Zbulohen etiketat e sezonit 4 të amvisave të vërteta të Solt Lake City

Klea

Çfarë e veçon RHOSLC nga ekskluzivitetet e tjera të amvisave reale

Amvise të vërteta të Solt Lake City është një nga spin-off më intrigues të ekskluzivitetit Real Housewives. Sigurisht që dallon nga të tjerët. Sezoni i katërt i spin-off-it filloi së fundmi dhe fansat e Bravo janë të etur për të parë dramën që do të pasojë. Ndërsa Real Housewives Of Salt Lake City i bën homazh shfaqjeve origjinale të Real Housewives në disa mënyra, disa faktorë e bëjnë këtë spin-off vërtet unik.

RHOSLC eksploron fenë, veçanërisht mormonizmin

Një nga gjërat që e bën RHOSLC të dallohet është qasja e tij ndaj fesë. Natyrisht, shfaqjet e tjera Real Housewives nuk e trajtojnë atë aq shpesh. Kjo është shumë interesante pasi natyra dramatike e shfaqjes shpesh nuk nënkupton që anëtarët e kastit kryesor janë fetarë.

Me vendndodhjen kryesore të shfaqjes që është Salt Lake City, Utah, shumë nga anëtarët e kastit kanë një sfond në Mormonizëm. Ndërsa Heather Gay dhe Lisa Barlow aktualisht identifikohen si Mormone, Whitney Rose ishte më parë një Mormone para se të shkishërohet nga kisha. Në mënyrë të ngjashme, anëtarja e re e kastit Monica Garcia ishte gjithashtu një ish-mormone. Ajo gjithashtu u shkishërua nga kisha më vonë në jetë.

Nga ana tjetër, ndërsa disa nga aktorët u rritën mormone, jo të gjithë zgjodhën të qëndronin me besimin. Ish-anëtarja e kastit Jen Shah zbuloi se ndërsa ishte rritur mormone, ajo u konvertua në Islam më vonë në jetë. Meredith Marks është një nga anëtarët e vetëm aktual të kastit pa lidhje me Mormonizmin, i cili në vend të kësaj praktikon judaizëm.

E gjithë polemika e Jen Shahut

Nuk mund të thuhet se RHOSLC do të ishte ajo që është pa Jen-in e diskutueshëm, për mirë apo për keq. Jen ishte në epiqendrën e skandalit më të madh ligjor në historinë e Real Housewives. Ajo u akuzua përfundimisht për komplot dhe mashtrim. Jen më vonë u deklarua fajtor për komplot për të kryer mashtrim me tela dhe u dënua me gjashtë vjet e gjysmë burg.

Arrestimi i Jen u luajt gjatë sezonit 2 të RHOSLC, ku u bë shpejt komploti kryesor i sezonit. Anëtarët e tjerë të kastit mbetën të habitur kur mësuan se çfarë kishte bërë Jen, pasi skema e saj e pastrimit të parave synonte kryesisht ata të komunitetit të të moshuarve.

Arrestimi i Jen-it bëri shumë më tepër tituj se ai i Teresa Giudice nga Real Housewives Of New Jersey shumë vite më parë. Teresa kaloi më pak se një vit në burg pasi u akuzua gjithashtu për mashtrim me postë dhe me tela. Dënimi i Xhenit është shumë më i rëndë, siç është edhe ashpërsia e krimit për të cilin ajo akuzohej.

I vetmi skandal tjetër ligjor i kohëve të fundit nga ekskluziviteti i Real Housewives vjen nga Real Housewives Of Beverly Hills dhe as që përfshinte drejtpërdrejt një anëtar të kastit kryesor. Burri i Erika Jayne, Tom Girardi, u akuzua për vjedhjen e miliona dollarëve nga klientët e tij ligjorë gjatë viteve. Arrestimi i Jen ishte intrigues për shikuesit në një nivel tjetër, pasi ata kurrë nuk kishin parë diçka të tillë të prirur nga një shfaqje Real Housewives më parë.

Drama në RHOSLC është niveli tjetër

Së fundi, nuk ka dyshim se RHOSLC sjell dramën më shumë se shumica e homologëve të tij Real Housewives. Shumë nga shfaqjet e tjera Real Housewives paraqesin një grup dramatik të grave, megjithëse ato ende shkojnë mirë në mes të gjithë kaosit. Sidoqoftë, pothuajse çdo anëtar i kastit në RHOSLC vazhdimisht përqafon faktin që ata janë në televizionin realitet, gjë që e bën kaq argëtuese për t’u parë!

E vërteta është se shikuesit nuk përshtaten me televizionin e realitetit për të parë njerëzit të shkojnë mirë, gjë që e bën RHOSLC kaq tërheqës. Anëtarët e kastit shpesh e gjejnë veten në mosmarrëveshje të vogla për gjëra kaq budallaqe sa fansat nuk mund të mos qeshin, i njohur si mishi i tekilës mes Meredith dhe Whitney në sezonin 3. Të njëjtat gra aktualisht po debatojnë për një vaskë në sezonin 4, drama e tyre kurrë plaket!

RHOSLC nuk ka pasur një ecuri të lehtë, pas dramës me Jen, përveç Jennie Nguyen problematike nga Sezoni 2. Megjithatë, RHOSLC ka përdorur kastët e saj të preferuar nga fansat për të bërë një shfaqje vërtet argëtuese dhe Sezoni 4 tashmë duket premtues!