Carl Radke i përgjigjet akuzave të supozuara për drogë të Lindsay Hubbard

Klea

Carl Radke i përgjigjet akuzave të supozuara për drogë të Lindsay Hubbard

Siç e dinë fansat e Bravo, premiera e Shtëpisë Verore do të shfaqet sonte dhe shikuesit do të fillojnë të shohin fillimin e fundit Karl Radke dhe Lindsay Hubbard në sezonin 8. Ndërsa ish-çifti nuk do të shfaqet në episodin e parë, së shpejti do të fluturojnë shkëndija.

Traileri ishte shumë tregues në atë që shkrimi ishte në mur për Carl dhe Lindsay, por goja e saj mund të kishte qenë gozhda e fundit në arkivol. Para përfundimit zyrtar të marrëdhënies, Linds dhe Carl patën një grindje të fortë dhe Lindsay u ul. Gjoja. Tani ai i përgjigjet komentit të saj nga xhepi dhe E! Lajmi ka lugën.

Duke festuar tre vjet esëll!

Carl ka qenë në një udhëtim të plotë dhe disa prej tyre janë kapur nga kamera. Nga të qenit i varur nga droga dhe ballafaqimi me çështjet familjare e deri te goditja e fundit dhe ndryshimi i jetës së tij.

Pasi dikush është i përkushtuar për të hequr qafe abuzimin me substancat, ai do të jetë përgjithmonë në shërim dhe ajo që ju NUK dëshironi të bëni është ta përdorni atë kundër tyre në një luftë të vogël. Traileri i sezonit të 8-të të “Summer House” i gjeti Carl dhe Lindsay në mes të debatit ku ai bërtet: “Më akuzove se po bëja drogë!”

Shikuesit nuk e dinë ende se çfarë çoi në atë ndërprerje, por Carl dëshiron që të gjithë të dinë se ai është ende në karrocë. “Unë do të them se sapo festova tre vjet maturi.” Carl shtoi, “Alkooli dhe kokaina ishin ato që më gjunjëzuan dhe jam vërtet krenar që, me një ditë në një kohë dhe me shumë punë dhe mbështetje të madhe, jam larguar tre vjet nga ato substanca. Kjo ishte ajo që më vriste dhe më shkatërronte jetën. Jam vërtet krenar për vendin ku jam.”

Pra, Lindsay duke shkuar me gjënë më të dëmshme që mund të thoshte gjatë një mosmarrëveshjeje, ndikoi në vendimin e Karlit për ta hequr atë. “Kjo ishte diçka që kishte ndodhur më parë në marrëdhënie. Gjë që është shumë për të ardhur keq kur jeni duke u përkushtuar për një jetë të matur dhe dëshironi të jetoni me qëllim. Unë mendoj se njerëzit do të kuptojnë se sa e vështirë mund të jetë kjo.” E drejtë. Të gjithë e kemi parë Lindsay të zbriste në Petty Town dhe duket se ajo mund të ketë shkuar shumë larg.

Carl ndau gjithashtu se akuzat lënduese të Lindsay nuk ishin e vetmja gjë që ndikoi në vendimin e tij për t’i dhënë fund gjërave. “Kishte gjëra thelbësore që pasi u fejuam kishin shkuar. Ne filluam terapinë në çift në nëntor të 2022. Doja të përpiqesha të forcoja dhe përmirësonim komunikimin tonë, por kishim edhe dallime të qarta atashimi, kemi trauma të ndryshme. Ishte e rëndësishme për mua të punoja vërtet për këtë.”

Me këto zbulime të reja, ajo i lejon fansat të hedhin një sy nga POV e Carl. “Unë lutem që të ketë njëfarë qartësie. Kam pasur shumë ankth dhe pritje të mbyllura sapo doli traileri. Ndihesha sikur ishte sikur po hiqej një Band-Aid. Unë thjesht po ec ngadalë përpara dhe, në fund të fundit, e di realitetin në të cilin kam jetuar verën e kaluar. Unë mendoj se njerëzit do të shikojnë dhe shpresoj të kuptojnë, “shpjegoi ai.

“Do të jetë e vështirë padyshim. Ndoshta do të shoh gjëra për të cilat nuk jam krenar [of]. Por, gjithashtu besoj vërtet se do të jemi më të lumtur dhe më të shëndetshëm në drejtime të ndryshme,” vuri në dukje Carl.

Shikoni të gjitha të shfaqen kur sezoni 8 i Summer House të shfaqet premierë Sonte, të enjten, 22 shkurt në orën 21:00/ET në Bravo.