Caitlyn Jenner

Klea

Caitlyn Jenner në ujë të nxehtë për përdorimin e fyerjeve poshtëruese!

Caitlyn Jenner në ujë të nxehtë për përdorimin e fyerjeve poshtëruese!

Caitlyn Jenner postoi me guxim fjalën R të mërkurën, vetëm për t’u tallur pa mëshirë për gabimin e drejtshkrimit të fyerjes.

Caitlyn Jenner

Personaliteti “I Am Cait” shkroi tweet-in të mërkurën mbrëma, në përgjigje të Donald Trump Jr. duke vënë në dukje se fjala nuk është më “një pjesë e madhe e gjuhës sonë popullore” siç ishte gjatë fëmijërisë së tij.

Caitlyn Jenner

74-vjeçari shkroi me krenari: “Unë do të them se është RETARTAR!”

Kampionia olimpike u korrigjua shpejt pasi një përdorues i Twitter vuri në dukje gabimin e dukshëm.

Caitlyn Jenner

“Më falni… E RETARDED”, ka shkruar ajo.

Kjo nuk i ngadalësoi kritikët e vëmendshëm në internet, të cilët vendosën menjëherë Jenner në shpërthim.

Një person tha – “Të thuash gabim atë fjalë në mënyrë specifike është kaq qesharake.”

Caitlyn Jenner

Një tjetër snajperoi – “Heaux, a je memec?”

Një përdorues i tretë sugjeroi – “Mësoni si ta shqiptoni fillimisht, ndoshta?”

Një person tjetër u tall – “E përkryer. Asnjë shënim.”

Caitlyn Jenner

Jenner nuk e fshiu postimin e gabuar në Twitter, por zgjodhi t’i bashkohej vërshimit të trollëve të internetit që ngacmonin pamëshirshëm ish-yllin e “Keeping Up With the Kardashians” për gabimin.

“Omg, e ktheva menjëherë siç duhet 😂😂😂 në komente”, ka shkruar ajo në një postim të mëpasshëm. “Dështoj epike ironike, e kuptoj 😂😂😂.”

Caitlyn Jenner

Fjala R përshkruhet në faqen e internetit të Olimpiadës Speciale si “një term lëndues që mbetet i përhapur në të gjithë mediat sociale”. Organizata vuri në dukje se “7 në çdo 10” postime për individë me dëmtime intelektuale “janë negative dhe 6 në 10 përmbajnë një fyerje”.

Organizata thekson se fjala R u prezantua fillimisht si një term mjekësor, në vitin 1961. Statutet federale të shëndetësisë, arsimit dhe punës e zëvendësuan termin me “paaftësi intelektuale” në vitin 2010, pasi Presidenti Barack Obama nënshkroi legjislacionin e quajtur Ligji i Rosës.

Caitlyn Jenner

Trump Jr. e quajti Presidentin Biden “të ri***” për rinovimin e heqjes dorë nga sanksionet që i lejon Iranit të aksesojë 10 miliardë dollarë nga Iraku në këmbim të blerjeve të energjisë elektrike.

Jenner bëri bujë në shtator, pas derdhjes së çajit brenda ish-njerka, E Kim Kardashian Rritja e “llogaritur” në famë.

Kim Kardashian

“Kimberly llogaritur që në fillim, ‘Si të bëhem i famshëm?’ Jenner tha në dokumentarë, “Shtëpia e Kardashian”.

Kim Kardashian

Kardashian-Jenner familja nuk kishte kontroll editorial mbi “Shtëpia e Kardashian” ndryshe nga reality show-t e grupit, “Keeping Up With the Kardashians” e E! dhe “The Kardashians” e Hulu.

“Isha i lumtur që mora pjesë në procesin e intervistës për të ndarë anën time, e cila tregon forcën, ndikimin dhe aftësinë që ka familja ime për të tërhequr vëmendjen e botës dhe për ta mbajtur atë gjatë viteve.” Jenner thuhet në atë kohë përmes një deklarate.

Caitlyn Jenner

Ajo shtoi: “Jam jashtëzakonisht krenare për të gjithë fëmijët dhe njerkat e mi”.

Caitlyn Jenner

Jenner, i cili ishte i martuar me Kris Jenner për 23 vjet, ka qenë e sinqertë për përvojën e saj brenda Kardashian klan që nga divorci i saj në 2014 nga matriarku 67-vjeçar.