Çfarë ndodhi me Mike Shay pas rregullave të Vanderpump?

Klea

Çfarë ndodhi me Mike Shay pas rregullave të Vanderpump?

Mike Shay u prezantua për herë të parë Rregullat e Vanderpompës fansat si ish i dashuri, i fejuari dhe burri i Scheana Shay's Good as Gold. Ai bëri paraqitje të shumta në serial deri në largimin e tij të Sezonit 5 në vitin 2016. Dy zogjtë e rinj dukej se ishin gjithmonë në të njëjtën faqe, me Majk që shpesh ishte shtylla kurrizore e mbështetjes që i duhej SURver-it të ri. Për shtatë vjet, fansat kanë qenë pa Majk në ekranet e tyre, duke bërë që shumica prej nesh të pyesim veten se çfarë ka bërë ai.

Ndarja

Scheana dhe Mike ishin të dashurat e shkollës së mesme që vendosën të martoheshin në vitin 2014. Majk planifikoi një propozim të përpunuar në Villa Rosa të Lisa Vanderpump. Çifti u martuan në korrik 2014, me fustanin e nusërisë crop top. Gjatë sezonit 5, shikuesit e Vanderpump Rules ishin në gjendje të shihnin çiftin duke u ndarë. Scheana filloi të humbiste dashurinë me Majk, ndërsa ai u përpoq të kapërcente problemet e tij me abuzimin e substancave. Në atë kohë fansave iu tha gjithashtu se Majk tërhoqi para nga llogaritë e tyre bankare pa dijeninë e gruas së tij. Divorci i tyre u finalizua në nëntor 2016.

Majk e ka pasion muzikën

Ashtu si ish-gruaja e tij, Majk gjithashtu ka gjetur një hapësirë ​​krijuese në industrinë e muzikës. Doreza e tij X e rendit atë si një “reper/producent/DJ”. Majk është pothuajse një fantazmë në mediat sociale pasi nuk ka postuar në X që nga viti 2019, kohë para pandemisë. Megjithatë, ai ka qenë i lidhur me Hyro the Hero, një reper amerikan. Majk gjithashtu ka muzikën e tij.

Pasi kërkova SoundCloud, hasa në disa këngë nga Majk, të cilat nuk ishin të mahnitshme, por disa nga rreshtat ishin mjaft qesharake. Në Bye Felicia, ai reps, “Ajo është shumë e mirë në seks, kështu që unë e mbaj atë në listën time. E kujt i radhës? Dikur tërhiqja shata si zoti Jax Taylor.” Këngët janë gjashtë vjeçare, por ai nuk ka frikë të flasë për lidhjet e tij me Vanderpump Rules.

Majk është një njeri i familjes

Tifozët shpesh shohin se Majk pëlqen të rrijë rreth familjes së tij. Ai shpesh poston përditësime për mbesën e tij, Aubrey, dhe nipërit e tij në Instagram. Pavarësisht nëse merr pjesë në futbollin e së shtunës apo festimet e festave, duket se Majk është ende shumë i afërt me të gjithë familjen e tij. Majk ka postuar disa herë për Aubrey-n dhe madje i ka bërë thirrje në vitin 2022 nipit të tij më të ri, James Thomas Shay. Duket se Majk është vetëm një xhaxha krenar, gjë që është e ëmbël për t'u parë.

Ai gjithashtu nuk harroi të postonte për nipat e tij më të mëdhenj, Adamin dhe Aiden, të cilët së fundi mbaruan klasën e shtatë dhe Derek Shay, i cili mbaroi shkollën e mesme në vitin 2022. Producenti muzikor ndau një foto nga festa e fejesës së vëllait të tij Zach në 2022. , ku ka pozuar me nënën, babanë dhe vëllezërit e motrat.

A flasin akoma Majk dhe Scheana?

Shtatë vjet pas ndarjes së tyre, dukej sikur Scheana dhe Majk kishin ende biseda të herëpashershme. Gjatë një paraqitjeje në vitin 2020 në Watch What Happens Live with Andy Cohen, Scheana tregoi se kohët e fundit kishte qenë në kontakt me Mike. Siç e dinë fansat, ndarja e tyre nuk ishte më e lehta, por sipas Scheana-s, ish-bashkëshorti i saj “po shkonte mirë. Dua të them, mendoj se ai ende po e gjen veten, por është i lumtur dhe po ecën mirë.”

Por që nga viti 2023, Scheana zbuloi përmes BravoTV, “Nuk kam folur shumë me të. Ne folëm pak vitin e kaluar – nëna e tij fatkeqësisht vdiq, dhe unë thjesht po e kontrolloja shumë. Zakonisht i dërgoj mesazhe çdo vit në ditëlindjen e tij.” Nëna e një fëmije zbuloi gjithashtu se ajo u përpoq të afrohej disa herë në vit, por Majk nuk e nisi kurrë. Scheana u ankua: “Mendoj se kur hyra në marrëdhënien time me Brock dhe më pas ai pa, e dini, tani kam një fëmijë, ai e respektoi atë kufi. Dhe ai me të vërtetë nuk e shtrin dorën, por unë ende bëj për t'u regjistruar dhe thjesht për t'u siguruar që ai është mirë. Dua të them, ai është dikush që e njoh që kur isha 15 vjeç.”