Burri i Scheana Shay, Brock Davies qan sepse nuk i sheh fëmijët

Klea

Burri i Scheana Shay, Brock Davies qan sepse nuk i sheh fëmijët

Ylli i Vanderpump Rules Scheana Shay u martua përsëri. Këtë herë emri i burrit të saj është Brock Davies dhe jo, ai nuk është një yll sapuni nga viti 1987, ai është një body-builder nga Australia.

Brock kishte një hyrje të vështirë në Rregullat e Pompës. Fansat e parë menduan se ai ishte thjesht një tjetër njeri në listën e hiteve të Scheana, por Brock dhe takat e tij të larta ngecën. Ndërsa Scheana po binte në dashuri, të tjerët po mësonin për të kaluarën e Brock. Në Oz, ai la pas një ish-grua dhe dy fëmijë. Në një episod të fundit të podcast-it të Scheana-s Scheananigans, çifti foli për një udhëtim në shtëpinë e Brock-ut Down Under, dhe për fëmijët që ai nuk arriti t’i shihte.

Ky është shtrati që ai ka bërë

Shumica e fansave të Pump Rules i kanë dhënë Brock një leje për të qenë njeriu më pak problematik në një kastë burrash toksikë dhe problematikë. Ndërsa ai mund bëhu një bashkëshort i mrekullueshëm për Scheana-n dhe një baba i shkëlqyer për Summer Moon, familjen e tij të mëparshme mund kanë disa mendime të ndryshme.

Pasi u kthyen nga një udhëtim në gjysmë të rrugës nëpër botë, Scheana dhe Brock folën për kohën e tyre në Australi. Unë mendoj se ish-gruaja e tij nuk e hapi tapetin e kuq, sepse Brock qau për këtë para dëgjuesve.

“Ekziston një anë e imja që thjesht dëshiron të luftojë fort [to see them]. Por pastaj ka një anë tjetër që më kujton se ky është një akt i ashpër balancues, “tha Brock. Po, është e vështirë të ndjesh ndjeshmëri për një burrë që ka një grua dhe një fëmijë krejtësisht të ri dhe nuk ka paguar mbështetjen e fëmijëve.

“Veprimet kanë pasoja. Vetëm duke ju dëgjuar të flisni për të [reminds me] Më duhet të vazhdoj të bëj atë që po bëj. Jam i lumtur me ndryshimet që kam bërë në jetën time dhe jam shumë i lumtur me këtë”, vazhdoi ai. Çfarë ndryshon? Prerja e flokëve dhe martesa me një zogth në një shfaqje televizive realiteti nuk janë “ndryshimet” që kërkojnë fëmijët tuaj. Ish-i ndoshta do të vlerësonte njëfarë mirënjohjeje për rritjen e fëmijëve të tyre vetëm dhe një mbështetje financiare.

Pavarësisht nga rruga e vështirë që Brock ka pasur me gruan e tij të parë, Scheana vuri në dukje se ata marrin fotografi të dy fëmijëve të tij “rregullisht” tani. Brock dhe ish-i i tij u ndanë pas disa çështjeve të dhunës në familje dhe ai u largua pas lindjes së djalit të tij.

Brock ka shpresa të mëdha për të ardhmen

Fatmirësisht Brock dyshohet se është aktual për mbështetjen e fëmijëve të tij. Tani për tani ai dhe Scheana “po punojnë për një marrëdhënie të shëndetshme ose më të mirë me nënën e fëmijëve dhe njerkun e tyre”.

Brock shtoi, “Qëllimi është të jem në kohë me mbështetjen e fëmijëve tim çdo muaj…. dhe komunikoni me ta.” Shiko shoku, mbështetja e fëmijëve nuk është një “qëllim”. Është një “urdhër gjykate” dhe ju mund të “shkoni në burg” në Shtetet e Bashkuara nëse dështoni. Nuk duhet të jetë një “qëllim” të jesh prind dhe të sigurosh para për fëmijët tuaj për të jetuar, por largohuni.

Përse nuk i ka parë fëmijët kur ka qenë në qytet, “Është një situatë shumë e vështirë. Bazuar në veprimet e mia dhe të kaluarën time dhe atë që veprimet e mia kanë shkaktuar për këta fëmijë – veçanërisht kur ata ishin më të vegjël – padyshim që kishte trauma atje që duhej ndrequr, “shpjegoi ai.

“Më duhet të vazhdoj të dal dhe t’u tregoj se jam babai që dua të jem dhe se ata duan të jenë pranë”, shtoi Brock. Epo, fat atij dhe fat të gjithë fëmijëve të tij.

Vanderpump Rules kthehet në Bravo të martën, më 30 janar në orën 8/7c.