Sean Combs and Casandra Ventura

Klea

Cassie zgjidh padinë kundër Diddy lidhur me pretendimet për përdhunim me bombë dhe trafikim seksual

Cassie zgjidh padinë kundër Diddy lidhur me pretendimet për përdhunim me bombë dhe trafikim seksual

Diddy dhe Cassie kanë arritur me sukses një zgjidhje, pas akuzave të fundit të këngëtarit kundër manjatit të muzikës në një proces gjyqësor që përfshinte pretendime për përdhunim, trafik seksual dhe abuzim fizik.

Sean Combs dhe Casandra Ventura

Në një deklaratë të lëshuar të premten nga avokati Douglas Wigdor, palët e përfshira konfirmuan zgjidhjen e çështjes, duke u përmbajtur nga zbulimi i shumës specifike të shlyerjes. Padia është ngritur nga Kasandra Venturai njohur profesionalisht si këngëtare Cassietë enjten, duke akuzuar ish të dashurin e saj, Sean “Diddy” Combs, të trafikimit seksual dhe sulmeve seksuale. Procedurat ligjore u zhvilluan në Gjykatën e Qarkut të SHBA për Distriktin Jugor të Nju Jorkut, siç detajohet në dokumentet e gjykatës.

Sean Combs dhe Casandra Ventura

Cassie shprehu synimet e saj për ta zgjidhur çështjen në mënyrë miqësore me kushte që i siguronin asaj një masë kontrolli, duke thënë: “Kam vendosur ta zgjidh këtë çështje në mënyrë miqësore. Dua të falënderoj familjen time, fansat dhe avokatët për mbështetjen e tyre të palëkundur.”

Në një deklaratë të veçantë, Krehërat e pranoi rezolutën duke thënë: “Ne kemi vendosur ta zgjidhim këtë çështje në mënyrë miqësore. uroj Cassie dhe familjen e saj gjithë të mirat. Dashuri.”

Diddy

Padia, e cila synonte Sean “Diddy” Combs dhe kompanitë e tij të lidhura, duke përfshirë Bad Boy Entertainment, Bad Boy Records, Combs Enterprises, LLC dhe Epic Records, kërkuan dëme financiare të paspecifikuara.

Veprimi ligjor konfirmoi se Kasandra Venturae cila nisi një marrëdhënie profesionale dhe seksuale me manjatën e repit kur ishte 19 vjeç, i ishte nënshtruar trafikimit, përdhunimit dhe abuzimit të rëndë fizik nga Combs gjatë një dekade.

Diddy

Në një deklaratë të lëshuar të enjten, Cassie “Pas vitesh në heshtje dhe errësirë, më në fund jam gati të tregoj historinë time dhe të flas në emër timin dhe për të mirën e grave të tjera që përballen me dhunë dhe abuzim në marrëdhëniet e tyre. Me afrimin e shpejtë të Aktit për të Mbijetuarit e Rritur të Nju Jorkut, u bë e qartë se ky ishte një mundësi për të folur për traumën që kam përjetuar dhe se do të shërohem për pjesën tjetër të jetës sime.”

Sean Combs dhe Casandra Ventura

Si përgjigje, Combs lëshoi ​​një deklaratë të enjten, duke mohuar Cassie’s akuzat si “fyese dhe skandaloze” dhe duke e akuzuar atë për zhvatje. Ai deklaroi, “Për gjashtë muajt e fundit, z. Combs i është nënshtruar kërkesës së vazhdueshme të zonjës Ventura prej 30 milionë dollarësh, nën kërcënimin e shkrimit të një libri të dëmshëm për marrëdhënien e tyre, i cili u refuzua pa mëdyshje si shantazh i hapur. Pavarësisht tërheqjes së kërcënimit të saj fillestar, Zonja Ventura tani është drejtuar për të ngritur një padi të mbushur me gënjeshtra të pabaza dhe të egra, duke synuar të njollosë reputacionin e z. Combs dhe të kërkojë një ditë page”.

Sean Combs dhe Casandra Ventura

Marrëveshja e arritur mes palëve zbut mundësinë e një gjykimi, duke i kursyer të dyja Krehërat dhe Ventura nga një proces ligjor publik që do të përfshinte zbulim të gjerë dhe marrje në pyetje në një sallë gjyqi.

Douglas Wigdor, avokati i Venturas, shprehu vlerësimin e tij për guximin e klientit të tij për të paraqitur akuzat e saj, duke thënë të premten, “Jam shumë krenar për zonjën Ventura që ka forcën për të bërë publike padinë e saj.”

