Çdo ndarje Bravo në 2024, Deri më tani

Klea

Çdo ndarje Bravo në 2024, Deri më tani

2024 ka qenë një vit i vështirë për Bravo ndarjet. Disa çifte janë ndarë muajt e fundit, disa më tronditës se të tjerët. Nëse keni nevojë për një rifreskim, ne ju kemi mbuluar.

Këtu është çdo ndarje e Bravo në 2024:

Sam Feher dhe Kory Keefer – Shtëpia Verore

Sam Feher dhe Kory Keefer u shfaqën në sezonin 7 të Summer House dhe u takuan për një vit përpara se ta jepnin dorëheqjen. Sam konfirmoi se të dy nuk ishin më një artikull në episodin e 16 janarit të podcast-it Not Skinny Por Not Fat. Ajo i tha prezantueses Amanda Hirsch se Kory vazhdimisht e minimizonte lidhjen e tyre, gjë që nuk i la asaj zgjidhje tjetër veçse t’i jepte fund romancës.

“Nuk u ndava me të sepse nuk e dua. Unë u ndava me të sepse ai nuk më do. Dhe kjo është ajo. Është hera e parë që kam zgjedhur veten time në këtë lidhje,” shpjegoi ajo.

Jax Taylor dhe Brittany Cartwright – Lugina

Brittany Cartwright njoftoi ndarjen e saj dhe Jax Taylor në episodin e 29 shkurtit të podcast-it të tyre When Reality Hits.

“Kam marrë vendimin të shkoj në një shtëpi tjetër për të marrë pak hapësirë ​​për hir të shëndetit tim mendor”, u tha ajo dëgjuesve.

Shikuesit shikuan çështjet martesore të Jax dhe Brittany në sezonin 1 të The Valley. Të dy po luftonin qartë me çështjet e intimitetit dhe Jax ishte shpesh kritik ndaj alkoolit të Brittany për shkak të problemeve të saj me stomakun. Shumë fansa mendonin se Jax ishte shumë i ashpër me gruan e tij.

Në një intervistë për Page Six, Brittany zbuloi se ndihej e mirëqenë në martesën e saj.

“Ne kemi qenë së bashku nëntë vjet dhe njerëzit pushojnë së vlerësuari dhe ju marrin si të mirëqenë pas disa kohësh – dhe kjo nuk duhet të ndodhë kurrë në një martesë,” tha ajo për median. “Pra, kjo është ajo që unë po përpiqem të rikthehem … dhe nëse nuk kthehet, atëherë ne nuk do të kthehemi së bashku.”

Bethenny Frankel dhe Paul Bernon – Amvise të vërteta të Nju Jorkut

Sipas Us Weekly, Bethenny Frankel u nda nga i fejuari i saj Paul Bernon në maj pas gjashtë vitesh lidhje. Një burim i afërt me çiftin tha për median që të dy nuk ishin të pajtueshëm.

“Ata janë shumë të ndryshëm – ai është një tip nën radarin”, ndanë ata.

Larsa Pippen dhe Marcus Jordan – Amvise të vërteta të Miamit

Sipas Entertainment Tonight, Larsa Pippen dhe Marcus Jordan u ndanë në shkurt pasi u shfaqën së bashku në serialin Peacock The Traitors. Që nga ajo kohë, të dy kanë qenë jashtë dhe jashtë. Në prill, të dy u panë të kapur për dore në një plazh në Miami, raportoi Us Weekly.

Porsha Williams dhe Simon Guobadia – Amvise të vërteta të Atlantës

Ylli i Real Housewives of Atlanta, Porsha Williams, bëri kërkesë për divorc nga bashkëshorti i saj Simon Guobadia në shkurt pas 1 viti martesë, raportoi People.

Në një Story në Instagram të shkurtit, Porsha falënderoi fansat për mbështetjen e tyre, duke shkruar, “Faleminderit për lutjet dhe mbështetjen tuaj”, raportoi Page Six.

Dorit dhe PK Kemsley – Amvise të vërteta të Beverly Hills

Dorit dhe PK Kemsley njoftuan ndarjen e tyre përmes Instagramit më 9 maj.

“Ne si çift kemi qenë subjekt i shumë spekulimeve për martesën tonë. Ne kemi pasur betejat tona gjatë viteve të fundit dhe vazhdojmë të punojmë përmes tyre si dy njerëz që e duan njëri-tjetrin dhe ndajnë dy fëmijë të mrekullueshëm së bashku”, shkruan ata në një deklaratë të përbashkët. Postimi që atëherë është fshirë.

Alexia dhe Todd Nepola – Amvise të vërteta të Miamit

Yjet e Real Housewives of Miami, Alexia dhe Todd Nepola, bënë kërkesë për divorc në prill pas dy vitesh martesë. Ylli i Bravo u emocionua për ndarjen në episodin e 29 prillit të podcast-it iHeart Ay Por Favor.

“Kanë kaluar tre javë, kështu që unë jam ende duke i marrë të gjitha dhe duke u përpjekur ta kuptoj, ta përpunoj,” tha ajo. “Unë mendoj [that] në çdo marrëdhënie, ju ktheheni në shtatë vitet që kemi qenë së bashku.”

Ajo vazhdoi, “Ti thjesht nuk mund ta ndihmosh veten, por të kthehesh në ato shtatë vjet dhe të thuash: “Çfarë shkoi keq?”

Jesse dhe Michelle Lally – Lugina

Tensioni në marrëdhënien e Jesse dhe Michelle Lally ishte i dukshëm në Sezonin 1 të The Valley. Të dy dukej sikur e urrenin njëri-tjetrin. Ata hodhën shumë fjalë d-word në sezonin e parë, kështu që nuk ishte befasi kur Bravo zbuloi se ata u ndanë në tetor 2023. Ndërsa ata teknikisht u ndanë vitin e kaluar, ne nuk e morëm vesh për ndarjen deri në vitin 2024.