Çfarë ndodhi me Raquel 'Rocky' Dakota pas Below Deck?

Klea

Çfarë ndodhi me Raquel 'Rocky' Dakota pas Below Deck?

Raquel 'Rocky' Dakota nuk mori modifikimin më të mirë Poshtë kuvertës Sezoni 3. Përplasja e saj me Eddie Lucas e pikturoi atë në një dritë të keqe, gjë që ishte tepër e vështirë për t'u parë. E shihni, Eddie kishte një të dashur në shtëpi, kështu që ai nuk donte që përpjekjet e tyre të transmetoheshin. Prandaj, kur Rocky rrëshqiti dhe u tha klientëve të saj për aktivitetet e tyre në dhomën e lavanderi, Eddie tha në thelb, menjëherë jo.

Veç kësaj, veçoritë e Rocky-t dukej se pikturonin një objektiv tjetër në shpinën e saj. Kur fliste, ajo ishte e animuar dhe sytë e saj do të udhëtonin gjithmonë deri në një vend të panjohur në tavan. Sa i përket etikës së saj të punës, as kjo nuk ishte e mirë. Ajo u përplas me Kate Chastain, por në avantazh, ajo u lidh me shefin e kuzhinës Leon Walker, duke u bërë një nga të besuarit e tij të vetëm në bord.

Kur Leoni mori sëpatën, Rocky hyri si kuzhinieri i vogël që u përpoq. Ajo bëri goca deti grenadine dhe sallata me Oreos të grimcuara, gjë që shkaktoi të vjella një mysafiri të charterit. Nga ana tjetër, Rocky argëtoi dreqin nga unë, dhe gjithashtu të ftuarit, pasi ajo nuk dha asnjë goditje se si prezantoi. Ajo u hodh nga jahti me tanga, duke notuar me inat kur ishte e inatosur, ndërsa kur ishte e lumtur, zhytej me hijeshi, ndonjëherë me një bisht sirene të ngjitur.

Për të qenë shumë i qartë, unë kam një vend të butë për Rocky. Humbët janë disi gjëja ime. Unë e kam ndjekur atë në internet për vite me rradhë, kështu që kuptova se ndoshta duhet të vazhdoj dhe të përditësoj masat për atë që kam vëzhguar, vetëm në rast se dikush tjetër atje ndihej i ngjashëm. Lajmi i mirë është se pasi Sezoni 3 i Below Deck i goditi bishtin e saj të veshur me krem, Rocky tani po lulëzon.

Një vdekje tragjike ndryshoi përgjithmonë jetën e Rocky në 2017

Po, e di që thashë se Rocky tani po lulëzon. Megjithatë, unë vërtet besoj se në jetë, bukuria mund të zërë rrënjë atje ku jetonin vuajtjet. Ky mësim erdhi nga traumat e mia dhe mendoj se Rocky do të lexonte mendimin tim dhe me siguri do të pajtohej. Për të shpjeguar, në vitin 2017, motra e vogël e Rocky, Sophia Tiare Bartlow, la këtë botë pas, pas një aksidenti tragjik me makinë në bregun verior të Oahu.

Para vdekjes së saj, Sophia sundonte detet. Ajo ishte një kampione e surfing me vozis, e njohur nga vendasit si “Motra e Detit Sophia”. Sa i përket prejardhjes së tyre, këto dy vajza kanë një nënë ikonike në Jericho Poppler, një kampione bote në surfiste për femra. Të gjitha këto janë pista, pasi Rocky është një surfer, zhytës dhe notar i mrekullueshëm në përgjithësi, për të cilin të gjithë pamë shenja në BD.

Të lindura vetëm dy vjet pas Rocky, në të njëjtën datë të saktë, këto motra ishin jashtëzakonisht të afërta. Pavarësisht shkatërrimit të saj, Rocky dhe miqtë e motrës së saj mbajtën një përkujtimore dhe vozisnin për nder të Sofisë. Hiri i saj u përhap në oqean nga familja e saj, ndërsa komuniteti i sërfit mbuloi sipërfaqen e ujit me lule dhe leis, duke brohoritur dhe brohoritur emrin e Sofisë, duke spërkatur ujin e oqeanit drejt qiellit.

Sipas The Orange County Register, motra e Rockit kishte «një dashuri të re për Jezusin». Pastori i saj tha: “Unë do t'i shërbeja asaj dhe ajo do të më shërbente mua.” Rocky foli gjithashtu, dhe ajo gjithashtu lexoi një fragment nga ditari i motrës së saj. Këtu, motra e saj kishte shkruar një kujtesë të shkëlqyer për të gjithë ne, duke shkruar “Shënim për veten: vazhdo të jesh e mrekullueshme”.

Rocky iu drejtua besimit të saj

Pasi humbi motrën e saj, Rocky gjeti Jezusin, dhe jo miqtë e mi mendjemprehtë, Jezusi nuk ishte i humbur. Në vend të kësaj, Rocky sapo e gjeti veten në identitetin e Tij. Kanë ikur kohët e ndjenjës së izolimit nga shokët e saj të ekuipazhit, pasi tani, ajo e ka gjetur veten një komunitet mbështetës dhe të vërtetë besimtarësh, të cilët i poston shpesh në rrjetet e saj sociale. Krahas rrjetit të miqve të saj të sapo gjetur, aktivitetet kryesore të grupit në natyrë të Rocky-t këto ditë përfshijnë kampingun dhe plazhin.

Për rekord, faqja e saj nuk është e gjitha PG, pasi tangat e saj janë ende të pranishme. Në këtë shënim, Rocky, të lutem eja në Florida dhe më stërvit. Më duhet të gjej barkun tim.

Ajo është ende në kërkim të zotit të drejtë

Për disa vite, Rocky kishte postuar me një djalë që po takohej. Megjithatë, vetëm dy muaj më parë, ajo postoi një video të fshehtë, e cila më bën të besoj se ajo tani është beqare. Duke u larguar nga një vend i panjohur, duke tundur kokën dhe duke shprehur fjalë jo, Rocky thotë “Djali që do të jetë për mua, do të duhet ta dojë seriozisht Jezusin. Ai do të duhet të jetë si [start singing here, because Rocky did] thjesht super pranues. Ai do të duhet të dashurojë kaq shumë.”

Epo, kjo bie erë. Por më pëlqen që Rocky e di vlerën e saj. Ajo po largohet qartë nga një nr. Dhe së shpejti, ajo me shpresë do të hyjë menjëherë në po-në e saj.

Ajo është ende Rocky

Asnjëherë nuk e dini se çfarë do të merrni kur ndiqni Rocky. Por ajo që unë gërmoj është se ajo është ende e vërtetë me veten. Ajo është ende atje duke kërcyer, zhytur, notuar, ski, dhe gjithashtu, duke kënduar me zë të lartë rastësisht. Ndryshe nga disa nga grupet e tjera të saj televizive realiteti, asaj me të vërtetë nuk i intereson se çfarë mendojnë njerëzit e tjerë. Dhe sinqerisht, më pëlqen kjo për Rocky.