Çfarë po bëjnë tani aktorët e OG RHOC?

Klea

Çfarë po bëjnë tani aktorët e OG RHOC?

Kanë kaluar 18 vjet Amvise të vërteta të Orange County për herë të parë u shfaq premierë në Bravo. Franshiza ka bërë një rrugë të gjatë në dy dekada dhe po ashtu edhe gratë. Shumë anëtarë të kastit kanë ardhur dhe kanë ikur gjatë viteve, por shfaqja nuk do të ishte asgjë pa 5 gratë që filluan të gjitha.

Ja çfarë po bën tani kasti i OG i RHOC:

Jeana Keough

Fansat fillimisht u prezantuan me Jeana Keough si një seksere e nivelit të lartë dhe nënë e tre fëmijëve që jetonte në një komunitet ekskluziv të mbyllur në Orange County, Kaliforni. Kur u transmetua për herë të parë, Jeana ishte ende e martuar me ish-burrin e saj, Matt Keough, një ish-lojtar i bejsbollit të Major League. Ndarja e çiftit u shfaq në emision.

Jeana u largua nga shfaqja në sezonin 5. Ajo u shfaq në tre episodet e para para se të bëhej portokalli. Ish-zonja e shtëpisë bëri disa paraqitje gjatë viteve, por nuk u kthye më kurrë si amvise me kohë të plotë.

Ish-ylli i Bravo ka qëndruar i zënë që nga largimi nga rrjeti. Sipas Instagramit të saj, ajo ende punon si seksere dhe është gjyshe e katër nipërve të adhurueshëm. Ajo është përballur edhe me jo pak humbje vitet e fundit. Në prill 2020, vajza e saj Kara Keough Bosworth humbi djalin e saj të mitur McCoy. Sipas ABC News, i porsalinduri pësoi “dëmtim të rëndë të trurit” si rezultat i “distocisë së shpatullës dhe një kordoni kërthizor të ngjeshur gjatë lindjes së tij”. Një muaj më pas, ish-bashkëshorti dhe babai i tre fëmijëve të saj ndërroi jetë në moshën 64-vjeçare. Vajza e Jeanës ka sjellë në jetë një tjetër fëmijë.

Jo De La Rosa

Fansat fillimisht u prezantuan me Jo De La Rosa si vajza që nuk donte të rritej. Në sezonin 1, Jo luftoi me monotoninë e jetës shtëpiake ndërsa përgatitej të martohej me agjentin e pasurive të paluajtshme, Slade Smiley. Në fund, çështjet e Jo dhe Slade ishin shumë të rrënjosura dhe ata nuk ia dolën kurrë. Ajo u largua nga shfaqja pas sezonit 2 për të ndjekur një karrierë muzikore në LA.

Jo ka mbajtur një profil relativisht të ulët që kur u largua nga spektakli. Ajo u martua me muzikantin Taran Grey në maj 2022. Të dy u takuan në aplikacionin e takimeve Hinge.

Në prill, ylli i RHOC, Tamra Judge, ndau një foto të saj dhe Jo në Instagram së bashku me titullin, “Dhe kjo është një mbyllje #RHOC”. Fotoja çoi në spekulime për përfshirjen e Jo në sezonin e ardhshëm të RHOC.

“Omg YASS!!!!! Ktheje Jo !!!!!” ka shkruar një fans.

“Përgatitja për një rikthim me kohë të plotë të sezonit 19 për Jo,” komentoi një tjetër tifoz.

Kimberly Bryant

Kimberly Bryant ndihmoi në fillimin e shfaqjes në vitin 2006, por ajo qëndroi vetëm për një sezon. Ajo u transferua në Çikago pas mbylljes së xhirimeve dhe që atëherë ka mbajtur një profil të ulët.

Lauri Peterson

Në sezonin 1, Lauri Peterson u divorcua, duke rritur tre fëmijë dhe duke shitur sigurime nën gishtin e madh të Vicki Gunvalson. Ajo ishte humbja e grupit. Në sezonin 2, ajo u takua me George Peterson, të cilin e përshkroi si njeriun e ëndrrave të saj. Të dy u martuan dhe Lauri më në fund e fitoi atë Happily Ever After. Ajo u largua nga shfaqja pas sezonit 4, por bëri paraqitje të ftuar në sezonet e mëvonshme.

Në prill 2024, ajo humbi djalin e saj, Josh Waring. Ajo e ndau lajmin e vdekjes së tij në Instagram, duke treguar me detaje pikëllimin që po përjetonte.

“Me zemër të copëtuar e shkruaj këtë postim për t'ju bërë të ditur se Josh-i im i ëmbël u largua nga kjo tokë të dielën e Pashkëve. Askush nuk mund t'ju përgatisë kurrë për këtë ndjenjë të një humbjeje kaq të thellë”, ka shkruar ajo. “Çdo fibër në trupin tim më dhemb. [He] luftoi çdo ditë për pjesën më të madhe të jetës së tij të rritur, për jetën e tij, por të dielën e kaluar, sfida ishte shumë e madhe.”

Shkaku i vdekjes së Josh nuk është zbuluar. 35-vjeçari luftoi me problemet e varësisë dhe abuzimit me substancat.

Lauri dhe George tani janë duke rritur vajzën e djalit të saj, Kennady.

Vicki Gunvalson

Vicki luajti në 13 sezonet e para të RHOC. Ajo u largua nga spektakli pasi u degradua në një “mik” në sezonin 14. Largimi i saj nga seriali nuk e ka acaruar marrëdhënien e saj me rrjetin. Ajo u shfaq në sezonin 1 të spinoff-it të Real Housewives Real Housewives Ultimate Girls' Trip.