Burri i Christine Quinn-it kërkon divorc, kërkon kujdestarinë e vetme të djalit të tyre!

Klea

Burri i Christine Quinn-it kërkon divorc, kërkon kujdestarinë e vetme të djalit të tyre!

Burri i Christine Quinn-it “Selling Sunset” shkroi për divorc, kërkon kujdestarinë e vetme të djalit të tyre

Christine Quinn's burri, Christian Dumontet, ka bërë kërkesën për divorc dhe kërkon kujdestarinë e vetme të djalit të çiftit të ndarë. Bashkëshortja e “Shitet perëndimi i diellit” alum, i cili më parë ishte urdhëruar të qëndronte 100 metra larg nga të dyja Quinn dhe djali i tyre, përmendën “dallimet e papajtueshme” si arsyen e ndarjes, sipas TMZ. e Dumontet paraqitja përfshinte një kuti të zgjedhur që tregonte kërkesën e tij për kujdestarinë e vetme ligjore dhe fizike të djalit të tyre, pavarësisht urdhri i ndalimit aktiv.

Christine Quinn

Ish-yllit të Netflix iu dha urdhri më pas Dumontet dyshohet se i hodhën një çantë plot xhami djalit të tyre, muajin e kaluar. Fëmija u dërgua në spital pas incidentit, i cili u ul Dumontet pas hekurave për natën.

Një gjykatës i Los Anxhelosit pranoi Quinn-it kërkesën për masën e ndalimit të përkohshëm, që kërkon Dumontet për të mbajtur një distancë prej 100 metrash nga ajo, fëmija i tyre dhe dy qentë e saj. Ai lejohet të ketë vizita me urdhër të gjykatës me djalin e tyre.

Christine Quinn

Dumontet kërkoi që gjykata Quinn nga kërkimi i mbështetjes bashkëshortore, dhe nuk përmendi një marrëveshje paramartesore. Ai nuk kërkon ushqim, por kërkon që gjykata të përcaktojë të gjitha të ardhurat e grumbulluara që nga ndarja e tyre që të konsiderohen pronë e tij.

Quinn dhe Dumontet u martuan në vitin 2021, sipas dokumenteve të divorcit.

Javën e kaluar, dyshja filloi debatin për financat, gjë që çoi në e Dumontet arrestimi pasi gjërat në dukje u kthyen në dhunë.

Christine Quinn

Quinn pretendoi se bashkëshorti i saj i hodhi asaj sende të ndryshme, përfshirë jashtëqitjen e qenit dhe derdhi lëngje në të gjithë dhomën e gjumit. Ajo gjithashtu pretendoi se Dumontet urinuan në dysheme dhe hodhën një qese xhami që goditi djalin e tyre të vogël.

Christine Quinn

Ai mohoi akuzat dhe pretendoi se çantën e hodhi në mur, jo tek fëmija i tyre.

“Ai filloi të kalonte nëpër shtëpi dhe të sillte aranzhimet me lule në dhomën kryesore të gjumit dhe filloi t'i hidhte ato dhe kutitë e tyre të rënda të transportit drejt meje. Ai për pak nuk më goditi me një nga shufrat metalike, por unë u godita nga një prej kutive që ai hodhi. Quinn-it lexohen dokumentet, siç raportohet nga Radar Online.

“Pasi mblodhi dhe më hodhi disa aranzhime të rënda me lule për rreth gjysmë ore, ai më pas mori dhe hapi një kanaçe me Dr. Piper dhe vazhdoi ta derdhi në të gjithë shtratin dhe dyshemenë, gjatë gjithë kohës duke bërtitur dhe duke bërtitur abuzim,” vazhdoi ajo. “Më pas doli përsëri nga dhoma, zbriti përsëri poshtë dhe u kthye pak më vonë dhe më hodhi jashtëqitjet e qenit, të cilat i nxori nga plehra. Më pas ai nxori penisin dhe filloi të urinonte në dysheme”.

Christine Quinn

Dumontet pretendoi se përleshja filloi më pas Quinn-it qentë urinuan mbi sendet e tij të shtrenjta. Ai kërkoi një urdhër mbrojtës kundër Quinnpor u mohua.

Christine Quinn

Dumontet është arrestuar në dy raste në muajin mars dhe ka shkelur urdhrin e mbrojtjes kur u kthye në shtëpinë e familjes pasi u lirua nga burgu.