Carl Radke diskuton traumën e ndarjes me Kyle Cooke

Klea

Carl Radke diskuton traumën e ndarjes me Kyle Cooke

Kasti i Summer House ishte po aq i tronditur sa pjesa tjetër e botës kur Karl Radke dhe Lindsay Hubbard e ndërprenë fejesën e tyre vetëm disa javë para dasmës së tyre. Epo, mbase jo edhe aq të tronditur pasi ata kishin një ndenjëse në rreshtin e parë për të gjitha ulërimat dhe grindjet që vazhduan gjatë gjithë verës.

Shumica e aktorëve e dëgjuan lajmin ashtu si ne të tjerët, përmes rrjeteve sociale. Por Kyle Cooke, së bashku me gruan e tij Amanda Batula, kishin një gjurmë të brendshme mbi situatën. Kyle dhe Carl kishin filmuar së bashku atë mëngjes.

Carl po kërkonte një tabelë tingulli, kështu që producentët i kishin thënë Kyle: “Mos thuaj asgjë që do ta drejtojë atë në një drejtim apo në tjetrin. Thjesht dëgjojeni atë dhe jini një mik mbështetës.”

Kyle ishte aty për Karlin

Amanda i tha shokut të aktorit Danielle Olivera se ajo e këshilloi burrin e saj të linte mënjanë ndjenjat e tij për Lindsay dhe të ishte vetëm aty për mikun e tij. Ai ishte aty për të dëgjuar rreptësisht, jo për të këshilluar.

Kur u kthye në shtëpi, Kyle nuk e tregoi vendimin e Carl në asnjë mënyrë. Amanda thotë se e mori vesh për ndarjen kur Paige DeSorbo i dërgoi një mesazh ekrani që Carl e kishte anuluar dasmën.

As Ciara Miller dhe as Paige nuk u tronditën vërtet që dasma u anulua. “Ka pasur kuptim,” shtoi Jesse Solomon.

“Isha vërtet krenare për ta kur e pashë”, rrëfeu Paige. “Unë isha, sikur, ju djema morët një vendim shumë të pjekur.” Paige përmendi se Lindsay donte të kishte një fëmijë menjëherë. Ajo mendoi se do të ishte vërtet “e padrejtë” të sillte një fëmijë në një marrëdhënie kaq të paqëndrueshme që do të dështonte.

Gjeja e duhur

Carl thotë se ai po krahasohej me Tom Sandoval për një kohë, gjë që ishte vërtet e padrejtë. Thashethemet e çmendura ishin të shfrenuara. Paparacët e prisnin çdo mëngjes kur dilte nga pallati i tij.

Për t'i dhënë Lindsay pak hapësirë ​​pas ndarjes, “Unë mora një dhomë hoteli atë natë, në rrugë natën në një hotel që … kisha qëndruar më parë kur ishim në konflikt serioz.”

Carl tha se kur hyri në hollin e hotelit, ai po qante dhe i mërzitur dhe punonjësi i recepsionit ishte i shqetësuar për të. Mori çelësin dhe u ngjit në dhomën e tij. “Dy minuta më vonë, një trokitje në derë,” kujtoi Carl.

“Zoti. Radke, na vjen shumë keq që po kaloni një kohë të vështirë,” tha një punonjës hoteli. “Ne kemi një shishe verë të freskët për ju nga tavolina e pritjes.” Ai shpjegoi se nuk kishte pirë, i falënderoi dhe mbylli derën. Shyqyr zotit e mbajti gjakftohtësinë. Ai mund ta kishte kthyer veten menjëherë në varësinë e tij dhe duhej të fillonte nga e para.

“Ndihem keq sepse [Lindsay]është i lënduar,” pranoi Carl. “Sinqerisht, thellë brenda vetes, më vjen keq që ajo është lënduar. Por ne nuk kishim të drejtë të martoheshim.”

Ribashkimi me dy pjesë i sezonit 8 të Summer House fillon të enjten, më 6 qershor, në orën 9/8c në Bravo.