Carl Radke pranon se miqësia me Kyle Cooke ka qenë 'e vështirë'

Klea

Carl Radke pranon se miqësia me Kyle Cooke ka qenë ‘e vështirë’

Fansat e Summer House po presin me padurim ardhjen e sezonit 8. Jo vetëm që ka kaluar shumë kohë që kur kasti organizoi një nga festat e tyre tematike, por ka ndodhur aq shumë jashtë kamerave saqë shikuesit kanë nevojë për përgjigje.

Më së shumti, Karl Radke anuloi fejesën e tij me Lindsay Hubbard. Bashkë-yjet për një kohë të gjatë do të martoheshin në nëntor 2023 përpara se Carl të jepte dorëheqjen. Të dyja palët kanë sugjeruar që fansat të marrin disa përgjigje nga pamjet e sezonit të ardhshëm. Por fansat e Shtëpisë së Verës tashmë do ta dinë se miku më i mirë i Carl që nga viti 2016, Kyle Cooke, nuk e miratoi romancën. Disa mund të pyesin nëse kjo kishte të bënte me arsyen pse lidhja dështoi.

Është interesante të theksohet se Carl dhe Kyle kanë mbetur miq në prag të ndarjes. Sido që të jetë, marrëdhënia e tyre ka dalë më e fortë në fund. Kishte një tendosje më parë, kur Kyle u tërhoq pasi u përplas me Lindsay pasi shoku i tij la rolin e tij në Loverboy. Pyetja mbetet, cila është gjendja e miqësisë së tyre tani?

Carl ka qenë gjithmonë “Ekipi Kyle”

Në pritje të premierës së Sezonit të 8-të, Us Weekly kronikanoi miqësinë, e cila përfshin Carl që drejton martesën e Kyle me Amanda Batula.

“Më pëlqen të jem pranë Kyle. Unë kujdesem për të dhe e dua, por ka qenë e vështirë. Unë nuk do të gënjej. Ne do ta lundrojmë atë sa më mirë që mundemi”, tha Carl në lidhje me përplasjen mes miqësisë së tyre profesionale dhe personale.

Tifozët do të kujtojnë se Carl ka punuar për Kyle në Loverboy si VP i Shitjeve përpara se të jepte dorëheqjen.

“Ai është kontrolluar. Që kur është takuar me Lindsay, ai ka bërë më pak,” tha Kyle në sezonin 7.

“Unë kam qenë gjithmonë ‘Team Kyle’, kështu që të dëgjosh ndryshe, ndonjëherë është e vështirë. Por unë dua të eci përpara dhe jo domosdoshmërisht të fokusohem shumë në të kaluarën, “tha Carl më parë. “Unë 100 për qind mendoj se mund të kthehem në atë vend me Kyle.”

Duket se ish-punonjësja e Loverboy ishte në kërkim të një pajtimi me Kyle në muajt para se të ndahej me Lindsay. Një muaj më parë, në janar 2023, Carl festoi ditëlindjen e tij të 38-të me një nostalgji për “rritje” së bashku me Kyle.

“Unë jam i fejuar, ai është i martuar dhe natyrisht që do të ketë një evolucion me miqësinë. … Unë dua të gjej një vend të shëndetshëm për ne si miq,” tha Carl në atë kohë. “Unë mendoj se do ta gjejmë këtë, por të punosh me mikun tënd – ky është një paralajmërim dhe një mohim – është vërtet, shumë e vështirë.”

Duke qenë sërish beqar Carl, sigurisht që mund të hapë derën e pajtimit të plotë me Kyle. Adhuruesit e Shtëpisë së Verës me siguri do të jenë të interesuar të shohin se si ndërveprojnë pas ndarjes. Ndoshta edhe duke parë aq shumë përpara si sezoni i ardhshëm i shfaqjes së realitetit televiziv.

Summer House thuhet se do të kthehet në fillim të vitit 2024.