Çfarë dimë për gruan e vonë të Gerry Turner dhe të kaluarën e takimeve

Klea

Çfarë dimë për gruan e vonë të Gerry Turner dhe të kaluarën e takimeve

Beqari i Artë debuton këtë javë, duke shfaqur Gerry TurnerKërkimi i ‘s për të gjetur një grua në moshën 71-vjeçare. Megjithatë, njeriu i ri kryesor i Kombit Bachelor nuk është i panjohur për t’u martuar. Para këtij kërkimi, Gerry ishte në të vërtetë në një martesë katër dekadash. Pas vdekjes së gruas së tij, Gerry vendosi të kthehej atje, duke përdorur këtë spinoff të ri të The Bachelor për të moshuarit.

Për fat të mirë, Gerry ka mbështetjen e familjes së tij pas tij në kërkimin e tij për dashuri. Me 22 gra që konkurrojnë për zemrën e Gerry-t, mbështetja e atyre që e njohin atë më së miri do të jetë e dobishme. Ndërsa data e premierës së 28 shtatorit po afron, ka të ngjarë që pyetjet tuaja për të kaluarën e Gerry të shtohen. Këtu është gjithçka që dimë në lidhje me gruan e ndjerë të Gerry-t, historinë e marrëdhënies së tij që nga vdekja e saj dhe atë që Gerry shpreson të gjejë në një kapitull të dytë të romancës së jetës.

Gruaja e vonuar e Gerrit dhe martesa e tyre

Historia romantike e Gerrit është e ëmbël, megjithëse tragjike. Në vitin 1974, Gerry dhe e dashura e tij e shkollës së mesme Toni u martuan. Së bashku, Gerry dhe Toni rritën dy vajza, Angie dhe Jenny. Çifti i lumtur më pas mirëpriti dy mbesa, Charlee dhe Payton.

Pas 43 vitesh martesë, Toni fatkeqësisht u nda nga jeta. Në vrojtimin zyrtar të ABC, Gerry foli për martesën e tyre dhe humbjen e tij. Ai foli gjithashtu se si Toni do ta mbështeste vendimin e tij për të gjetur sërish dashurinë në mungesë të saj.

Në pamjen paraprake, Gerry shpjegoi se gruaja e tij doli në pension në maj të 2017. Më 6 qershor, çifti mbylli shtëpinë e tyre të pensionit të ëndrrave. Kjo shtëpi e re buzë liqenit, e vendosur në Liqenin Big Long në Indiana, supozohej të ishte faza tjetër e jetës së çiftit, ku mbizotëron jeta e relaksuar, buzë detit. Megjithatë, Gerry deklaroi se menjëherë pas mbylljes së tyre, gjithçka u prish shpejt.

Toni u sëmur dhe shëndeti i saj po përkeqësohej me shpejtësi. Gerry e çoi gruan e tij në urgjencë më 7 korrik, ku mësuan se Toni kishte një infeksion bakterial që ishte përhapur në organet e tjera vitale. Teksa po merrej me kujdes, Toni ndërroi jetë. Vdekja e saj erdhi më 15 korrik, vetëm një javë pas pranimit të saj.

Në këtë pamje paraprake, Gerry shihet i vetëm në këtë shtëpi, duke vështruar mbi ujë, duke shprehur: “Sa herë që shikoj atë liqen, shkoj, kjo është ëndrra e saj. Kjo është ajo që ajo meriton. Pse po qëndroj këtu vetëm?”

Tashmë kanë kaluar gjashtë vjet që kur ka vdekur Toni dhe teksa thajmë sytë pasi kemi parë klipin emocional të Gerrit, na mbetet vetëm një gjë për të thënë. Nëse ndonjë prej këtyre 22 grave që janë në kërkim të dashurisë i thyen zemrën Gerry-t në The Golden Bachelor, ne me kënaqësi do t’ju kontaktojmë të gjithëve, duke hedhur duart në drejtimin e këtyre zonjave.

