Carole Radziwill

Klea

Carole Radziwill SHPËRTHON Bethenny Frankelin për dhënien e “makijazhit të përdorur”, e quan “kompleksin e saj të shpëtimit të bardhë”

Carole Radziwill SHPËRTHON Bethenny Frankelin për dhënien e “makijazhit të përdorur”, e quan “kompleksin e saj të shpëtimit të bardhë”

Carole Radziwill mori synimin at Bethenny Frankel për dhurimin e grimit të përdorur për stafin e TJ Maxx, duke e akuzuar ish-in e saj Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut më i miri i një “kompleksi shpëtimtar të bardhë”.

Carole Radziwill

Një fans u kërkoi ndjekësve të tingëllonin pasi ripostuan një video të TikTok Bethenny duke vizituar shitësin me pakicë duke shkruar-“Bethenny duke shkuar te TJ Maxx dhe duke u dhënë punonjësve si dhuratë grimin e saj të hapur, ‘dikur të përdorur’”, duke shtuar: “Askush nuk dëshiron grimin tuaj të përdorur, zonjë.”

Carole Radziwill

Krijuesi i TikTok i ka shkruar klipit: “A e kam gabim? Disa njerëz të pasur ndihen kaq të drejtë.”

Bethenny52-vjeçarja u tha ndjekësve të saj se kishte hapur paketa të ndryshme grimi për të rishikuar produktet, por këmbënguli se artikujt ishin ende “të gjitha të reja”.

Carole Radziwill

Një punonjëse e TJ Maxx i dha lavdi manjatës së Skinnygirl për blerjet e saj teksa bënte blerje në zinxhirin popullor të zbritjeve.

“Janë të gjitha gjëra që janë hapur një herë dhe nuk janë përdorur. Por ato janë të mira, të zbukuruara dhe të shtrenjta”, tha ish-ylli i Bravo ndërsa i ofroi mallrat punëtores, e cila tha se nuk lejohej të pranonte shpërblime apo dhurata.

Carole Radziwill

Carole reagoi ndaj videos së TikTok, duke postuar në Twitter – “Kush ma dërgoi këtë? Lol. Dua të them ndaloni këtë marrëzi.”

“Kaq shumë për të shpaketuar, por nuk po paguhem më për ta bërë këtë”, tha “Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut“, shkroi alumi, duke shtuar— “Por këtu…një ‘fjalë’: # të bardhëshpëtimtar kompleks.”

Bethenny dhe Carole u ndanë gjatë sezonit të 10-të të RHONY, dhe janë përfolur në rrjetet sociale në vitet që nga fillimi i grindjes së tyre në serialin Bravo.

Carole Radziwill

Muajin e kaluar, Bethenny goditi përsëri pas Carole pretendoi se ishte e Donald Trump ish-avokat, Michael Coheni cili shkrepi foton e ish-shokut të aktorit të çiftit, Luann de Lesseps’ i fejuari i atëhershëm, Tom D’Agostinobuzëkuq me një grua tjetër gjatë fejesës së tyre.

Bethenny Frankel

Bethenny u hodh në TikTok për të rrëzuar historinë, duke thirrur llogarinë “I parëndësishëm dhe budalla”.

“Gruaja që bëri fotografinë në Regency po më dërgon mesazhe tani. Njerëzit nuk duhet të lënë punën e tyre të përditshme, dhe ju duhet të besoni dhe të kontrolloni zgjedhjet tuaja, sepse është e rrezikshme të dëgjosh këdo që hedh gojën për diçka për të cilën nuk di asgjë, “tha biznesmenja, pjesërisht, në videon e fshirë që atëherë. .

Carole Radziwill

Carole59 vjeçe, iu përgjigj goditjes përmes Story-t të saj në Instagram, duke komentuar – “Unë normalisht nuk u përgjigjem komenteve të çuditshme nga një burim i afërt me Frankel.Por është një masterklasë në ndriçimin e gazit [and] devijimi i narqeve.”

Rinisja e 'Real Housewives Of New York', shkurtime pagash...PLUS Whose NOT Filming Show Re!

Ajo shtoi një pamje të një artikulli në të cilin Bethenny komentoi – “Kush i intereson? Carole Radziwill ka folur gjerësisht për karrierën e saj gazetareske. Ndoshta ajo duhet të telefonojë Michael Cohen.

Carole shtoi – “Unë fola me të Cohen… ky ishte thelbi i tregimit. Ai ishte burimi, dum-dum.”

Kthimi e mbrapa erdhi më pas Carole rrahu ish-shoqen e saj, duke thirrur Bethenny “Jo shumë inteligjente” mes fushatës së themeluesit të BStrong për të mbajtur përgjegjës Bravo dhe NBCUniversal për keqtrajtimin dhe nënpagimin e yjeve të tyre të realitetit.

Leah McSweeney

Ish-gazetarja e ABC mori pjesë në postimin e një llogarie fansash, por e shkroi gabim diss-in e saj, duke shkruar – “E zgjuar [sic] ndoshta por ajo në fakt nuk është shumë inteligjente.”