Çfarë ka bërë Jen Shah në burg?

Klea

Çfarë ka bërë Jen Shah në burg?

Kur Jen Shah u dërgua në burg, shikuesit shqetësoheshin se Amvise të vërteta të Solt Lake City do të dështonte. Le të jemi të sinqertë, Jen ishte në qendër të pjesës më të madhe të dramës në serial. Pasi u kap në anë të rrugës, nëna e dy fëmijëve u shpall fajtore për komplot për të kryer mashtrim me tela pasi drejtoi një skemë telemarketing që mashtronte të moshuarit me mijëra dollarë. Që atëherë, Jen ka kaluar kohën e saj në një burg federal, por ajo nuk është ulur atje duke tundur gishtat e mëdhenj.

Jen Channels Jane Fonda

Ish-ylli i RHOSLC po kërkon mënyra për të ruajtur figurën e saj të ngushtë. Në një përpjekje për t’i mbajtur në formë të burgosurit e tjerë, përfshirë themeluesen e Theranos, Elizabeth Holmes, Jen vendosi të bëhej instruktore fitnesi. Sipas Page Six, Jen është shumë e përfshirë në drejtimin e një klase stërvitjeje, e cila përfshin një seksion vrasës ab.

Performanca mahnitëse e Shahut zgjat rreth 30 deri në 60 minuta dhe përfshin pak stërvitje kardio dhe përkuljeje të kofshëve. Eshtë e panevojshme të thuhet se zonjat lodhen shumë. Rezulton se Jen ka krijuar një emër të vogël për veten si një guru e burgosur fitnesi. “Ndërsa hyri brenda, ajo humbi një peshë të mirë,” zbuloi menaxheri i Jen. “Ajo zhvilloi klasën e barkut “Shah-mazing”…Të gjitha zonjat filluan t’i afroheshin në oborr dhe bënin segmente stërvitjeje.”

Jen dhe Elizabeth janë Bffs

Jen ishte një personalitet shumë karizmatik gjatë kohës që ishte në Shtëpinë e vërtetë të Solt Lake City. Megjithatë, shpërthimet e saj të zemërimit i kanë humbur një ose dy shoqe. Megjithatë, në burg, Jen ka mësuar se nuk mund të bërtasë dhe të ulërasë njerëzve përreth saj. Me ardhjen e Elizabeth, duket se Jen mund të ketë gjetur një lidhje farefisnore me mashtruesin e turpëruar të Silicon Valley.

Jen po bën punë pa një skuadër glam

Jen Shah

Duket se edhe në një bllok qeli, Jen ka gjetur një mënyrë për të vrarë dhe ndihmuar edhe gratë e tjera. Jen ka “mbajtur gjithashtu fondacionin që bleu nga komisariati për të dhënë mësime glam që ajo ka mësuar gjatë viteve nga të qenit në showbiz”. Sipas menaxherit të saj, Jen ka ndihmuar vërtet disa nga zonjat të përmirësojnë aftësitë e tyre.

Biblioteka Jen

Jen po përfiton sa më shumë nga arsimimi i saj duke ndihmuar të mësojë shokët e saj të burgosur dhe të japë klasa ESL. Ylli i Bravo gjithashtu e kalon kohën duke lexuar libra për vetëndihmë dhe shpreson që një ditë të shkruajë historinë e saj. Leximi gjithashtu ndihmon në kalimin e kohës pasi ajo po kalon gjashtë vjet e gjysmë pas hekurave. Jen njihet gjithashtu që lutet dhe punon në bibliotekë, duke i dhënë asaj një raport vërtet të mirë me të burgosurit e tjerë që duket se i besojnë asaj.

Koha e Jen-it në burg është shkurtuar

Edhe pse Jen u dënua gati një vit më parë, duket se koha e saj pas hekurave po ikën. Pasi hyri në objektin e Teksasit në shkurt 2023, dënimi i Jen është ulur dy herë. Duket pak e çuditshme për një krim kaq të tmerrshëm, por nuk është shumë e pazakontë. Nëse Jen merr pjesë aktive në kompletimin e programeve të caktuara, ajo mund të rrisë shanset e saj për një lëshim më të hershëm dhe të fitojë përfitime të tjera.

Jen ishte planifikuar për herë të parë të dilte në vitin 2029, por data e saj u shty për rreth një vit sa hap e mbyll sytë. Më pas, në mars, Byroja e Burgjeve renditi datën e lirimit të saj si 1 korrik 2028. Nuk ka kaluar pa u vënë re që Jen ka vepruar si një e burgosur modele dhe ajo shpreson qartë që ndryshimi i karakterit të shpërblehet në planin afatgjatë. .

Jen ende ka një burrë…për momentin

Thuhet se Sharrieff Shah e viziton shpesh gruan e tij dhe çifti ende flasin sa më shumë që munden në telefon. Pavarësisht se ishte vetëm dhjetë muaj në dënimin e saj, një përfaqësuese e çiftit i tha People se Sharrieff është plotësisht pas Jen. Përfaqësuesi vuri në dukje, “Jen dhe trajneri Shah po bëjnë shumë mirë. Ka ende ulje-ngritje, natyrisht, për shkak të distancave të gjata, por martesa e tyre është ende e fortë.”