Udhëtimi romantik i Gary pas vdekjes së Toni

Gerry është njeriu i orës, duke u shfaqur në disa podkaste ndërsa jep intervista majtas dhe djathtas. Duket sikur të gjithë duan të dinë se si Gerry po ecën përpara pas humbjes së tij tragjike. Duke folur me podcastin Bachelor Happy Hour, Gerry shpjegoi se nuk ishte nervoz për të gjetur përsëri dashurinë. Në fakt, ai tashmë ka zhytur gishtat e këmbëve për pak kohë në pishinën e takimeve.

Gerry u bashkua me fqinjin e tij në festimin e përvjetorit të vdekjes së burrit të saj, vetëm gjashtë vjet pasi gruaja e tij vdiq. “Dhe ne patëm një klithmë të mirë, e dini, e përqafuam pak, patëm një qarje të mirë,” tha Gerry. Pastaj, vetëm tre orë më vonë, fqinji i Gerry-t i kërkoi të kthehej dhe të bënte disa foto me të dhe familjen e saj. Në këtë moment, të dy ndanë një puthje.

“Unë i drejtohem asaj dhe i them, ‘thjesht jep një puthje të vogël këtu’ dhe ndërsa ajo bën, kthehem. Dhe kështu ne u puthëm dhe më pas në foton e fundit, fytyra e saj është ndezur dhe shpërthyer nga të qeshurat”, kujtoi Gerry. Ndonëse asgjë më tej nuk ndodhi mes të dyve, kjo ngjarje dukej se ishte pika e kthesës së Gerrit, ku ai kujtoi se i kishte mbetur ende shumë për të bërë.

Si u bë Gary Beqari i Parë i Artë

Në një intervistë për Good Morning America, Gerry shpjegoi se ishin vajzat e tij ato që e inkurajuan të parat që të aplikonte për The Golden Bachelor. Ata i dërguan mesazhe për t’u regjistruar dhe, meqë Gerry ndjeu se nuk kishte asgjë për të humbur, ai ndoqi kërkesën e tyre.

Pasi u dërgua aplikacioni i tij, Gerry u pa duke bërë një takim zmadhues me prezantuesin e serialit, Jesse Palmer. Këtu, një Xhesi e emocionuar pyeti: “Ka një pyetje vërtet të rëndësishme që kam vdekur t’ju bëj. Gerry, do të ishe i pari Bachelor i Artë?” Mbi këtë, një Gerry edhe më i ngazëllyer u përgjigj: “Epo dreqin po, do ta bëja!”

Vajzat e Gerrit më pas u mblodhën rreth tij, qartësisht të emocionuara për mundësinë e madhe të babait të tyre. Eksitimi i tyre, i kombinuar me zellin e Gerry-t, pa dyshim do të përkthehet në një shfaqje epike të parë të The Golden Bachelor.

Çfarë shpreson të gjejë Gerry

Në lidhje me atë që ai është tani në kërkim, Gerry ka mbuluar të gjitha bazat me familjen e tij në shtëpi. Kjo përfshinte një ngacmim të shpejtë se si netët e tij të kaluara në Suites Fantasy mund të duken ndryshe nga ajo e turmave të viteve 20 dhe 30 të parë më parë në The Bachelor dhe/ose The Bachelorette. Mjaft e drejtë.

Duke iu referuar intervistës së tij me Good Morning America, Gerry renditi disa cilësi që ai shpresonte të gjente te një bashkëshort. “Do të më pëlqente nëse do të gjeja një partner me energji të lartë. Dikush që mbase luan turshi. Dikush që ndoshta luan golf, “shpjegoi ai.

Kur prezantuesi bëri shaka nëse ndoshta mund të pasonte një speciale martese, humori i Gerrit shkëlqeu. “Unë nuk do ta zbritja atë,” u përgjigj ai, duke u bashkuar me nikoqirin duke qeshur. O Gerri. Ne të gjithë shpresojmë me të vërtetë që të gjeni pjesën tuaj të humbur në The Golden Bachelor.