Brooke Hyland e nënave të kërcimit fejohet

Klea

Brooke Hyland e nënave të kërcimit fejohet

OG Nënat e kërcimit fansat padyshim që do ta kujtojnë Brook Hyland dhe motra e saj Paige. Të dy ishin anëtarë të kastit origjinal deri në sezonin 4. Kur nëna e tyre, Kelly Hyland, pati një përleshje shpërthyese me Abby Lee Miller, ishte perde për motrat Hyland.

Megjithatë, pavarësisht se janë rritur në një mjedis të tillë, Brooke dhe Paige po vazhdojnë jetën e tyre. Me një ndjekës tashmë të krijuar, të bëhesh ndikues nuk ishte një detyrë e vështirë. Por përtej një jete profesionale, edhe jeta personale e Brooke duket mjaft mirë.

Më 6 maj, PEOPLE raportoi se Brooke u fejua me të dashurin e saj për një kohë të gjatë, Brian Thalman. Brian propozoi në Frick Park në vendlindjen e Hylands në Pittsburgh. Anëtarët e familjes ishin afër për të parë propozimin duke u shpalosur. Shikoni të gjitha detajet më poshtë.

Çfarë i bashkoi Brooke dhe të fejuarin e saj?

Pas propozimit, Brian, Brooke dhe anëtarët e familjes dolën për mëngjes. Brian i tha PEOPLE se ai dhe Brooke u takuan në dhjetor 2021 ndërsa Brooke ishte në shtëpi për Krishtlindje. Brian tha: “Në atë kohë, ajo jetonte në Austin, Teksas. Kushëriri i saj, i cili është shoku im i ngushtë, na prezantoi me njëri-tjetrin.”

Ai shtoi, “Ne bëmë distanca të gjata për disa muaj përpara se Brooke të kthehej në Pittsburgh.” Brian dhe Brooke tërhiqeshin nga njëri-tjetri si dashnorë të udhëtimit, ushqimit dhe aktiviteteve në natyrë. “Ne gjithashtu kemi një qen të quajtur Jack,” tha ai.

Menjëherë pasi u publikuan lajmet për propozimin, Brooke shkoi në Instagram për të ndarë fotot. “Mësova se ai është pothuajse po aq i gjatë sa unë në një gju”, tha Brooke me shaka në mbishkrimin e saj. Ajo vazhdoi, “Këtu është sot, nesër dhe përgjithmonë pas kësaj?”

Komentuesit e vërshuan postimin me mbështetje. Paige shkroi, “Duke bërtitur duke qarë duke hedhur lart!” Edhe faqja zyrtare e Dance Moms në Instagram u shfaq për të shkruar, “Urime Brooke!!!! ne jemi shumë të lumtur për ju ?????”