Diddy

Cassie’s Lidhja me Combs filloi në vitin 2005 kur ajo u njoh me manjatin e atëhershëm 37-vjeçar të repit, i cili shprehu interesin për ta nënshkruar me Bad Boy Records. Më pas, ajo u fut në grackën e asaj që padia e përshkruan si një “mënyrë jetese të dukshme, me ritme të shpejta dhe të ushqyera me drogë” dhe një marrëdhënie romantike me Combs, gjatë së cilës ai supozohet se mori kontrollin mbi aspekte të ndryshme të jetës së saj, duke përfshirë kujdesin e saj shëndetësor dhe mundësitë e karrierës. . Më tej në ankesë pretendohet se Krehërat e furnizoi me drogë dhe alkool.

Sean Combs dhe Casandra Ventura

Sipas padisë, Combs detyroi Cassie në “takime të përsëritura seksuale të padëshiruara” me prostitutat meshkuj që ai punësoi dhe regjistroi. Pavarësisht përpjekjeve të saj për t’i shpëtuar abuzimit, Cassie pretendon se “rrjeti i gjerë i korporatave dhe entiteteve të lidhura” të Combs e gjurmuan në mënyrë të përsëritur dhe e detyruan të kthehej tek ai. Padia gjithashtu pretendon se Combs ishte i prirur ndaj sulmeve të zemërimit të pakontrollueshëm dhe shpesh i nënshtrohej Cassie ndaj dhunës fizike, duke rezultuar në mavijosje dhe trauma emocionale që kërkonin trajtim intensiv mjekësor dhe psikologjik.

Në shtator 2018, pas përpjekjeve të përbashkëta për t’i dhënë fund marrëdhënies, Cassie dhe Krehërat u takuan për darkë në Malibu, Kaliforni, me mirëkuptimin se do të diskutonin për t’i dhënë fund marrëdhënies së tyre përfundimisht. Megjithatë, sipas padisë, Combs hyri me forcë në apartamentin e Cassie pas darkës, u përpoq ta puthte atë dhe më pas e përdhunoi.

Cassie dhe Krehërat filluan të takoheshin në vitin 2007, dhe lidhja e tyre vazhdoi dhe u mbyll për më shumë se një dekadë.

Cassie fitoi njohjen për këngën e saj hit “Me & U”, prodhuar nga Ryan Leslie, e cila arriti vendin e parë në tabelën e Billboard Hot R&B/Hip-Hop Songs në vitin 2006. Kjo këngë shërbeu si kënga kryesore nga debutimi i saj i vetëtitulluar album studio.

Combs, një fitues i trefishtë i Grammy, krijoi një nga perandoritë më të shquara të hip-hop-it, me entitete të shumta që mbajnë emrin e tij të njohur. Ai është themeluesi i Bad Boy Records dhe ka bashkëpunuar me artistë të shquar si Notorious BIG, Mary J. Blige, Usher, Lil Kim, Faith Evans dhe 112.

Departamenti i Policisë së Nju Jorkut konfirmoi se aktualisht nuk ka asnjë hetim aktiv kriminal për Combs. Megjithatë, ata theksuan angazhimin e tyre për të marrë seriozisht akuzat për sulme seksuale dhe përdhunime, duke inkurajuar të mbijetuarit të raportojnë incidentet për mbështetjen e duhur dhe hetime gjithëpërfshirëse.

Sean Combs dhe Casandra Ventura

Disa nga Cassie’s ish-shokët e etiketës nga Bad Boy Records, duke përfshirë D. Woods, Agimi Richarddhe Aubrey O’Day nga grupi R&B Danity Kane, shprehën mbështetjen e tyre për të në dritën e akuzave të saj kundër Combs.

Aubrey O’Daye cila ishte pjesë e grupit të formuar nga Combs në serialin “Making the Band” të MTV në 2005, ndau ndjenjat e saj në Instagram dhe Twitter, duke deklaruar se ajo ishte përpjekur të transmetonte shqetësimet e saj.

Agimi Richardnë Twitter, shprehu lutjet e saj për paqen dhe shërimin e Cassie, duke e lavdëruar për guximin e saj.

D. Woods, nëpërmjet një postimi në Instagram, shprehu mbështetjen e saj për Cassie, duke pranuar guximin e saj për të hedhur dritë mbi errësirën që kishte duruar dhe duke i ofruar forcë të vazhdueshme.