Caitlyn Jenner and OJ Simpson

Klea

Caitlyn Jenner SHKALL OJ Simpson pas vdekjes së tij!

Caitlyn Jenner SHKALL OJ Simpson pas vdekjes së tij!

Caitlyn Jenner ndërpreu ndjekjen të enjten, pasi mësoi për OJ Simpson's vdekjen.

Olimpiani shkroi në X – “Good Riddance #OJSimpson”.

Caitlyn Jenner

Jenner dhe ish-ylli i futbollit ndanë një miqësi dekada më parë, por lidhja e tyre përfundoi më pas Simpson u arrestua për vrasjen e gruas së tij të ndjerë, Nicole Brown Simpsondhe shoqen e saj Ron Goldman.

Caitlyn Jenner dhe OJ Simpson

Jenner shkroi për kapjen e titullit OJ Simpson gjyqi në kujtimet e saj, “Sekretet e jetës sime”. Jenner pretendoi se i ndjeri Robert Kardashian Sr., një nga avokatët që mbrojti Simpson gjatë gjykimit, kishte lënë të kuptohet se ai besonte se Simpson ishte fajtor për vrasjen e dyfishtë.

“Unë do të kisha qenë në rregull me këtë nëse do ta kishin marrë atë në gjyqin e parë.” Jenner ka thënë Kardashian. “Implikimi ishte i qartë se ai besonte se OJ ishte fajtor.”

Caitlyn Jenner dhe OJ Simpson

Alumi “Keeping Up With the Kardashians” shkroi – “Unë besoj [Simpson] u largova me dy vrasje të egra.”

I famshmi që rikthehej u lirua nga të dyja vrasjet, por më vonë u gjet përgjegjës për vdekjen e ish-gruas së tij në një gjyq civil.

Jenner ka mbajtur besimin e saj se lojtari i Buffalo Bills dhe San Francisco 49ers i theri të dy Nicole dhe Ronsiç u shpreh gjatë një qëndrimi në “Big Brother VIP”, kur ajo pretendoi se Simpson “Iku” me vrasje.

Caitlyn Jenner dhe OJ Simpson

“Natyrisht që ai e bëri atë, dhe ai u largua me të, dhe në një moment ai madje tha Nicole'Do të të vras ​​dhe do të largohem me të, sepse unë jam OJ Simpson,'” Jenner tha në atë kohë.

Caitlyn Jenner dhe OJ Simpson

Jenner zbuloi gjatë një interviste me drejtuesin e emisionit të bisedave të natës vonë, Jimmy Kimmel, se ai nuk e kishte parë Simpson që nga viti e Nikollës funeralin në vitin 1994. Ai shtoi se madje mbylli dialogun për ish-yllin e NFL në shtëpinë e tij menjëherë pas Simpson u shpall i pafajshëm.

“Atë natë vendimi erdhi, Kourtney dhe Kimberly ishin në shkollë dhe padyshim që ata e donin babanë e tyre – dhe ata duhet – dhe ata e kishin ndjekur këtë për një vit e gjysmë.” Jenner tha në seritë e realitetit në Mbretërinë e Bashkuar, “Unë jam një personazh i famshëm … Më largo nga këtu!”

Jenner, e cila ishte e martuar me Kris Jenner nga viti 1991-2015, shpjegoi — “Dhe kur ata hynë në derë, mendoj se ishte Kourtney ajo që tha, 'Epo ju thashë se ai nuk e bëri atë.' Dhe unë vetëm u thashë vajzave: 'Nuk dua që emri i tij të përmendet më në këtë shtëpi'.

Simpson's familja njoftoi se ylli i NFL kishte vdekur pas një beteje me kancerin e prostatës, më 10 prill. Simpson, i cili ndërroi jetë në moshën 76-vjeçare, u pa për herë të fundit në Las Vegas më 19 shkurt.