Çfarë dimë për dasmën e Gerry Turner dhe Theresa Nist

Klea

Çfarë dimë për dasmën e Gerry Turner dhe Theresa Nist

Sezoni debutues i Beqari i Artë ishte një sukses, pasi Gerry Turner përfundoi duke gjetur përsëri dashurinë në fund të fundit! Gerry ra kokë e këmbë për Theresa Nist, një vendase nga Nju Xhersi, e cila punon në industrinë e tregtimit të aksioneve.

Gerry përfundimisht zgjodhi Theresa në vend të nënkampiones Leslie Fhima, me të cilën ai gjithashtu kishte një lidhje të fortë. Në fund, megjithatë, Gerry vendosi që Theresa ishte gruaja pa të cilën thjesht “nuk mund të jetonte”.

Pasi bënë paraqitjen e tyre të parë publike së bashku në After The Final Rose, Gerry dhe Theresa njoftuan martesën e tyre. Gerry tha me shaka se në moshën e tyre nuk kanë kohë për të humbur, ai është shumë qesharak! Njoftimi special që Jesse Palmer ngacmoi gjatë gjithë natës përfundoi se dasma e Gerry dhe Theresa do të filmohej live. Gjithë Bachelor Nation është i ftuar zyrtarisht, ja gjithçka që dimë deri tani.

Kur po martohen Gerry dhe Theresa?

ABC/John Fleenor

Gerry dhe Theresa do të martohen më 4 janar 2024, vetëm një muaj larg ditës së sotme. Çifti sigurisht që nuk humbi kohë dhe ne na pëlqen ta shohim atë. Në After The Final Rose, Jesse i befasoi Gerry-n dhe Theresa-n me një udhëtim muaj mjalti në Itali pas ditës së madhe. Gjatë takimit të tyre të parë, Gerry dhe Theresa zbuluan se të dy donin të mësonin italisht. Çfarë dhuratë e mrekullueshme nga ABC!

Kush po planifikon ditën e madhe?

ABC/John Fleenor

Për fat të mirë, Gerry dhe Theresa kanë shumë ndihmë në planifikimin e dasmave, pasi nuk patën shumë kohë për ta bërë këtë. Siç raporton People, vajza e Terezës ka marrë drejtimin në planifikimin e dasmave. Shikuesit takuan vajzën e Theresa-s, Jen, gjatë vendlindjes, kur ajo dhe familja e saj takuan Gerry-n për herë të parë. Dy vajzat e Gerryt, Angie dhe Jenny, po ndihmojnë gjithashtu në planifikimin e festës.

Gerry është i lumtur t’i japë Terezës dhe vajzës së saj drejtimin në planifikim, dhe ai pajtohet me shumicën e vendimeve të tyre. Gerry tha se i pëlqen të shohë Terezën duke planifikuar dasmën, ai është vërtet më i miri!

Çfarë specifikash dimë për Ditën e Madhe?

ABC/John Fleenor

Ndonëse Gerry dhe Theresa nuk kanë zbuluar shumë, ata hodhën vëmendjen në disa detaje rreth dasmës së tyre të ardhshme. Përsa i përket veshjes, një domosdoshmëri për Gerin është të ketë një kostum blu. Kjo ndryshon nga tradicionalja bardh e zi, por ne jemi të gjithë që Gerry të jetë unik! Nga ana tjetër, Theresa tashmë e ka një ide të mirë se si do të dukeshin fustani dhe velloja e saj e ëndrrave.

Theresa ka ide edhe në lidhje me tortën e tyre të dasmës, e cila është padyshim pjesa më e rëndësishme e çdo dasme. Marrëveshjet me lule janë një tjetër aspekt i rëndësishëm që Theresa dhe vajza e saj janë veçanërisht të pasionuara. Theresa shpjegoi se ajo dhe Jen janë të dy kopshtarë, dhe si rezultat, janë mjaft të ditur kur bëhet fjalë për lulet.

Kur bëhet fjalë për pritjen, çifti planifikon të dekorojë me tavolina të gjata nën një tavan të mbuluar. Ata janë sigurisht të emocionuar edhe për kërcimin e tyre të parë, por ende nuk kanë vendosur për një këngë për të. Çifti shpreson të ketë një “bend të caktuar” të pranishëm, në krahasim me një DJ. Megjithëse ata nuk duan të mashtrojnë veten duke zbuluar zgjedhjen e tyre të ëndrrave, ne shpresojmë që të jetë Udhëtimi. Theresa në veçanti pranoi se do të dëshironte të kishte një kërcim të parë koreografik.

Përsa i përket festës së nusërisë, Gerry dhe Theresa po i japin traditat e tyre! Dy dhëndërit e Gerrit do të shërbejnë si më të mirët e tij, ndërsa vajza e Terezës do të jetë shërbëtorja e saj e nderit. Të gjashtë nipërit e Terezës do të përfshihen gjithashtu, me Henrin që do të jetë mbajtësi i unazës. Tereza ka në plan të surprizojë edhe motrat e saj me lajmin se do të jenë dy vajzat e luleve. Ne e duam Gerry-n dhe Theresa-n që i bëjnë gjërat vetë!

Gerry dhe Theresa janë një çift historik i kombit bachelor

ABC/John Fleenor

Gerry dhe Theresa bënë vërtet historinë e Kombit Bachelor dhe ne u jemi mirënjohës atyre për këtë. Çifti i tregoi botës se dashuria nuk ka kufi moshe dhe se dashuria në të 70-at në fakt nuk është aq e ndryshme nga ajo e adoleshencës. Gerry dhe Theresa mund të jenë çifti i parë i artë i Bachelor Nation, por ne kemi besim se ata janë larg nga të fundit. Ndërsa fansat ishin të zhgënjyer nga mungesa e një shpalljeje të Artë Bachelorette në ATFR, ata shpresojnë se do të vijë çdo ditë.