Çështja BDI e Kathryn Dennis: Avokati kërkon gjykimin e jurisë

Klea

Çështja BDI e Kathryn Dennis: Avokati kërkon gjykimin e jurisë

Nëse keni nevojë për një kujtesë tjetër se pse nuk duhet të pini kurrë dhe të vozitni, lëreni Kathryn Dennis bëhu shembulli juaj i ndritshëm. Ylli i “Southern Charm” u kap për shkak të drejtimit të mjetit nën ndikim dhe shkaktoi një zemërim epike kur policët u përpoqën ta çonin në burg. Tani, për të vazhduar sikletin, avokati i saj dëshiron që ajo të përballet me një juri të bashkëmoshatarëve të saj.

Dita e Kathryn-it në gjykatë

Kjo dramë filloi kur Kathryn dyshohet se shkaktoi një përplasje me tre makina muajin e kaluar. Kur policët u shfaqën, ata thanë se mund të nuhasin pije alkoolike tek ajo. Sytë e saj ishin me shkëlqim. Të gjitha shenjat ishin aty se ajo kishte pirë, por ajo pretendoi se nuk ishte kështu. Më pas, ajo kaloi në një test të maturisë në terren dhe policët gjetën shishe bosh alkooli në makinë. Megjithatë, ajo kurrë nuk bëri një test të alkomaterialit që mund të ishte një pikë pengese për avokatin e saj.

i supozuar Ylli i realitetit duke pirë topin e zjarrit ishte planifikuar të dilte në gjykatë në fillim të kësaj jave, por sipas Us Weekly, ajo nuk u shfaq. Në vend të kësaj, avokati i saj kërkoi një gjyq nga juria. Një zëdhënës i sherifit të Goose Creek shpjegoi se si shkoi gjithçka.

“Përmes avokatit të saj, u kërkua vazhdimi dhe gjykimi i jurisë,” tha zëdhënësi.

Në ditët që pas arrestimit të saj, Kathryn ka mbajtur një profil të ulët. Ajo doli nga burgu dhe u kthye në shtëpi më pak se 24 orë pasi policët e morën. Duke gjykuar nga prania e saj në rrjetet sociale, nuk do ta dinit kurrë se ajo thjesht kaloi kohë në slammer. Në postimin e saj të fundit në Instagram para arrestimit, ajo ishte duke buzëqeshur me të voglin e saj pasi e kishte brohoritur në një ndeshje futbolli. Të nesërmen, ajo u mbyll në burg dhe që atëherë ka qenë e qetë në internet.