Çfarë duhet të dini për ujërat vdekjeprurëse me kapitenin Lee

Klea

Çfarë duhet të dini për ujërat vdekjeprurëse me kapitenin Lee

Televizioni i realitetit dhe seritë e vërteta të krimit janë rrugët e mia të preferuara për arratisje. Tani, një seri e re po ndërthur dy gëzimet e mia më të mëdha, kështu për Ujërat vdekjeprurëse me kapitenin Lee, më konsideroni të gjithë duart në kuvertë. Për të theksuar, unë ende mendoj se krimet janë të këqia dhe se çdo viktimë brenda meriton më mirë. Por gjithashtu, këto seriale po shfaqen majtas dhe djathtas, kështu që nuk jam i vetëm në preferencat e mia të shikimit.

E drejtë?

Sido që të jetë, vetëm titulli i këtij seriali më ka hipur, pasi sinjalizon rikthimin e tij Kapiten Lee Rosbach në ekranin tim. Tani, alumi ynë Below Deck po lundron drejt porteve shumë më të këqija të thirrjes. E shihni, ai së shpejti do të kalojë “përmes më shumë kuvertë [deaths] sesa një shitës prezervativi në një lavire.” Për këtë, këtu është gjithçka që ju duhet të dini për kthimin e tij në xhirime, ku çdo dalje e parë në fillim do të përfshijë tani përdorimin e çantave të trupit, jo të çantave të parave të gatshme.

Për çfarë është Deadly Waters With Captain Lee?

Kohët e lodrave me ujë dhe piknikut në plazh për këtë kapiten kanë kaluar prej kohësh. Duke ecur përpara, audienca e tij do të ecë nëpër histori të ndryshme të vërteta krimi, secila duke u zhvilluar mbi një trup të ndryshëm uji. Për sa i përket rrëfimeve të tij të çuditshme që jemi mësuar t'i shohim në BD, këto tani po zëvendësohen me intervista të viktimave dhe detektivëve të tyre. “Son of a B*TCH”, ky serial do të bëhet emocional dhe i errët shpejt.

“Uji mund të jetë një vend shumë i rrezikshëm. Valët, rrymat e pandërprera dhe stuhitë e dhunshme mund të shfaqen brenda pak sekondash,” ngacmon kapiteni Lee në trailer. Më pas ai ndërpret ndjekjen, duke shtuar “Për herë të parë, ne po ekspozojmë një kërcënim edhe më të madh se Nëna Natyrë – njerëz me një axhendë vdekjeprurëse”.

Traileri i The Deadly Waters With Captain Lee tregon gjithashtu disa nga krimet që ai do të eksplorojë këtë sezon. Për të filluar, ne dëgjojmë për “një trup që noton në oqean”, përveç një “ferri flakërues” në një lumë. Pastaj, vjen një stuhi e madhe, duke lënë një viktimë të flejë përgjithmonë në varkën e tyre. A ishte krim kjo vdekje, apo deti i trazuar luajti?

Por gjithashtu, si do të tingëllojë nënshkrimi i kapitenit Lee mes gjithë këtyre tregimeve më të errëta?

Kthehu tek kjo seri, një zë tjetër rrëfen më tej, “Dy njerëz dolën në barkë atë mëngjes, por vetëm njëri u kthye”. Pas kësaj, ne dëgjojmë për një të dashur të një viktime tjetër, i cili “do të fitojë 2 milionë dollarë nga një polic sigurimi jete” pas vdekjes së tyre.

Siç do të thoshte Cardi B., “Kjo është e dyshimtë. Kjo është e çuditshme.” Në thelb, Deadly Waters With Captain Lee po servir perde, jo komedi.

Si të shikoni Deadly Waters With Captain Lee

Mirupafshim, Bravo. Ish-shefi ynë i kabinës së timonit është duke paketuar kabinën e tij dhe po shkon drejt shtëpisë së tij të re, rrjeti i krimit të vërtetë Oxygen. Vendosni rikujtesat tuaja, sepse kjo datë premierë po afrohet shpejt, me Episodin 1 që transmetohet të shtunën, më 1 qershor në orën 21:00. Gjithsej, do të ketë gjithsej tetë episode, kështu që pastroni oraret tuaja të së shtunës mbrëma, pasi sapo të fillojë Deadly Waters With Captain Lee, do të jeni të zënë deri në korrik.

Një vështrim i shpejtë në çdo episod

Në faqen e internetit të këtij seriali, gjenden titujt për çdo episod. Nëse ndiheni dembel, po ashtu, por meqenëse unë po veproj si Shefi Stew juaj i dobishëm për 0,48 sekondat e mbetura që jeni këtu, unë i solla këta tituj për ju. Ju jeni të mirëpritur. Ja çfarë mund të prisni të shihni në Deadly Waters With Captain Lee.

  • Episodi 101: Anija fantazmë – e shtunë, 1 qershor
  • Episodi 102: Vala vrasëse – Shtunë, 8 qershor
  • Episodi 103: Ishulli Paradise Lost – Shtunë, 15 qershor
  • Episodi 104: Killer by the Cape – Shtunë, 22 qershor
  • Episodi 105: Jo Safe Harbor – Shtunë, 29 qershor
  • Episodi 106: E keqja në liqenin Erie – Sht, 6 korrik
  • Episodi 107: Lumi i Zjarrit – Sat, 13 korrik
  • Episodi 108: Carnage on Catalina – Shtunë, 20 korrik

Për sa i përket asaj që do të shohim në episodet e qershorit, këto pesë detajojnë një “sulm të mundshëm pirate”, dy ditë deti të trazuar, të cilat ndoshta po marrin ujëvarat për vrasësit e tyre, një “ngrirës të frikshëm karremi” dhe gjithashtu, një trup. me kyçe të lidhura me zinxhirë.

Po. Por kjo nuk është e gjitha. Ka mbetur edhe një muaj i tërë.

Le të flasim tani për atë që po ndodh në korrik. Së pari, një grua shkon jashtë bordit në liqenin Erie (apo ajo?) dhe shumë qartë vdes, një “varkë lumi [gets] i përfshirë nga flakët”, dhe më pas, “një trup [is] u gjet në brigjet e ishullit Katalina.” Asnjë gjë e madhe. Por gjithashtu, përsëri, ykes.

Në përgjithësi, kur bëhet fjalë për serinë e re të Captain Lee, batanijet në formë penisi tani etiketohen si lojë fëmijësh. Ngrituni në nivel, banorë të tokës dhe përgatituni për këtë sezon shumë të ndryshëm charter në bordin e Ujërave Vdekjeprurëse me Kapiten Lee.