Candiace Dillard Bassett dëshiron që ajo 'të dinte për IVF më shpejt'

Klea

Candiace Dillard Bassett dëshiron që ajo 'të dinte për IVF më shpejt'

Candiace Dillard Bassett po hapet për udhëtimin e saj me fekondimin in vitro (IVF), dhe ylli i Real Housewives of Potomac tha se do të donte që ajo të kishte ditur për të më shpejt.

Në rast se ju humbisni lajmet, Candiace zbuloi se ishte shtatzënë javën e kaluar. “Ka qenë e çuditshme, por edhe me të vërtetë e mrekullueshme … ta mbajmë atë për vete deri në këtë pikë,” tha ajo në një intervistë të mëparshme pasi zbuloi se ishte rreth “13 javë”. Më pas ajo foli për mënyrën se si lindi fëmija i saj, duke shtuar se ajo dhe Chris Bassett ngrinë disa nga vezët e saj nëpërmjet IVF dy vjet më parë.

Në një intervistë të re me Fox 5 në DC, Candiace tha se do të donte që ajo të dinte për procesin sa më shpejt se vonë. “Me të vërtetë më motivoi të dëshiroja të flas për të,” tha ajo. “Është shumë e rëndësishme të japësh njohuri. Nëse do ta kisha ditur më herët se kisha një mundësi për të ngrirë vezët e mia, do ta kisha bërë në moshën 25 vjeçare. [or] 30. Isha 35 vjeç kur në fakt e kalova atë dhe u deshën disa raunde të marrjes së vezëve IVF për të marrë raunde të mjaftueshme vezësh të qëndrueshme për të … ngrirë.”

Çfarë pret më shumë Candiace për të qenë nënë?

Nëse shpresonit të shihnit udhëtimin e Candiace dhe Chris në sezonin e ardhshëm të RHOP, kam një lajm të keq për ju. Veterinarja e Bravo njoftoi se nuk do të kthehej për sezonin 9 të serialit pasi u ndesh me bashkë-yjet Gizelle Bryant dhe Robyn Dixon për një kohë të gjatë.

“Ndërsa nis një kapitull të ri pas gjashtë vitesh të jashtëzakonshme me The Real Housewives of Potomac, jam e mbushur me mirënjohje për miqësitë pasuruese, rritjen personale dhe momentet e introspeksionit që kanë përcaktuar këtë udhëtim,” tha ajo në një intervistë të mëparshme.

Tani, pa grindje të vazhdueshme, Candy Pants mund të shijojë shtatzëninë e saj pa stres dhe të fillojë të përgatitet për të mirëpritur paketën e saj të re të gëzimit në botë. Këngëtarja e “Drive Back” po ashtu mezi pret të lidhet me nëna të tjera në rrugëtimin e saj.

“Unë jam duke pritur për komunitetin, komunitetin e nënave,” tha ajo. “Është një hapësirë ​​në të cilën kam parë nga jashtë; shumica e miqve të mi dhe kushërinjve të mi kanë fëmijë. Unë kam ndihmuar në rritjen dhe ndërrimin e pelenave dhe kujdesin e të gjithë fëmijëve të kushërinjve të mi, kështu që do të jetë thjesht kënaqësi të jesh pjesë e atij komuniteti dhe, e di, të mësosh dhe të rritesh si anëtar tani.”

Transmeto The Housewives Real of Potomac në Peacock.