Çfarë po bën tani anija Hannah e Mediterranean Poshtë Deck?

Klea

Çfarë po bën tani anija Hannah e Mediterranean Poshtë Deck?

Kur kapiteni Sandy Yawn qëlloi Hannah Ferrier, Shefi Stew i saj prej kohësh, në sezonin 5, shikuesit u mërzitën, megjithëse paksa të shqyer, për këtë çështje. Deri më sot, shumë mendojnë se kapiteni Sandy bëri shumë, ndërsa të tjerë do të argumentojnë se shkarkimi i Hanës ishte i përshtatshëm. Megjithatë, e vetmja gjë për të cilën shikuesit mund të bien dakord është se pas daljes së saj, Poshtë Deck Mesdheut luftoi. Nga hedhja toksike, te një derë rrotulluese e zëvendësimeve të papërshtatshme të Hanës, kjo seri u rrëzua, duke lënë zero doke proverbiale të mbetura në këmbë.

Shpresojmë se sezoni 9 i BDM do të ketë shuplakë, sepse sezoni 8 ishte pothuajse i pamundur për t'u parë. Nga ana tjetër, Hannah tani po lulëzon. Por çfarë ka bërë ajo që nga ecja e saj e fundit në dërrasë? Epo, unë do t'ju them tani, me një anë të “Quack, shaka b*tch” e drejta detare.

Hannah u drejtua drejt kishës

Në Sezonin 5 të BDM, Hannah zbuloi se “ndërmjet sezoneve charter”, ajo “shkonte në shtëpi në Australi”. Ndërsa ishte atje, ajo “takoi dikë” të quajtur Josh Roberts. Në këtë çiftim, Hannah ndau se kjo ishte “padyshim lidhja e parë me të cilën shoh një jetëgjatësi”. Ajo gjithashtu ngacmoi se mund ta shihte veten “potencialisht duke u martuar, duke bërë fëmijë dhe një familje” me Josh.

Merrni atë, Conrad Empson dhe Jason Ziegler.

Më pas, në Watch What Happens Live, Hannah i theu gjërat edhe më tej, duke shpjeguar “Ne në fakt u takuam në një bar në Sydney, një ditë pasi u ulëm pas xhirimit të sezonit 4. Ne të dy flirtuam me njëri-tjetrin, por unë e lejova atë e di që sapo mbarova xhirimet, kështu që isha në 50 për qind të aftësive të mia normale.” Duke qeshur, Hannah bëri shaka duke thënë se ishte e befasuar që kjo nuk e trembte atë.

Josh vazhdoi të rrinte përreth. Përfundimisht, ai shtroi pyetjen dhe jahti i tij australian hodhi “çfarëdo honnay”, ose ju e dini, diçka të ngjashme. Dyshja u martuan në mars 2022.

Pastaj dy u bënë tre

Në mes të rënies në dashuri dhe ecjes në korridor, Hannah dhe Josh mirëpritën fëmijën e tyre të parë në këtë botë. Vajza e tyre, Ava Grace Roberts, lindi në tetor 2020. Pas lindjes së saj, Hannah tregoi se Ava “është tashmë një kërcënim i vogël që ka rrëmbyer zemrat tona përgjithmonë”. Një vështrim në llogaritë e ndryshme sociale të Hanës do t'ju tregojë se Ava është krenaria dhe gëzimi i saj kryesor.

Vera është e dyta e afërt.

Ajo është shefi i saj tani

Pasi u largua nga Below Deck Med në fund të dyshemesë së oqeanit, Hannah themeloi Ocean International Training Academy – një kurs trajnimi në internet për ata që shpresojnë të hyjnë në industrinë e jahteve. Bashkë me të në këtë sipërmarrje biznesi me bazë tokësore është edhe më e mira e saj e sezonit 4, Anastasia Surmava. Për të qenë i sinqertë, rrjetet sociale për biznesin e tyre nuk janë përditësuar prej kohësh, por ato janë të dyja nëna tani, kështu që unë do t'u jap atyre hir. Nga ana pozitive, faqja e tyre e internetit funksionon ende, dhe këtu, kurset e tyre shiten diku nga 79 dollarë në 159 dollarë.

Tre brohoritje për të ardhurat pasive. Sidomos në këtë ekonomi.

Ajo gjithashtu ka një podcast

Hannah hyri në lojën e podcast-it shumë përpara se të bëhej trend. Tani duke vazhduar sezonin 4, pod-i i saj, Dear Reality, You're Effed, mbulon gjithçka nga ditari i fëmijërisë së Hanës, deri te mendimet e saj për televizionin e realitetit. Shpesh, yjet e saj të Bravo ndalojnë gjithashtu për një bisedë të shpejtë. Për sa i përket podkasteve, ajo e Hannah është qesharake dhe temat e saj janë të ndryshme, kështu që unë do ta lejoj.

Kamera është ende e dashur për Hannah

Hannah zbriti nga një varkë me kamera, por më pas iu kthye xhirimeve në një tjetër. Duke ardhur si drejtoreshë e lundrimit, Hannah priti këngët më të përshtatshme të Australisë në The Real Love Boat. Më pas ajo hyri në kështjellë për Sezonin 2 të Tradhtarëve (Australi), ku filmoi si një Besnik. Ajo nuk fitoi, dhe mua më duhej ta kërkoja në Google këtë për ta kuptuar, pasi televizioni amerikan na urren, kështu që ata nuk na japin të gjitha gjërat e mira.

Qershor, Qershor, Hannah, ju lutem më dërgoni ato lidhje.

Nën një kapiten tjetër, Hannah do të kthehej në BD

BDM ende nuk ka gjetur një Chief Stew të ri me fuqi të qëndrueshme. Në fund të saj, Hannah është e hapur për t'u rikthyer në serialin që dikur e rrëzoi atë. Por mos u emociononi shumë. E shihni, në mënyrë që Hannah të kthehej, kapiteni Sandy ose do të duhej të largohej, ose, rrjeti do të duhej ta transferonte Hanën në një seri tjetër.

Sa i përket BDM, Hannah shpjegon: “Unë mendoj se Below Deck Med do të ishte e vështirë, sepse ndihem sikur shumë njerëz menduan [the drama leading up to my exit] ndodhi në sezonin 5, por ai kishte qenë duke u ndërtuar për një kohë vërtet të gjatë. Që nga sezoni 1, [it has been happening].”

Ndërsa fliste me kapitenin Lee Rosbach në podkastin e tij, Hannah më tej vuri në dukje se “do të [not] të jetë e favorshme për t'u rikthyer në Mesdhe, por gjithmonë kam thënë nëse ju apo [Captain] Jason [Chambers] kishte nevoje per ndihme ose ishin te ngecur, do t'ju ndihmoja djema. Unë nuk e di për [Captain] Kerri [Titheradge]. Nuk e njoh vërtet, kështu që nuk mendoj se duhet ta ndihmoj”, përfundoi Hannah.

Interesante. Epo, gjëra më të çuditshme kanë ndodhur në BD. Prandaj, ndoshta, vetëm ndoshta, do ta shohim fytyrën e Hanës edhe një herë në Bravo.