Çfarë bëri West Wilson përpara Summer House në Bravo?

Klea

Çfarë bëri West Wilson përpara Summer House në Bravo?

I sapoardhur West Wilson është padyshim ylli i shpërthimit të Shtëpi verore Sezoni 8. Shikuesit po hidhërohen për romancën e tij të lulëzuar me Ciara Miller (edhe pse traileri i mesit të sezonit tregon disa probleme në parajsë). Personazhi i tij i djaloshit të mirë në Midwestern e ndan atë nga disa prej, le të themi, burrat më pak të pëlqyeshëm që iu bashkuan kastit sezonet e fundit. Për të mos përmendur, ish-interesin e Ciarës, Austen Kroll. Në përgjithësi, shtimi i tij dhe Jesse Solomon ka qenë një frymë e freskët.

Natyrisht, shikuesit janë kuriozë të dinë më shumë për të. Përveç romancës së tij me Ciara-n, një pjesë e madhe e historisë së West-it është lundrimi i papunësisë. Para se të bashkohej me shfaqjen, West u ndërpre në një raund pushimesh nga puna. Çfarë ka bërë për punë para Bravo? A ka ndryshuar fama e tij e sapogjetur drejtimin e rrugës së karrierës së West?

Çfarë bëri West përpara se të bashkohej me Summer House?

Siç dihet nga profili i tij në LinkedIn, West ndoqi Universitetin e Montanës, duke u diplomuar në vitin 2017 me një diplomë Bachelor në Marketing. Lojtari i Misurit gjithashtu luajti futboll si mbrojtës mbrojtës gjatë të katër viteve të kolegjit. Në një artikull në qendër të vëmendjes për karrierën e tij të futbollit në kolegj, të intervistuarit nxorën në pah se West ishte universalisht i dashur në kampus për personalitetin e tij argëtues dhe aftësinë për të folur me këdo. Ai u lavdërua që natyrisht kishte një ndikim pozitiv vetëm duke qenë vetvetja. Disa gjëra nuk kanë ndryshuar.

Përveç futbollit, ai bëri video në YouTube gjatë gjithë kolegjit. Në biografinë e tij të MSU, ai përmend udhëtimin si pasion, si dhe realizimin e videove. Natyrisht, West krijoi një karrierë që lidhi së bashku mësimet e tij kryesore dhe jashtëshkollore. Pasioni i tij për sportin është shumë i dukshëm në çdo episod të sezonit 8 të deritanishëm.

Pas kolegjit, ai internoi për Pandorën në verën e vitit 2017. Më pas, nga viti 2018-19, ai punoi si asistent prodhimi për Major League Baseball. Në të njëjtin vit, ai drejtoi një shfaqje në YouTube të quajtur Napkins, të cilën ai e përshkroi në LinkedIn si “hapja e dyerve për ushqimin, njerëzit dhe kulturën e qytetit të Nju Jorkut”.

Pozicioni më i gjatë që kishte deri më tani ishte puna për Bleacher Report. Ai filloi në gusht 2019 si një prodhues social. Më pas, në prill 2020, ai u promovua në producent video. Fatkeqësisht, pas rreth katër vitesh punë në BR, West u la të lirë.

Si përfundoi West në Summer House?

West u afrua për t'iu bashkuar shfaqjes nga Lindsay Hubbard. Sipas biografisë së tij, ai fillimisht u takua me HubbHouse në një natë jashtë. Të qenit i papunë bëri të mundur që ai të përfitonte sa më shumë nga kjo lidhje dhe t'i bashkohej emisionit. Kjo është një rresht për një situatë të vështirë – veçanërisht për shikuesit. Vera duhet të jetë argëtuese, dhe West e solli atë në shtëpi këtë sezon, edhe pse kalon një kohë të vështirë.

Sigurisht, West u pagua për paraqitjen në shfaqje. Deri tani, është e paqartë se sa ishte paga e të sapolindurit. Por bazuar në atë që dimë për pagat e aktorëve të “Summer House”, ai me sa duket nuk do të fitonte aq sa anëtarët e kastit të OG si Lindsay. Ose Ciara, e cila iu bashkua shfaqjes në sezonin 5.

Çfarë bën West aktualisht për punën?

Gjatë gjithë sezonit, West ka luftuar me kërkimin e punës duke qenë më i vështirë nga sa e kishte parashikuar. Por për fat, ne e dimë nga paraqitja e tij Watch What Happens Live se ky hark histori ka një fund të lumtur. West aktualisht është i punësuar si Producent Sportiv Social dhe Editorial në Kompleks. Duke gjykuar nga postimi festiv i West në Instagram, ai filloi pozicionin në fund të gushtit 2023.

Ai gjithashtu tha për BravoTV.com se ne do ta shohim këtë shfaqje në sezonin 8. Duke kujtuar festimin me kastin dhe ekipin, ai tha, “Të shihja njerëz që nuk i kisha njohur për kaq shumë kohë që ishin super mbështetës dhe të lumtur për mua ishte një moment i veçantë që do të më pëlqente ta mbaj mend përgjithmonë.” Edhe nëse ai dhe Ciara nuk përfundojnë të lumtur ndonjëherë, shikuesit që e kanë dashur Westin do të jenë të emocionuar që vera e tij përfundoi me nota të larta.

A do të jetë West në Summer House sezonin e ardhshëm?

Deri tani, Bravo nuk ka rinovuar ende zyrtarisht Summer House për sezonin 9. Duket e mundshme, veçanërisht për të treguar pasojat e ndarjes së Lindsay nga Carl Radke. Nëse do të ketë një sezon të 9-të, fansat me siguri do të duan të shohin West-in të kthehet. Meqenëse puna e tij në Complex është e vendosur në New York City, ne imagjinojmë se ai duhet të jetë ende në gjendje të arrijë në shtëpinë e Long Island gjatë fundjavave.