Carl Radke thyen heshtjen për Lindsay Hubbard Split

Klea

Carl Radke thyen heshtjen për Lindsay Hubbard Split

Shtëpi verore yll Karl Radke po përpiqet të bashkojë pjesët e jetës së tij dhe të vazhdojë pas ndarjes nga ish e fejuara Lindsay Hubbard.

“Është e vështirë,” tha ai në BravoCon të Premten, 3 Nëntor. “Nuk do të gënjej, ka ndodhur shumë në dy muajt e fundit… Po përpiqem ta mbaj kokën lart. Jam tepër i shqetësuar dhe nervoz sepse ka qenë një periudhë shumë emocionale. Dhe unë po përpiqem të eci përpara me respekt dhe t’i trajtoj gjërat në mënyrën e duhur.”

Carl tregoi se si kanë shkuar gjërat në jetën e tij pa Lindsay me TooFab.

Një përgjigje dërrmuese ‘pozitive’ nga fansat

Jenny Kim/Bravo përmes Getty Images

Carl nuk kishte folur publikisht për ndarjen deri më tani. Ai tha se ka qenë thjesht shumë “e vështirë” dhe “emocionale” për të folur. Ai dhe Lindsay u takuan për dy vjet përpara se Carl të jepte dorëheqjen në gusht, vetëm disa javë përpara se ceremonia e 17 nëntorit të mbahej në Meksikë.

Megjithëse nuk ishte i sigurt se çfarë lloj pritjeje do të kishte në BravoCon, Carl pretendon se ka marrë një përgjigje jashtëzakonisht “pozitive”. A mund të jetë që fansat e kuptojnë se ai bëri gjënë e duhur që e anuloi atë me Lindsay?

“Unë absolutisht e dua Bravo,” tha Carl. “Unë e dua shfaqjen tonë… dhe ndjeva se ishte e rëndësishme të isha këtu për të mbështetur fansat [and] rrjetin. Unë kam marrë shumë energji në 24 orët e fundit tashmë… Në fakt ka qenë [an] përgjigje jashtëzakonisht befasuese dhe pozitive.”

Ai shtoi, “Unë thjesht dua të eci përpara, dhe mendoj se kjo është një fundjavë e mrekullueshme për ta bërë atë më në fund.”

“Të poshtëruar” dhe “të verbëruar” nga ndarja

Lindsay Hubbard
Greg Doherty/Bravo nëpërmjet Getty Images

Ndarja e Lindsay dhe Carl nuk ishte një vendim i përbashkët. Specialisti i marrëdhënieve me publikun akuzoi Carl-in se kishte thirrur ekipin e prodhimit të kthehej pasi xhirimet kishin përfunduar për të kapur ndarjen e tyre në kamera.

“Ishte absolutisht poshtëruese,” tha ajo. “Do të kishte qenë një gjë nëse kjo bisedë do të ndodhte … gjatë orarit normal të xhirimeve. Por për [Carl] për të thirrur producentët dhe … më manipulojnë që të ulem [so he could break up with me] pasi e kishim mbështjellë tashmë është e frikshme.”

“Isha krejtësisht i verbër”, pohoi ajo, duke shtuar se ish-i i saj “më hodhi në erë gjithë jetën” pa i dhënë as një shpjegim të vërtetë pse. “Po qaja, isha i zemëruar dhe duhej ta gjeja mbylljen vetë. Tani jam në një vend ku ndihem shumë mirë për të vazhduar më tej.”

Nga ana e saj, Lindsay është e famshme për temperamentin e saj të paqëndrueshëm, i cili përkeqësohet kur ajo pi. Carl është i matur këto ditë dhe nuk ka nevojë për atë sjellje në jetën e tij. Nuk e mendoja kurrë se do të zgjasin dhe nuk mund ta besoja se ai i propozoi në të vërtetë. Por është më mirë që ata të ndahen tani, në vend që të kalojnë një divorc të keq gjatë rrugës. Nuk kishte kurrë një lumturi të përjetshme në kartat për Carl dhe Lindsay.

Ndërsa ai vazhdon me jetën e tij, Carl u kërkon fansave të shikojnë sezonin e ardhshëm të Summer House për të parë se çfarë ndodhi me të vërtetë. “Unë qëndroj i vërtetë në atë që kam përjetuar këtë verë dhe besoj se njerëzit do ta shikojnë atë dhe do të kuptojnë se si erdhi.” Mezi pres të shoh të gjitha të zhvillohen.