Caroline Stanbury zbulon fytyrën e re pas ngritjes emocionale të fytyrës

Klea

Caroline Stanbury zbulon fytyrën e re pas ngritjes emocionale të fytyrës

I kënaqur me rezultatin? Caroline Stanbury shkaktoi disa reagime të përziera për një ndryshim të fytyrës së fundit që ajo mori në Los Anxhelos.

Ylli i Real Housewives of Dubai ishte emigrantja britanike e serialit, e cila përdori platformën e saj si një ndikuese në mediat sociale për të fituar para serioze. Ajo u martua me Sergio Carrallo-n në dhjetor 2021 gjatë xhirimeve të serialit, dhe dasma luksoze u përfshi. 18 vjet më i ri i saj, Sergio ëndërronte të kishte një fëmijë ndërsa Caroline hezitonte.

Çifti u shfaq në lajme kohët e fundit për të diskutuar ligjet e reja të surrogacisë në Emiratet e Bashkuara Arabe dhe zbuluan se kishin një embrion gati për të shkuar. Tani, Caroline është përsëri duke bërë tituj për një procedurë të kirurgjisë plastike për të cilën ajo mund ose nuk mund të jetë penduar.

Caroline ndjeu se dukej sikur kishte qenë në një “përplasje me makinë”

Të premten, ylli i reality TV postoi foto në Instagram për Ditën e Falënderimeve. Ajo përfitoi nga pushimet për të prezantuar fytyrën e saj të re, 14 ditë pas operacionit.

“FYTYRA E RE, UNË E RI ♥️ #happythanksgivng [sic] Faleminderit për shumë gjëra në jetën time!” ajo shkruajti.

“Lërini të flasin #facelift”, shkroi Caroline, krahas një videoje të puthjes së saj me Sergio.

Në pamje të pasme, ylli i Real Housewives of Dubai mund të ketë dashur të përgatitet më mirë për operacionin. Gjatë një episodi të fundit të podcast-it të saj të Paprerë dhe të Pacensuruar, ajo pranoi se i ishte nënshtruar ngritjes së fytyrës “pa asnjë informacion”.

“Unë kalova në atë operacion sikur po hiqja një nishan,” zbuloi ajo. “Kjo është LA. Pra, ndryshe nga vendet e tjera ku ju çojnë në spital dhe ndiheni sikur jeni duke kaluar një përvojë mjekësore, këtu ju çojnë në dhomën e pasme të një zyre njësoj sikur të keni një mbushës. Të vënë në gjumë dhe të heqin fytyrën.”

Ajo tha: “Më dukej sikur isha në një aksident me makinë dhe makina definitivisht nuk fitoi.”

A mund ta padisë Caroline kirurgun e saj?

Caroline kishte ankesa për rezultatet e operacionit të saj. Madje ajo vuri në dyshim nëse do të padiste apo jo mjekun që e operoi.

“[The doctor] arriti të më presë tre centimetra në qafë dhe më pas gjithë gjerësinë e veshit nga fytyra ime. Forma e fytyrës sime është krejtësisht e gabuar për një njeri; gjysma e sipërme është më e gjerë se gjysma e poshtme, dhe qafa ime është shumë e trashë. Unë kam qepje në pjesën e përparme dhe të pasme të veshit tim dhe në qepallat e mia, “përshkroi Caroline.

“Nuk ka asnjë shenjë të fytyrës sime në atë fytyrë, gjë që është rrënqethëse,” shtoi ajo.

Së fundi, Caroline shpjegoi pse ajo po konsideronte një proces gjyqësor kundër kirurgut plastik.

“Doja të padisja mjekun tim sepse kur shikon pak fytyrën tënde, gjithçka është në vendin e gabuar,” pranoi ajo.

Ndoshta Caroline kishte nevojë për pak kohë për t’u mësuar me rezultatet. Postimi i saj në Ditën e Falënderimeve dukej shumë pozitiv për operacionin. Koha do të tregojë se çfarë do të zgjedhë të bëjë banori i Dubait.

Real Housewives of Dubai pritet të kthehet në Bravo në fillim të vitit 2024.