Candiace Dillard

Klea

Candiace Dillard shtatzënë në 37 vjeç pas shkarkimit të saj 'RHOP'!

Candiace Dillard shtatzënë në 37 vjeç pas shkarkimit të saj 'RHOP'!

në 37, Candiace Dillard njofton shtatzëninë e saj geriatrike, që vjen menjëherë pas shkarkimit nga Amvise të vërteta të Potomac.

Amvise të vërteta të Potomac shap, Candiace Dillardështë në pritje të fëmijës së parë me burrin, Chris Bassett.

“Jam rreth 13 javësh… pra gati në tremujorin e dytë. Ka qenë e çuditshme, por edhe me të vërtetë e mrekullueshme, mendoj, ta mbajmë për vete deri në këtë pikë”, tha ish-ylli i Bravo për Entertainment Tonight në një intervistë të botuar të hënën, më 15 prill. “Familja jonë e afërt e di, mami im, I thashë mamasë sime në ditëlindjen e saj në shkurt – babai im e di, [Chris’] prindërit e dinë, vëllezërit e motrat e mia e dinë dhe ky është grupi im kryesor, i miqve më të mirë, por jashtë kësaj, ka qenë, si, në heshtje, thjesht duke rritur një simite.”

Candiace Dillard

Candiace37, dhe Kris46, e martuar në 2018. Kris është baba i tre fëmijëve të tjerë nga marrëdhëniet e mëparshme.

Seriali Bravo i dokumentuar Candiace's udhëtim me IVF pasi ylli i realitetit shprehu vazhdimisht dëshirën për një fëmijë. Këngëtarja e “Drive Back” lejoi kamera brenda takimeve me specialistë të fertilitetit dhe filmoi seancat përgatitore të IVF.

Candiace Dillard

“Unë mendoj se ne të dy ishim të kënaqur që ata thjesht të uleshin atje deri në 'datën time të fundit',” shpjegoi 37-vjeçari, duke iu referuar Chris' thirrje që ajo të jetë shtatzënë para ditëlindjes së tij të 50-të.

“Por më pas mora kruajtjen. Gjithmonë pyesja veten, si do ta dija kur të isha gati? Dhe gjithmonë ndjeja se një pjesë e ankthit tim ishte se nuk isha e sigurt se do ta dija, dhe kur e dija, ishte e pamohueshme,” tha ajo për gazetën. “U zgjova dhe kuptova se nuk do të isha kurrë 100 për qind gati. Thjesht duhej t'i besoja procesit dhe t'u besoja mjekëve të mi dhe të mos kisha frikë dhe thjesht ta bëja atë.”

Candiace Dillard

Candiace iu nënshtrua implantimit në janar duke përdorur një embrion që ishte ngrirë dy vjet më parë, por duhej të priste dy javë për të mësuar nëse procedura ishte e suksesshme. Ajo mori pjesë në GRAMMY në Los Anxhelos, gjë që e shtyu lajmin derisa ajo mund të fluturonte në shtëpi për të qenë me burrin e saj për rezultatet.

“Mjeku ynë na thirri në orën 8 të mëngjesit dhe ajo na thotë se jemi shtatzënë.” Candiace të përbashkëta. “Ne pritëm, pritëm dhe pritëm gjatë gjithë kësaj kohe, kështu që më në fund të dëgjojmë se, pas këtyre dy javëve, procesi ka funksionuar pas një viti të kryerjes së xhirimeve. … Unë bëra dy raunde të marrjes së vezëve. Për të bërë goditjet në stomakun tuaj, më duhej t'i bëja ato në barkun tim çdo ditë – gjë që nuk ishte gjithmonë argëtuese – dhe që më në fund të shpërblehesha ishte e mahnitshme.”

Candiace Dillard

Çifti nuk ka mësuar ende nëse janë në pritje të një djali apo një vajze, pasi kishin një embrion mashkull dhe një femër.

“Pra, mjekët e dinë,” Kris shpjegohet. “Ne i bëmë të gjitha testet. Natyrisht, ne donim diçka të shëndetshme… dhe unë isha sikur, dëgjoni, le të marrim vezën më të vlerësuar dhe do ta vendosim aty, dhe kjo është surpriza e vetme e gjithë kësaj përvoje, që ne nuk e dimë ende.”

Candiace Dillard

Çifti planifikon të zbulojë gjininë gjatë shtatzënisë.

“Është kaq e lezetshme sa nuk e keni idenë se çfarë po merrni,” Candiace vuri në dukje.

Candiace Dillard

Candiace's lajmet për fëmijë vijnë vetëm disa javë pasi njoftoi daljen e saj nga RHOP pas gjashtë sezonesh.

“Ndërsa nis një kapitull të ri pas gjashtë vitesh të jashtëzakonshme me Tai Shtëpiake Reale të Potomac, Jam e mbushur me mirënjohje për miqësitë e pasura, rritjen personale dhe momentet e introspeksionit që kanë përcaktuar këtë rrugëtim”, tha ajo në një deklaratë për People muajin e kaluar. “Me një vorbull mundësish dhe përgjegjësish të reja në pjatën time, kam vendosur të bëj një pushim nga RHOP.”

Candiace's bashkë-yll, Robyn Dixon, gjithashtu nuk do të rikthehet në serialin Bravo. Ajo zbuloi gjatë episodit të 15 prillit të podcast-it të saj, “Reasonably Shady”, se ajo u “shkarkua” pasi u shfaq si anëtare e kastit kryesor për tetë sezone.