Çfarë ka bërë Apollo Nida që nga RHOA?

Klea

Çfarë ka bërë Apollo Nida që nga RHOA?

Fansat e Bravo ranë në dashuri me Phaedra Parks në Amvise të vërteta të Atlantës falë tërheqjes së saj në jug dhe viseve të shpejta e të mprehta. Kështu që ishte paksa e befasishme kur ajo njoftoi se po martohej me një ish të dënuar të quajtur Apollo Nida. Phaedra kishte gjithçka për të: një praktikë e suksesshme ligjore, mbajtëse pjeshke dhe e respektuar në komunitetin e Atlantës. Por pasi ajo u bë e qeshur me datën e saj të lindjes, fansat kudo e dinin se diçka po ndodhte me çiftin dhe mënyrat e tyre të dyshimta.

Çfarë po përgatit Apollo?

Që kur la pas jetën e burgut në vitin 2019, Apollo po përpiqet edhe një herë të pretendojë se ka rosat e tij me radhë. Pothuajse menjëherë, ai ishte pas kamerës duke drejtuar fushatën e parukeve të të fejuarës së tij, por asgjë nuk doli nga kjo. Apollo po xhiron për yjet ndërsa biografia e tij në Instagram lexonte se ai është gjithashtu një “Reality Production, Fitness Manjat, folës publik, ambasador i famshëm, filantropist dhe përkrahës i markës”. Megjithatë e shoh vetëm duke bërë ndërtim.

Vdekja e Fedra dhe Apollonit

Apollo nuk po mban më peshën e diellit nëpër qiell çdo ditë dhe përkundrazi po përpiqet të largohet nga një jetë kriminale. Pavarësisht se si e thoni, Apollo ishte gjithmonë një hutues që donte të kuptonte se si t’i jepte vetes një jetë që më së shumti ëndërronte. Por siç mësuan Pheadra dhe pjesa tjetër e kastës së Real Housewives of Atlanta, Apollo nuk ishte gjithçka që ai tha se ishte dhe përfundoi duke vuajtur një dënim federal tetë-vjeçar pas një dënimi për mashtrim. Në atë kohë, prokurorët federalë pretenduan se Apollo kishte vjedhur miliona dollarë nga të paktën 50 persona gjatë katër viteve.

Prokurorët paraqitën prova se babai i dy fëmijëve kishte krijuar kompani false grumbullimi për të mbledhur informacione personale, të cilat përdoreshin për të vjedhur identitetin e viktimave. Çfarë ndodh me yjet e Bravo që përpiqen të shpëtojnë nga mashtrimi? Ky nuk ishte qëndrimi i parë i Apollonit pas hekurave; Para se të takohej me Fedrën, ai kaloi pesë vjet në burg federal për mashtrim me titullin auto.

Si janë tani Apollo dhe Fedra?

Apollo dhe Phaedra nuk përfunduan në marrëdhënie të mira, me fansat e Bravo-s që kujtuan se skena e tyre e fundit e filmuar për Real Housewives of Atlanta tregoi se të dy kishin një grindje të pakonfirmueshme në garazhin e tyre. Megjithatë, dyshja ka bërë një rrugë të gjatë dhe sipas yllit të Married to Medicine, ata “bashkëprindërojnë shumë mirë”. Ndërsa në Watch What Happens Live, nëna e dy fëmijëve tregoi se pasi Apollo u lirua nga burgu në 2019, ai u përpoq të lidhej me djemtë e tyre, Ayden dhe Dylan. Phaedra bëri shaka për lidhjet e Apollonit me Sheree Whitfield, duke u thënë shikuesve: “Zemër, nëse i bën ca para, ai mund t’u blejë këtyre fëmijëve disa këpucë dhe disa Chick-fil-A. Rri me këdo që duhet të shoqërohesh për të marrë një çek. Sillni te mamaja!”

Reunion Rumble

Por fansat e Married to Medicine u befasuan këndshëm kur mësuan se Apollo do të zërë një vend pas ish-bashkëshortes së tij në pjesën e dytë të ribashkimit. Kjo shënoi herën e parë që ata kanë filmuar së bashku që nga Real Housewives of Atlanta. Apollo madje i ka kaluar pushimet e fundit me ish-familjen e tij. Edhe pse ai nuk ishte i ftuar në ditëlindjen e 13-të të Ayden-it, i cili u filmua për emisionin, duket se ai po përpiqet të rikthehet në Phedra dhe hiret e mira të djalit të tij pas kaq shumë vitesh mungesë baba.

Nuk mund të mos mendoj se prodhimi është çizme të çrregullta për të ftuar Apollon në ribashkim, por unë jam këtu për këtë. Bëje që ajo të punojë pak; ajo nuk na ka dhënë asgjë gjatë gjithë sezonit. Megjithatë, mendoj se pamja e tij do të jetë pozitive, sepse nuk besoj për asnjë sekondë që Fedra fantastike do ta kishte lejuar të ishte në emision nëse nuk do të ishin të paktën miqësorë. Shpresoj që Bravo të mos e kthejë Apollonin për të frikësuar ish-gruan e tij, sepse ne e kemi parë tashmë një herë, dhe unë nuk jam këtu përsëri për atë rrëfim.

Mund ta imagjinoj vetëm se ai është këtu sepse gratë bënë një marrëveshje kaq të madhe që Apollon të mos ishte në ditëlindjen e djalit të tij. Pra, ka vetëm një gjë për të thënë: Mirë se erdhe, Apollo.