Caroline Manzo ndan detaje mbi incidentin e supozuar të Brandi Glanville

Klea

Caroline Manzo ndan detaje mbi incidentin e supozuar të Brandi Glanville

Gjërat po bëhen edhe më të rrëmujshme për Udhëtimin Real Housewives Ultimate Girls dhe Brandi Glanville.

Fansat e serialit kanë vazhduar me lajmet rreth tyre që kur u publikua në janar 2023 se Brandi iu kërkua të largohej herët nga sezoni pasi dyshohet se kishte sulmuar seksualisht. Caroline Manzo. Që atëherë, ajo i ka mohuar akuzat dhe ka folur pas padisë së Caroline kundër rrjetit në fillim të vitit 2024. Në dokumentet e reja ligjore, ish-Shtëpiaqet Reale të New Jersey OG detajoi incidentin e supozuar, duke thënë se Brandi “përkëdheli me forcë” zonën e saj private ndërsa ajo lypte për ndihmën e prodhuesve.

Caroline hapet për sulmin e dyshuar me Brandi

“Kur Glanville po më sulmonte seksualisht në divan, ajo po më fërkonte vaginën e saj. Producentët thjesht shikuan dhe vazhduan të filmonin, “tha Caroline në deklaratën e marrë nga Page Six. “Ata e panë që isha në ankth dhe megjithatë vazhduan të filmonin.”

Diku tjetër në dokumente, Caroline vuri në dukje Brandi “më mbylli në banjë [and] me përkëdheli me forcë vaginën time kundër vullnetit tim.” Ajo tha se producentët “nuk ndihmuan” edhe pse ata panë përpjekjet e saj për t'u arratisur.

Në deklaratë thuhet gjithashtu, “Glanville më sulmoi seksualisht keq për kënaqësinë e saj seksuale”.

“Ajo e bëri këtë duke më puthur me forcë, duke më fërkuar vaginën e saj dhe më pas duke më përkëdhelur vaginën time kundër vullnetit tim.”

Në fillim të këtij viti, një producent ekzekutiv i serialit me sa duket doli në mbrojtje të Brandi-t, duke thënë se ylli i realitetit i hapur (dhe shpesh i papërshtatshëm) nuk e “dënoi seksualisht” Caroline.

“Shqetësimi ynë kryesor në atë moment ishte të sigurohemi që Manzo të ndihej i sigurt. Ajo na tha se ndihej e sigurt, se donte të vazhdonte të filmonte dhe se nuk donte që Glanville të dërgohej në shtëpi.”

Brandi komentoi deklaratat e tyre në X, duke shkruar se ajo ishte “shfajësuar [by] Bravo, por “askujt nuk i intereson.”

“Unë mendoj se është shumë më emocionuese kur më akuzojnë për sulm seksual ose më quan përdhunues,” shkroi ajo. “Çfarë të keqe ka të përqesh njerëzit? Mendoj se të shkatërrosh jetë është më emocionuese sesa të shfajësosh një person SERIOSHT!”

Transmetoni sezonet e mëparshme të Real Housewives Ultimate Girls Trip on Peacock.