Brock duket shpërfillës ndaj OCD-së së Scheana-s dhe është një problem

Klea

Brock duket shpërfillës ndaj OCD-së së Scheana-s dhe është një problem

Që nga lindja e vajzës së saj, Scheana Shay ka luftuar çdo ditë me OCD pas lindjes. Të Rregullat e Vanderpompës ylli po e ka të vështirë të shijojë kohën e saj si nënë për herë të parë, edhe pse po e bën më të mirën duke bërë më të mirën dhe duke gjetur trajtimin që funksionon për ju. Sezoni 11 tregon Scheana-n ende duke u futur në Scandoval, e gjithë kjo ndërkohë që lufton me nxitjet e saj. Por jo të gjithë po i japin asaj mbështetjen që meriton, dhe ky është një problem, veçanërisht kur reagimi vjen nga burri i saj, Brock Davies.

Brock Davies është shkëmbi i Scheana-s

Dyshja dinamike u martua në prill 2022 dhe, në pjesën më të madhe, dukej se kishte një lidhje të pandashme. Brock i goditi fansat e Vanderpump Rules si sfungjer kur ata u prezantuan për herë të parë me vendasin australian, por ai u rrit me kalimin e kohës, duke treguar se e donte vërtet Scheana. Por Brock kishte një rrugë të gjatë për të bërë për të tërhequr fansat të cilët nuk ishin të lumtur që ai ishte një baba i rrahur që nuk paguante mbështetjen e fëmijëve për fëmijët e tij në Australi.

Megjithatë, Scheana vazhdoi të ecte së bashku me burrin e saj të ri dhe më në fund, fansat mund të shihnin gjithashtu të mirën tek ai. Brock është integruar sërish në grup falë miqësisë së tij me Lala Kent dhe dashurisë për vajzën e tij Summer Moon. Por episodet e fundit na kanë shqetësuar për Scheanën pasi partneri i saj në krim duket se po e humbet qetësinë.

A i kupton Brock përpjekjet për shëndetin mendor të Scheana?

Martesa është e gjitha argëtuese dhe lojëra derisa dikush të fillojë të ketë probleme të rënda shëndetësore; atëherë, mund të fillojë të komplikohet. Kjo është ajo që fansat kanë vënë re në sezonin 11, ndërsa Scheana ka folur gjithnjë e më shumë për luftën e saj me OCD pas lindjes. Episodi i fundit tregoi se Scheana dhe Brock kishin një natë takimi shumë të nevojshëm, por vetëm pasi ishin në gjendje të gjenin dy dado për t’u larguar nga Summer Moon. Një episod tregoi Scheana-n duke u thënë kamerave se ajo shpresonte se “truri i saj OCD mund të merrte një sy gjumë sonte”.

Rezulton se Brock po shpresonte gjithashtu që Scheana të bënte një sy gjumë pasi ai shfuqizoi shqetësimet e saj. Brock u përpoq të ishte qesharak, mendoj. Sinqerisht, ai nuk duhet ta linte punën e përditshme pasi i tha kujdestares së fëmijës se ajo ishte atje për shkak të “paaftësisë së gruas së tij për t’i lënë gjërat të shkojnë”. Yikes – Nuk do të kisha dashur të isha Brock në atë moment.

Brock është i frustruar

Brock është dukshëm i ngopur me marrëveshjen. Por sjellja e tij shpërfillëse është jashtëzakonisht shqetësuese. E edhe pse nuk mund të jemi të sigurt se si vepron ai pas dyerve të mbyllura, fjalët e tij e kanë mërzitur Scheanën. Brock ka thënë se i mungon gruaja e tij dhe mënyra se si ajo ka qenë dikur. Përpara se të kishim verën, ne ishim në këtë mashtrues për t’i kryer gjërat.” Duket se edhe për Brock-un ka ndryshuar shumë, por kjo nuk do të thotë se ai mund të tallet me betejat e gruas së tij.

Brock nuk është një adhurues i procesit të mendimit të Scheana-s, i cili përfshin shumë të menduarit çfarë-nëse dhe katastrofë. Por për këtë, unë them këtë: Brock nuk ishte ai që lindi fëmijën. Ai nuk duhet të shqetësohet për ndryshimin e hormoneve në trupin e tij. Ajo që ai duhet të bëjë është të ulet, të heshtë dhe të ndihmojë gruan e tij të kalojë këtë periudhë shumë të vështirë në jetën e saj në vend që ta bëjë atë të ndihet edhe më keq për veten.

Reagimet e fansave

Rezulton se shikuesit e Vanderpump Rules nuk janë aq të tronditur nga sjellja e Brock, pasi ai i ka bërë këto lloj gjërash më parë. Një ndjekës shkroi përmes Reddit, “Brock është absolutisht jombështetës dhe nuk është aspak befasuese. Ky është i njëjti mashkull që shkoi në golf pasi Scheana pati abortin e saj dhe i tha Lalës “të bëjë më mirë” kur ajo nuk mund të ishte atje për Scheana atë ditë. Kështu që nuk pres asgjë më pak prej tij, me të vërtetë.”

Një tjetër shikues i mërzitur ndau: “Kjo ishte e rëndë dhe e vështirë për t’u parë, dhe Brock është i këqij. Shqetësimi i tij në kokën e tij që fliste ishte për ‘bërjen e gjërave’ dhe jo për shëndetin e gruas së tij. Ai po minimizon dhe i hedh poshtë betejat në dukje shumë reale që ajo ka, duke punuar dhe duke qenë e pambrojtur. Të thuash, ‘pse je kaq i nxitur’ kur ajo po përpiqet të sqarojë ndjenjat e saj ishte e tmerrshme. Ashtu si, për hir të Zotit, njeriu, edhe macja e mallkuar ka ndjeshmëri për të.”

Sinqerisht, Scheana po bën gjithçka që mundet dhe gjithçka që duhet, dhe ai duhet ta përforcojë atë shumë.