Caroline Stanbury përdori Ozempic 'mjet të pabesueshëm' për humbje peshe

Klea

Caroline Stanbury përdori Ozempic ‘mjet të pabesueshëm’ për humbje peshe

Një tjetër nga Real Housewives pranon se ka përdorur Ozempic. Këtë herë është Caroline Stanbury e Real Housewives të Dubait. Të jetosh në vendin më luksoz në botë vjen me pritshmëritë e tij. Fatmirësisht, “mjeti i jashtëzakonshëm” Ozempic është i disponueshëm për humbje peshe.

Caroline mburrej gjithmonë me një kornizë të hollë, por pasi fitoi peshë pas IVF, alumja e Zonjave të Londrës vendosi që ajo duhej të merrte masa drastike.

Ozempic e ktheu Caroline në xhinset e saj të vjetra

“Pas 45-ve, bëhet shumë, shumë e vështirë të humbasësh peshë – dhe unë nuk jam dembel. Unë nuk jam shtrirë në shtëpi pa bërë asgjë. Unë shkoj në palestër, kam një trajner, eci gjatë gjithë kohës [and] Jam e zënë,” tha Caroline ekskluzivisht për Us Weekly.

Pavarësisht stilit të jetës së saj aktive, pesha e yllit të realitetit televiziv “nuk po ndryshonte” në muajt pas përfundimit të dy raundeve të IVF.

“Unë u shëndosha shumë, vura 18 kilogramë në trup dhe kjo nuk është shaka,” tha ajo. “Më dukej sikur kisha ngrënë [my husband] Sergio [Carrallo,] nga fundi i verës së kaluar, po lexoja një revistë [that had] një foto e pjesës sime në pjesën e pasme të një varke me të verën e kaluar, thashë: ‘Kjo është. Duhet të bëj diçka. Unë nuk mund ta heq atë.”

Caroline vlerësoi ilaçin shumë të kërkuar për humbjen e peshës, duke e quajtur atë një “mjet të jashtëzakonshëm”.

“Pse duhet të jesh i mjerë nëse mund ta kthesh veten aty ku ishe? Nuk doja të isha ndryshe, nuk e bëra fytyrën që të dukesha si supermodele. Doja të isha unë, por më i ri”, zbuloi mërgimtari britanik.

Caroline në mënyrë të dukshme mori një ndryshim të fytyrës në nëntor të 2023 dhe tregoi rezultate dramatike pas rikuperimit. Procedura përfshinte “marrjen [her] qepallat e zbrazëta”, gjë që i dha asaj një pamje të freskët dhe më të re.

“Ozempic më futi në xhinset e mia të vjetra,” zbuloi ajo.

Caroline nuk po e merr ilaçin aktualisht, por do të bënte një trajtim tjetër nëse është e nevojshme për t’u kthyer “pikërisht aty ku kam qenë gjithmonë”.

“Unë nuk e marr atë. Por … nëse vendos [the weight] përsëri, unë absolutisht do të marrë [more injections]. Pse të mos e ruani? Por për momentin, unë kam qenë vërtet me fat [and] Nuk më duhet për momentin,” shpjegoi ajo.

Siç qëndron tani, çifti planifikon të bëjë një raund tjetër IVF në janar 2025. Dhe Caroline tashmë po planifikon të përdorë Ozempic pasi të ketë mbaruar.

Sergio “dëshiron të bëjë një raund tjetër IVF [and] Njëqind për qind Ozempic do të jetë ndalesa ime e radhës,” zbuloi ajo.

Kapni Real Housewives of Dubai të martën në 9/8c në Bravo.