre përfundoi kur ata paraqitën kërkesën për ndarje në vitin 2020. Edhe pse u përpoqën të pajtoheshin, ata u rikthyen në vitin 2021 pasi Pete u akuzua për tradhti.

Në një deklaratë për Bravo, Ashlee zbuloi: “Unë kam qenë gjithmonë një person tepër i hapur dhe i ndershëm. Edhe pse askush nuk ka të drejtë për detajet e jetës sime private, unë kam zgjedhur gjithmonë t'i ndaj me ju.” Ajo vazhdoi, “Ata prej jush që ndjekin bashkëshortin tim Pete dhe unë në mediat sociale, natyrisht që janë investuar në jetën tonë gjatë viteve. Duke u thënë kështu, Pete dhe unë kemi vendosur të ndahemi.” Por Ashlee tani po lulëzon si nënë beqare. Ajo e çon Cameron në Disneyland, muze dhe ngjarje sportive.

Ashlee punon tani

Pasi iu tha të largohej nga shtëpia e saj e fëmijërisë në Nju Xhersi, Ashlee shkoi në Kaliforni dhe gjeti punë në industrinë e argëtimit në SpinMedia Group. Ndërsa ishte ende e vetme, Ashlee vazhdoi të merrte licencën e saj të kozmetologjisë në 2014 në Makeup Designory. Me besimin e saj të ri, ajo punoi për Sephora, Bobbi Brown dhe Stila. Tani, ajo punon për veten e saj si grimiere profesioniste me emrin Ashlee Holmes MUA. Ajo gjithashtu ka një kanal në YouTube dedikuar familjes, mirëqenies, ushqimit, bukurisë dhe mënyrës së jetesës, por ende nuk ka postuar asgjë në të.

Sipas profilit të saj në LinkedIn, Ashlee “E specializuar në grimin sfx, TV/film + bukuri”. Nëna e një fëmije ka gjithashtu një “sfond të fortë në shitje, edukim, prodhim, marrëdhënie me publikun, marketing të integruar, menaxhim të mediave sociale, strategji të mediave sociale dhe krijimin e përmbajtjes”.

Koha e familjes

Edhe pse Ashlee e bëri Sin City shtëpinë e saj për vite me radhë, ajo tani është kthyer në New Jersey. Ajo është ende jashtëzakonisht e lidhur me kushërinjtë e saj Manzo. 33-vjeçari ka punuar gjithashtu në podcastin Dear Albie, duke ndihmuar në drejtimin e mediave sociale për dy vitet e fundit. Ashlee është shumë e afërt me Albie Manzo dhe ndërsa nuk mundi të ishte fizikisht në dasmën e tij, ajo ishte aty me shpirt. Ajo shoqërohet edhe me Lauren Manzo, pasi të dy fëmijët e tyre janë të afërt në moshë.

Ashlee gjithashtu ndau një diagnozë bipolare II me ndjekësit e saj, duke ndarë në një Story në Instagram, “Ju nuk mund të mendoni se kam pasur shumë vështirësi në jetën time – por kam. Këto dy vitet e fundit kanë qenë veçanërisht të vështira për mua. Rreth një muaj më parë, pata një pushim psikotik.” Ashlee ka vendosur të edukojë veten dhe të tjerët, duke theksuar: “E gjeta veten në një pozicion ku kisha frikë nga vetja dhe mendimet e mia. Dhe zgjodha që më në fund të kërkoja ndihmën e duhur.”

Ashlee gjithashtu pati një frikë shëndetësore kur u gjet një gungë në gjoksin e saj. Për fat, ishte fibroadenoma, e cila është një gungë jo kanceroze. Ashlee u kërkoi grave në postimin e saj që të merrnin kontrollet e tyre vjetore. Kështu, ndërsa 33-vjeçarja dikur ishte një gjemb në këmbët e prindërve të saj, duket se është rritur në një të re të bukur brenda dhe jashtë.