Caroline Stanbury

Klea

Caroline Stanbury pranon se Ozempic e mban të dobët!

Caroline Stanbury pranon se Ozempic e mban të dobët!

Amvise të vërteta të Dubait yll Caroline Stanbury po hedh dritë mbi përvojën e saj duke përdorur Ozempic për të menaxhuar humbjen e peshës gjatë një periudhe që ajo e përshkruan si një “krizë të moshës së mesme” në moshën 45-vjeçare.

Caroline Stanbury

Gjatë një episodi të fundit të podcast-it të saj E paprerë dhe e pacensuruar me Caroline Stanburyylli 48-vjeçar i realitetit u thellua në vendimin e saj për t'u inkorporuar Ozempik në udhëtimin e saj për humbje peshe.

Duke ndarë një klip nga episodi në Instagram, Caroline Stanbury zbuloi, “Pas të 40-ave, të gjithë e dimë, është shumë, shumë e vështirë të humbësh peshë. Por takova kaq shumë gra 40-vjeçare duke thënë: “Si ia dolët?” Dhe nuk dua të të gënjej… e kam përdorur Ozempikqë mendoj se është një nga mjetet më të mira nëse jeni në gjendje ta përdorni.”

Caroline Stanbury

Karolina iu referua edhe supermodelja Kate Mossduke thënë: “Çfarë bëri Kate Moss thuaj? “Asgjë nuk ka aq shije sa ndjesia e dobët.” Ka diçka për të thënë për këtë.”

Ozempik është një ilaç me recetë që përdoret kryesisht për trajtimin e diabetit të tipit 2, ka fituar popullaritet në qarqet e Hollivudit për efektet e tij të humbjes së peshës. Ky medikament, që përmban semaglutide, një komponent që gjendet gjithashtu në ilaçin klinik të obezitetit Wegovy, funksionon si një receptor GLP-1, duke ndihmuar në uljen e oreksit.

Caroline Stanbury

Duke diskutuar qasjen e tyre ndaj të ushqyerit përtej këtyre ndihmave, e Caroline burri, Sergio Carrallondau njohuri mbi regjimin e tyre gjatë një episodi të podcast-it.

“Ne përpiqemi të ruajmë ekuilibrin … nëse kemi një darkë të madhe, përpiqemi të agjërojmë pak deri në mëngjes,” shpjegoi ai. duke lavdëruar Stanbury's progresi, ai vuri në dukje, “Nga një sfond profesional në sport, unë mendoj se ju keni gjetur ekuilibrin tuaj tani.”

Caroline Stanbury

Fansat kritikuan Karolina, me një koment: “Njerëzit me diabet kanë probleme me marrjen e këtij medikamenti kur ata në të vërtetë kanë nevojë për të, ndërsa ju jeni duke e përdorur atë për humbje peshe kur ishit të dobët në radhë të parë!” Një tjetër tha: “Caroline është shumë jashtë kontaktit me realitetin”. Megjithatë, disa përdorues e mbrojtën atë, duke thënë, “Unë nuk shoh një problem” dhe “Të paktën ajo është e sinqertë”.

Caroline Stanbury's Zbulimi për përdorimin e saj të Ozempik vjen pasi ajo ndau hapur rrugëtimin e saj të rikuperimit nga një ndryshim i fytyrës në mediat sociale vitin e kaluar. Ylli i Real Housewives mahniti fansat me pamjet që shfaqin sytë e saj të mavijosur, fytyrën e ënjtur dhe kokën e mbështjellë me fashë pasi u kthye në shtëpi nga operacioni në nëntor 2023, siç dokumentohet nga Carrallo në Instagram.

Caroline Stanbury

Duke shprehur mbështetjen e tij gjatë rikuperimit të saj sfidues, Carrallo e përshkroi atë si “një nga momentet më të vështira të jetës sime”. Pavarësisht rezervave fillestare, ai qëndroi pranë Stanbury's vendim, duke theksuar: “Si bashkëshort, do ta mbështes gjithmonë dhe do të jem këtu për të”.

Sezoni 2 i Amvisat e vërteta të Dubait, do të shfaqet premierë të dielën, 2 qershor në orën 21:00