Çfarë ndodhi mes Mia Thornton dhe Jacqueline Blake?

Klea

Çfarë ndodhi mes Mia Thornton dhe Jacqueline Blake?

Vetë këmba e madhe e modës, Mia Thorntoniu bashkua Amvise të vërteta të Potomac për sezonin 6 dhe që atëherë ka qenë mjaft polarizues. Nëna e tre fëmijëve doli në skenë si një frymë e freskët pasi Bravo i tha lamtumirë Monique Samuels. Mia ishte një superfanëse e Real Housewives, e cila kishte vështirësi të bënte miq në grup. Shikuesit ishin të lidhur me Mia-n pasi mësuan se ajo e kishte takuar burrin e saj ndërsa punonte në një klub striptizi ku ai do t’i linte 10,000 dollarë në natë për të.

Por edhe më interesante ishte marrëdhënia e saj me shoqen e saj më të mirë, Jacqueline Blake. Dy gratë ishin njohur me njëra-tjetrën që në ditët e tyre të shkollës, dhe Mia madje la të kuptohej se e kishte ftuar BFF-në e saj në dhomën e saj të gjumit. Gjatë sezonit të 7-të, të dy u kapën duke bërë dush në udhëtimin e një vajze, por momenti kiki u bë i keq pasi dyshja pati një përplasje të madhe.

Shpresat e larta të Mia-s

Mia padyshim kishte shpresa të mëdha kur erdhi puna për të sjellë Jacqueline në serial, por biskota nuk shkërmoqet gjithmonë ashtu siç do të donte një amvise. Që nga fillimi i sezonit 7, ishte e qartë se Jacqueline ishte aty për të pasur një mbështetje të madhe për Mia-n, pasi ajo ndau se po kalonte një frikë nga kanceri. Nëna e tre fëmijëve e prezantoi Jacqueline si shoqen e saj të vjetër, duke theksuar se ata ishin takuar në shkollë të mesme dhe që atëherë kanë qenë “të pandarë”.

Gjatë të 20-tave dhe të 30-ave, ata qëndruan të afërt dhe u ndërtuan mbi miqësinë e tyre 30-vjeçare. Pronari i përbashkët i kiropraktikës shpesh bënte shaka për marrëdhënien e Jacqueline dhe Gordon, duke pretenduar se ajo ishte si motra-gruaja e çiftit. Por vetëm mendërisht, jo fizikisht. Por ndërsa sezoni përparonte, Jacqueline filloi të ndihej sikur ajo ishte thesja e grushtimit të Mias, dhe gjithçka erdhi në krye gjatë udhëtimit të aktorëve në Meksikë.

Udhëtimi Nga Ferri

Asnjë sasi e Piña Coladas nuk mund t’i ndihmonte këta të dy, veçanërisht pasi Mia mori një telefonatë nga motra e Jacqueline. Akuzat filluan të përhapeshin pasi Mia akuzoi fëmijët e Jacqueline se kishin ngrënë të gjithë ushqimin në shtëpinë e saj, ndërsa ata qëndruan atje. Sinqerisht, a nuk është kjo përleshja ME E VENDOSUR që keni dëgjuar ndonjëherë? Megjithatë, çështja e vërtetë dukej se ishte se Mia mendonte se shoqja e saj duhet të ishte më e kujdesshme me fëmijët e saj. Ajo që ndodhi ishte një bisedë me komente të dyshimta për fëmijërinë e vetë Mias.

Debati u zhvendos në darkë dhe tani përfshiu pjesën tjetër të kastit. Jacqueline u sulmua, duke thënë se Mia nuk po merrte mjaftueshëm “kar në shtëpi”, gjë që më pas bëri që Mia t’i thoshte shokut të saj që “të mbyllte këmbët për burrat e martuar”. Komenti ishte brutal, veçanërisht sepse pjesa tjetër e grave të Potomac tashmë kishin teori rreth gjumit të saj me Gordon Thornton.

Natyrisht, ajo që pasoi ishte një sulm i plotë në mediat sociale. Të dy e ndoqën njëri-tjetrin dhe filluan të dërgonin sulme mbrapa dhe mbrapa. Mia postoi fillimisht një video në lidhje me incidentin e dhunës në familje të Jacqueline. Të dy u takuan përsëri në ribashkimin e sezonit të 7-të, ku të dy konfirmuan se absolutisht nuk po e rregullonin marrëdhënien e tyre. Ribashkimi mori një kthesë pasi Jacqueline kërcënoi të transmetonte më shumë skelete të Mia-s, por Mia nuk dukej e shqetësuar pasi Gordon doli në skenë për të konfirmuar në dukje se kishte ndodhur një treshe.

Thelbi i Argumentit

Sezoni 8 ka hyrë më thellë në miqësinë e tyre me Mian, duke zbuluar se ajo ishte viktimë e të dashurit të atëhershëm të ish-shoqes së saj më të mirë. Mia pranoi para kamerave të Bravo se ka qenë jashtëzakonisht e keqe me shoqen e saj për shkak të incidentit të fëmijërisë, duke thënë: “Sepse Jacqueline më la atë natë dhe për shkak të sekuencës së ngjarjeve që ndodhën pasi u largua… Mendoj gjatë viteve, Doja ta falja.”

Gjatë episodit më të fundit, të dy u ulën në zierjen e gaforreve për të kuptuar dramën e tyre. Ndërsa ato nuk janë ende shoqet më të mira, nënat patën një bisedë pozitive që i la në tokë të fortë. Tani për tani, duket se grindjes së tyre të gjatë ka marrë fund, por vetëm koha do ta tregojë.