Çfarë do të duhet që grindja e Teresa Giudice dhe Melissa Gorga të përfundojë

Klea

Çfarë do të duhet që grindja e Teresa Giudice dhe Melissa Gorga të përfundojë

Ka disa beteja që nuk do të kuptohen kurrë – Qëndrimi i fundit i Custer-it, Beteja e Maratonës, Waterloo dhe grindjet Giudice/Gorga. Për vite me radhë, edhe pse është ndjerë si shekuj, Amvise të vërteta të Nju Xhersit Fansat kanë parë secilin prej personaliteteve Bravo duke manipuluar grupin e grave rreth tyre me shpresën për të fituar aleatë. te dyja Melissa Gorga dhe Teresa Giudice kishte ndërmjetësuar marrëveshjet e paqes vetëm për t’u dyfishuar menjëherë pas.

Midis një pagëzimi të çmendur, një katastrofe Catskill dhe portës së striptistit, ka shumë gjëra që këto dy gra do të duhet të kapërcejnë ndonjëherë për të bërë paqe. Nuk mund të bëhet? E dyshimtë. Por nëse të dyja nënat bëjnë vërtet përpjekje për të ecur përpara, mund të ketë një fije shprese, por ja çfarë duhet të bëjnë për të pasur sukses.

Tereza duhet të kërkojë falje

Ralph Bavaro/Bravo nëpërmjet Getty Images

Në mënyrë që të arrihet ndonjë përparim midis Melisës dhe Terezës, duhet të kërkohet një falje e përmasave të pafundme nga Garden State OG. Unë supozoj se do të shihnim derrat duke fluturuar përpara se një falje t’i shpëtonte buzëve të Terezës, por kjo mund të bënte një goditje në urrejtjen ndaj njëri-tjetrit. Siç e dinë teleshikuesit e RHONJ, Tereza e ka një problem serioz të pranojë kur e ka gabim dhe e ka kafshuar në byth një ose dy herë më parë. Së pari, Tereza do të duhej të hiqte qafe mendjemadhësinë e saj ekstreme.

Problemet e shumta të Terezës kanë ardhur nga krenaria e saj, e njëjta krenari që e pengon të thotë se shkoi në burg ose se mori pjesë në mashtrimin që bëri me burrin e saj. Nëna e katër fëmijëve ende luan memece edhe sot e kësaj dite. Për të korrigjuar, Teresa fillimisht duhet të pranojë se ajo qëndron pas gjysmës së thashethemeve, duke përfshirë Melissa tradhtimin e Joe Gorga. Pranimi i gabimeve të saj do të tregonte një kthesë të madhe për Terezën dhe do të provonte se ajo po evoluon në një njeri më të mirë.

Joe Gorga duhet të pranojë se kush është Tereza

Heidi Gutman/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images

Vëllai i vogël i Terezës nuk ka qenë engjëll në këtë situatë. Joe e ka gjetur veten në disa situata të vështira, veçanërisht pasi e quajti motrën e tij më të madhe “llum”. Joe shpesh e ka humbur durimin në debate të ashpra, gjë që në fakt e ka përkeqësuar çështjen. Natyrisht, Joe ka të drejtë për ndjenjat e tij, por ai duhet të përballojë urrejtjen dhe të mësojë të komunikojë më mirë.

Vetëm një javë më parë, Joe sulmoi motrën e tij teksa performonte komedinë e tij stand-up duke ritreguar një ëndërr që kishte për Terezën duke dhënë eulogjinë e tij. Babai i tre fëmijëve deklaroi në mënyrë dramatike, “Kështu që ajo vjen dhe ulet atje, dhe është gati të bëjë lavdinë e saj, ajo thotë: ‘Ai b**h vrau vëllanë tim. Duhet ta kisha ditur kur ajo më solli biskota me spërkatje në vend të biskotave me pignoli.’” Rikthimi qesharak i Joe në një luftë të hershme nuk do të ndihmojë në riparimin dhe djegien e urave.

Fëmijët nuk duhet të jenë të ndarë nga lufta

Gabriella Giudice, Teresa Giudice, Milania Giudice dhe Audriana Giudice
Manny Carabel/Getty Images për ABA

Edhe pse shumë nga fëmijët e Terezës dhe Melisës janë të rritur ligjërisht, ata me të vërtetë nuk duhet ta fusin veten në dramën e prindërve të tyre. Gia Giudice dhe Milania Giudice kanë marrë shënime nga nëna e tyre dhe me shpejtësi kanë filluar të sulmojnë dajën dhe tezen e tyre pasi Teresa u mërzit gjithnjë e më shumë.

Kamerat Bravo e kapën Gian-n duke folur me xhaxhain e saj, gjë që shumë e konsideruan të papranueshme, me të dyja motrat duke e çuar trollingun e tyre në rrjetet sociale. Është e paqartë nëse nënat i kanë kërkuar apo jo fëmijët e tyre të qëndrojnë të qetë ose të bëhen të zëshëm, por thjesht nuk duket mirë të shohësh të rinjtë të ndjekin të moshuarit.

Melissa mund të rritet

Theo Wargo/WireImage

Melissa gjithashtu mund të marrë vendime më të mira për të ecur përpara në marrëdhënien e saj me Terezën në vend që ta shtojë dramën duke folur për të në podkastin e saj. Melissa bëri një falje të rreme pasi dikur tha se ajo dhe Joe vendosën “ushqimin në tryezë” për Terezën dhe familjen e saj, duke pretenduar se autori italian i dobët nuk kishte me kë tjetër për të filmuar. Këto gërmime të vogla nuk kanë ndihmuar në mbajtjen e linjës së komunikimit të hapur.

Është e vështirë për të shkelmuar ndjenjat që Gorgas erdhën në Real Housewives të Nju Xhersit për para dhe famë, por askush nuk priste që Teresa dhe Joe të humbnin marrëdhënien e tyre. Në qendër të vëmendjes ka shkrirë çdo dashuri që kishin dikur vëllezërit e motrat dhe vjehërrit, por me një punë të palodhur dhe yndyrë të bërrylit, ndoshta, thjesht ndoshta, ata mund të rikuperojnë një formë të një njësie familjare.