Carole Radziwill

Klea

Carole Radziwill fshin Bethenny Frankel në mes të kryqëzatës së saj kundër Bravo

Carole Radziwill fshin Bethenny Frankel në mes të kryqëzatës së saj kundër Bravo

Grindja mes Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut alume, Bethenny Frankel dhe Carole Radziwillka rindezur mes Bethenny’s kryqëzata kundër Bravo dhe NBCUniversal.

Carole Radziwill

Javen e shkuar, Carole pohoi gjatë një paraqitjeje në podkastin e Heather McDonald’s “Juicy Scoop” se ishte e Donald Trump ish-avokat, Michael Coheni cili shkrepi foton e Luann de Lesseps’ i fejuari i atëhershëm, Tom D’Agostinobuzëkuq me një grua tjetër gjatë fejesës së tyre.

Rinisja e 'Real Housewives Of New York', shkurtime pagash...PLUS Whose NOT Filming Show Re!

Bethenny u hodh në TikTok për të rrëzuar historinë, duke e quajtur llogarinë, “të parëndësishme dhe budallaqe”.

“Vetëm sepse ju dua dhe sepse shumë prej jush më kanë pyetur në komente, do të komentoj diçka kaq të parëndësishme dhe kaq budallaqe dhe është se jo, Michael Cohen nuk e ka bërë foton në The Regency of Tom”, tha biznesmenja e pafytyrë në një video të fshirë që atëherë.

“Gruaja që bëri fotografinë në Regency po më dërgon mesazhe tani. Njerëzit nuk duhet të lënë punën e tyre të përditshme, dhe ju duhet të besoni dhe kontrolloni zgjedhjet tuaja, sepse është e rrezikshme të dëgjosh këdo që të lëshojë gojën për diçka për të cilën nuk di asgjë,” vazhdoi ajo.

Bethenny Frankel

Carole59-vjeçarja iu përgjigj diss-it përmes Story-it të saj në Instagram, duke komentuar:

“Unë normalisht nuk u përgjigjem komenteve budallaqe nga një burim i afërt Frankel.Por është një masterklasë në ndriçimin e gazit [and] devijimi i narqeve.”

Carole Radziwill - Amvise reale të Nju Jorkut

Ajo shtoi një pamje të një artikulli në të cilin Bethenny komentoi – “Kush i intereson? Carole Radziwill ka folur gjerësisht për karrierën e saj gazetareske. Ndoshta ajo duhet të telefonojë Michael Cohen.”

Carole shtoi – “Unë fola me të Cohen… ky ishte thelbi i tregimit. Ai ishte burimi, dum-dum.”

Të hënën, Carole i goditur Bethenny, 53 vjeçe, duke e quajtur ish-shoqen e saj “jo shumë inteligjente”. Një llogari e fansave të “Housewives” në Instagram postoi një imazh të manjatit Skinnygirl së bashku me një opinion në lidhje me Bethenny’s fushatë e vazhdueshme për të mbajtur përgjegjës Bravo dhe NBCUniversal për keqtrajtimin dhe nënpagimin e yjeve të tyre të realitetit.

Bethenny Frankel

Llogaria e fansave ka shkruar krahas imazhit – “Bethenny është i zgjuar, nuk ka dyshim për të. Por a do të ishte ajo që është pa Bravo? Unë nuk mendoj kështu. E gjithë kjo gjë është një lëvizje interesante dhe unë do të jem i interesuar të shoh se si do të shkundet.”

Carole thirri, por e shkroi gabim fjalën e parë në komentin e saj.

Ajo shkroi: “E zgjuar [sic] ndoshta por ajo në fakt nuk është shumë inteligjente.”

Bethenny Frankel

Shumë përdorues theksuan ironinë e një personi që përplas inteligjencën e tjetrit duke përdorur një fjalë të shkruar gabimisht.

Një fans vuri në dukje: “Nuk mund të thuash gabim mendjemprehtë dhe të quash dikë jo inteligjent.”

Një person i dytë e quajti komentin “komik” dhe një i tretë këshilloi – “Gjithmonë, kontrolloni gjithmonë për gabime shtypi përpara se të jepni një shërbim”.

Carole vetëm përsëriti mendimin e saj, duke shtuar në një temë nën vërejtjen e saj origjinale – “Ja gjëja që njerëzit në këtë vend e barazojnë akumulimin e pasurisë me inteligjencën, edhe përballë një mali provash për të kundërtën.”

Carole Radziwill

Ish-gazetari i ABC-së përfundoi: “Paraja nuk është e barabartë me inteligjencën. Kështu që thashë atë që thashë.”

Vitin e kaluar, Carole i goditur Bethenny’s Koncepti i podcast-it “ReWives”, duke bërë shaka në mediat sociale – “Oh zot… sa origjinale …”

Carole Radziwill - RHONY

Autori i “Udhëzuesit të vejave për seksin dhe takimin” shkroi – “Por ajo e ndërtoi markën e saj duke shpërdoruar dhe tallur gratë veçanërisht HW & Betheny gjithmonë kthehet në atë që bën më së miri. Dua të them pikërisht nga porta ajo flet plehra podkastet e tjera të HW. Lol. Suksese asaj. Diçka nuk do të ndryshojë kurrë.”