Carl Radke tha "Gjëra të ëmbla" pas humbjes së fundit të Danielle Olivera

Klea

Carl Radke tha “Gjëra të ëmbla” pas humbjes së fundit të Danielle Olivera

Megjithëse ata festojnë si fëmijë të kolegjit, fansat e Summer House duhet të kujtojnë se kasti kryesor ka filmuar tetë sezone së bashku dhe e kanë njohur njëri-tjetrin për një kohë të konsiderueshme. Duke folur relativisht, rreth një dekadë.

Karl Radke dhe Lindsay Hubbard ishin miq shumë përpara se të fillonin të takoheshin. Ata u takuan për të filmuar sezonin 1 së bashku. Danielle Olivera u bashkua në sezonin 2 dhe ishte ride-or-die e Lindsay. Eshtë e panevojshme të thuhet, ajo nuk e miraton Carl tani.

Këta nuk ishin vetëm shokë shtëpie për pushime. Ndërsa çifti i dikurshëm i fejuar ka të ngjarë të mos ketë asnjë lidhje me njëri-tjetrin në të ardhmen, Danielle hapi derën proverbiale të miqësisë së saj me Carl pasi një tragjedi personale i bëri ata të komunikonin përsëri.

Danielle e vlerësoi që Carl “ia zgjati dorën”

Danielle luajti mysafire në podcastin Not Skinny But Not Fat për episodin e tij të 26 dhjetorit 2023. Ajo kishte ndjenja kontradiktore për ish-VP-në e Loverboy. Ndërsa Danielle ende nuk e aprovonte mënyrën se si Carl e hodhi Lindsay-in, ajo e vlerësoi shumë kur ai zgjati dorën pas një tragjedie.

“Një nga miqtë e mi të mirë ka ndërruar jetë së fundmi. Dhe ata ishin gjithashtu miq, dhe ai e njihte atë. Kështu që, [Carl] zgjati dorën, tha gjëra vërtet të ëmbla. Kështu që është vërtet e vështirë që në atë moment ta urresh akoma djalin,” shpjegoi Danielle.

Ylli i Winter House i bëri jehonë një ndjenje të ngjashme kur u shfaq në podcastin Gabbing with Gib. Danielle tha se Carl “ishte vërtet i mirë” në atë situatë dhe ajo ishte në gjendje të ndante ndjenjat e saj.

“Carl ishte vërtet i këndshëm me mua. Kështu që nuk mund ta urrej shumë djalin. Ai ka një zemër. Dhe ai ishte shoku im për disa vite, “shpjegoi Danielle.

Ekziston një konflikt në atë që mbështetja e Lindsay-t do të thotë që Danielle duhet të pranojë kujtimet e Lindsay-t për ngjarjet. Megjithatë, ajo “nuk dëshiron ta besojë këtë [Carl] është ai djalë që do të lëndonte dikë kaq qëllimisht.”

Ndërkohë, sezoni 8 i Summer House do të shfaqet premierë më 22 shkurt dhe traileri premton një sezon të mbushur me dramë. Ndoshta edhe disa përgjigje për atë që ndodhi mes Carl dhe Lindsay.