Çfarë do të thotë për Tom padia për porno hakmarrje e Rachel

Klea

Çfarë do të thotë për Tom padia për porno hakmarrje e Rachel

Të gjithë menduan Rachel Leviss në thelb do të zbehej në perëndim të diellit pas lidhjes së saj me Tom Sandoval u zbulua. Megjithatë, ajo nuk do të harrohet. Shumë Rregullat e Vanderpompës fansat menduan se ajo do të ishte si një luan dhe do të dilte si një qengj. Por duket se Rasheli ka ende një kockë për të zgjedhur me ish të dashurin e saj dhe Ariana Madix.

Detajet

Të gjithë dëgjuam se Tom kishte filmuar Rachel duke masturbuar në FaceTime pa lejen e saj. Dhe më duhet të them, pyeta pse Tom e kishte hequr dorë. Lëvizja ishte e neveritshme dhe kundër ligjit. Nuk ka dyshim që Tom e tradhtoi besimin e saj duke goditur rekordin në telefonin e tij. Në atë kohë, Rachel zbuloi se nuk e dinte pse ai po e përgjonte.

Rachel shpjegoi në intervistën e saj në podcast me Bethenny Frankel, “Kur unë dhe Tom po filmonim në apartamentin tim pasi u morën përsëri xhirimet, i thashë Tomit, ‘Si mund të të besoj? Më filmove pa pëlqimin tim.’ Dhe ai e pranoi këtë. Por më pas, pas përfundimit të asaj skene, ai tha: ‘Pse e the këtë? Pse e the këtë në kamera? Më bëre të dukem keq. Dhe unë thashë: ‘Epo, sepse kështu ndodhi’.”

Nuk ishte befasi kur Rachel zbuloi se Tom kishte humbur absolutisht besimin e saj. “Ndihesha sikur nuk mund t’i besoja këtij personi,” tha ajo. “Ndjeva sikur privatësia ime nuk kishte rëndësi për të. Dhe ai nuk dha një justifikim të mirë përveç se donte që unë ta shihja më vonë, për të parë sa e bukur isha.” Megjithatë, pas gjithë këtij informacioni, Tom dukej se u largua me veprimet e tij të ndyra. Epo, sot, kjo ndryshoi për këngëtarin kryesor të The Tom Sandoval & The Most Extras.

Padia

Rachel ngriti një padi në Gjykatën e Lartë të Qarkut LA kundër Tom dhe Ariana “për përgjim, pornografi hakmarrëse, pushtim të privatësisë dhe shkaktim të qëllimshëm të shqetësimit emocional”, përmes Variety. Sipas dokumenteve të gjykatës, avokatët e saj pretendojnë se “Leviss ishte viktimë e sjelljes grabitqare dhe të pandershme të një të moshuari, i cili regjistroi video të saj seksuale pa dijeninë ose pëlqimin e saj, të cilat më pas u shpërndanë, u shpërndanë dhe u diskutuan publikisht nga gra të përbuzura që kërkojnë hakmarrje, duke katalizuar skandalin.”

Gjatë sezonit të 10-të, një video seksualisht eksplicite e Rachel ishte tema e nxehtë që ndihmoi në lançimin e Scandoval si një buletin lajmesh mbarëbotërore. Në të njëjtin sezon, Ariana kishte pranuar se kishte parë aksidentalisht videon në telefonin e Tomit në natën kur zbuloi se i dashuri i saj prej kohësh kishte pasur një lidhje.

Padia gjithashtu pretendon se lajmet për videon dhe Scandoval “u bënë menjëherë virale dhe u bënë objekt i një mbulimi të jashtëzakonshëm shtypi, madje edhe në mediat kryesore. “Scandoval” i injektoi një jetë të re një seriali të lëkundur më parë, duke bërë që shikueshmëria e tij të shpërthejë në nivele të padukshme dhe duke i bërë anëtarët e kastit mega të famshëm. Për shkak të një narrative të nxitur qëllimisht nga Bravo, Evolution dhe kastë, Leviss u bë një objekt përbuzjeje dhe talljeje publike.

Në dokumente thuhej gjithashtu se Rachel “u mashtrua nga Bravo dhe Evolution duke besuar se ajo ishte e ndaluar me kontratë të fliste për keqtrajtimin e saj. Si rezultat, ajo vuajti në heshtje ndërsa Bravo dhe Evolution panë shikueshmërinë të shpërthente dhe pjesa tjetër e kastit gëzonte nivele të papara të njohjes publike dhe mundësive profesionale.”

Tom theu ligjin

Nëse Tom është një grabitqar apo jo, do të përcaktohet nga një juri e bashkëmoshatarëve të tij. Megjithatë, sipas ligjit të shtetit të Kalifornisë, ai mund të ketë kryer një krim. Duaje ose urreje, Rakela ishte viktimë. Mes dinamikës së qartë të fuqisë dhe përfundimisht izolimit nga Tom, ajo ishte një dre në fenerët. Ligji për regjistrimin e Kalifornisë thotë, “Ligji i Kalifornisë për përgjimin është një ligj i miratimit të dy palëve. Kalifornia e bën krim regjistrimin ose përgjimin e çdo komunikimi konfidencial. Përfshirë një bisedë private ose telefonatë, pa pëlqimin e të gjitha palëve në bisedë.”

Ligji zbatohet për “komunikimet konfidenciale, d.m.th., bisedat në të cilat njëra nga palët ka një pritshmëri objektivisht të arsyeshme që askush të mos e dëgjojë ose të dëgjojë bisedën. Një gjykatë apeli në Kaliforni ka vendosur që ky statut zbatohet edhe për përdorimin e kamerave video të fshehura për të regjistruar biseda.” Nëse ajo që pretendon ish-modelja rezulton e vërtetë, atëherë Tom ka shumë për t’u përgjigjur.