Çfarë duhet të presësh nga Bravo në janar

Klea

Çfarë duhet të presësh nga Bravo në janar

Bravo po e shikon vitin e ri me zhurmë! 2023 ishte padyshim viti më i madh i historisë së realitetit televiziv. Sidomos për shkak të një skandali(ov)al që u bë lajm ndërkombëtar. Për të mos përmendur, një rindezje që i tejkaloi pritshmëritë. Dhe shumë shfaqje në ekskluzivitetin kryesor të Real Housewives kishin sezone që u paralajmëruan si një rikthim në formë. Edhe një llogaritje e realitetit nuk mund ta ndalonte vrullin.

A do të jetë 2024 më i madh dhe më i mirë? Shiriti është ngritur shumë lart. Por ka shumë për t’u emocionuar vetëm në muajin e parë të vitit! Shënoni kalendarët tuaj, sepse ne po ju japim një përmbledhje të të gjitha shfaqjeve Bravo dhe përmbajtjeve ngjitur me Bravo që vijnë në janar.

Premiera e sezonit 11 të Vanderpump Rules më 30 janar

Vanderpump Rules ishte në prag të anulimit përpara se Sezoni 10 i nominuar për Emmy ta kthente shfaqjen në jetë. Eksitimi u pakësua pak në hangoverin pas skadovalit. Por traileri i sezonit 11 duket i jashtëzakonshëm, duke ngacmuar shumë zbulime tronditëse (ÇFARË bënë Tom Schwartz dhe Scheana Shay?) dhe dramë të këndshme (Schwartz dhe Katie Maloney janë duke u takuar me të njëjtën vajzë??) për të na mbajtur të lidhur.

Tani, po numërojmë ditët derisa të kthehet të martën, më 30 janar. Episodet do të jenë gjithashtu të disponueshme për t’u transmetuar ditën tjetër në Peacock.

Janari është gjithashtu një muaj i madh për projektet anësore të yjeve të Vanderpump Rules, në të kaluarën dhe të tashmen. Më 29 janar, një ditë para premierës së sezonit 11, Ariana Madix do të bëjë debutimin e saj në Broadway si Roxie Hart në Çikago.

Rachel Leviss, e njohur si gruaja pas Scandoval, u largua nga shfaqja. Por ajo gjithashtu po bën një rikthim të madh në janar. Podkasti i saj i shpallur së fundmi, Rachel Goes Rogue, do të shfaqet premierë në të njëjtin muaj me sezonin 11 të VPR. Jemi të sigurt që kjo nuk është rastësi dhe është një gjë që e bën këtë podcast më të errët.

Dyqani i shumëpritur i Katie dhe Ariana, Something About Her, gjithashtu supozohet të hapet në janar. Por është vonuar shumë herë, do ta besojmë kur ta shohim.

Shtëpia e vërtetë e Solt Lake City Ribashkimi i sezonit 4

Real Housewives of Salt Lake City pati një vit rikthimi, duke u rimëkëmbur pas një sezoni të çuditshëm 3. Fansat kanë shijuar episode të mbushura me zënka të citueshme me kostume budallaqe. Dhe tani që udhëtimi i aktorëve në Bermuda është duke u zhvilluar, së shpejti do të zbulojmë të vërtetën pas asaj telefonate emocionale të Heather Gay.

Gjithçka çon në finalen e sezonit 4 më 19 dhjetor 2023. Por, siç e dinë fansat, edhe më shumë dramë ndodhi pas mbylljes së xhirimeve – domethënë, padia e Laboratorit të Bukurisë midis Heather dhe Monica Garcia. Të dy zonjat shkuan mirë gjatë gjithë sezonit, por pas tradhtisë së Monikës, ribashkimin supozohet se është një luftë e gjithanshme.

Ribashkimi i sezonit 4 të RHOSLC do të transmetohet në janar. Bazuar në gjithçka që dimë deri më tani, do të jetë një shikim i domosdoshëm. Nuk e dimë ende numrin e saktë të episodeve, por Andy Cohen parashikon se do të jenë të paktën tre pjesë. Dhe, si me të gjitha ribashkimet e Shtëpisë, fansat që abonohen në Peacock marrin bonusin e episodeve të ribashkimit të pacensuruara ditën tjetër.

Finalja dhe ribashkimi i sezonit 9 të Charm Southern

Southern Charm është një tjetër shfaqje që pati sezonin më të mirë ndër vite këtë vit. Është e qartë se trekëndëshat e dashurisë krijojnë një dramë të madhe.

Sezonet e Southern Charm zakonisht kanë 15 episode, kështu që finalja e sezonit pritet të transmetohet në fillim të janarit. Bravo gjithashtu ndau së fundmi tabelën e vendeve të ribashkimit të sezonit 9.

Sin-off i Leva Bonaparte, Southern Hospitality, do të vazhdojë gjithashtu të transmetojë episodet e reja të sezonit të tij të dytë në janar.

RHUGT: Trashëgimia RHONY

2023 ishte një vit i madh për fansat e Real Housewives të Nju Jorkut. Rindezja e RHONY ishte një sukses, por kishte shumë që të donin edhe fansat e vjetër të RHONY. Pas Luann & Sonja: Welcome to Crappie Lake, Bravo dhe Peacock po e mbyllin vitin me një edicion të ri të Real Housewives Ultimate Girls Trip, me nëntitull RHONY Legacy.

Seriali fillon më 14 dhjetor dhe më pas episodet e reja janë në dispozicion për t’u transmetuar çdo të enjte. Ai zëvendësoi një sezon tjetër RHUGT në orarin e Bravo, The Ex-Wives Club, i cili mund të paraqitet përgjithmonë. RHONY Legacy do të vazhdojë të transmetohet deri në janar, duke e bërë bluzën pas pushimeve pak më pak të tmerrshme.

Përfundimi i Sezonit 8 të Below Deck Med (dhe ribashkim?)

Bravo/YouTube

Sezonet e mëparshme të Below Deck Mediterranean zakonisht kanë 17 episode, kështu që ne presim që finalja e sezonit 8 të transmetohet në janar. Pyetja e vërtetë është, a mund të presin edhe fansat një ribashkim? Në ribashkimet e kaluara në Below Deck, aftësitë pritëse të Andy Cohen u kontrolluan shpesh. Ndoshta kritikat e ribashkimit më në fund arritën tek ai, sepse këtë vit, Sezoni 10 i Below Deck dhe Sezoni 2 i Below Deck Down nuk kishin një të tillë.

Ribashkim ose jo, do të ketë shumë përmbajtje Below Deck që fansat të shijojnë në 2024.

Çfarë tjetër Bravo shfaq episodet e reja në janar?

Kyle Richards
(Fotografia: Bravo/YouTube)

Real Housewives i Sezoni 13 i Beverly Hills, Real Housewives i Sezonit 8 të Potomac dhe Real Housewives i Sezonit 6 të Miami do të vazhdojnë të gjitha deri në janar. Duket se viti 2024 nuk do të ketë mungesë të përmbajtjes dhe kjo është diçka për të festuar.