Kenya Moore and Brittany Eady

Klea

Brittany Eady SHPËRTHIM Kenia Moore për rrjedhjen e fotove P*rn të Newbie 'RHOA', Kenia MOHON pretendimet!

Kenia Moore dhe Brittany Eady po hedhin dritë mbi një grindje dramatike që shpërtheu gjatë xhirimeve të Amvisat e vërteta të Atlantës, ku Kenia kinse shfaqur imazhe eksplicite të Brittany në një ngjarje të filmuar.

Kenia Moore dhe Brittany Eady

Konfrontimi, i cili përfshinte një kërcënim të supozuar me armë dhe një skandal të qartë me foto, ka ngjallur polemika të rëndësishme dhe vëmendje mediatike. Te premten, Kenia Moore53-vjeçarja e adresoi situatën përmes Story-t të saj në Instagram, duke u kërkuar fansave që të jenë skeptikë ndaj thashethemeve, “Mos besoni asnjë nga ato që dëgjoni dhe gjysmën e asaj që shihni”, shkroi ajo. “E vërteta del gjithmonë në dritë.”

Kenia Moore dhe Brittany Eady

Kenia e shtjelloi çështjen më tej të shtunën përmes një postimi në X. “Unë kurrë nuk do të merresha me pornografi hakmarrëse,” tha ajo. “Unë kurrë nuk kam shpërndarë imazhe private apo pamje të askujt, as nuk kam kërkuar imazhe në pronësi të të tjerëve për t'i përdorur për të kërcënuar ose shantazhuar. Unë kam qenë gjithmonë i justifikuar. Nuk mund të flas për STORY edhe me njerëz që mbjellin lajme të rreme #sweet16.”

Kenia Moore dhe Brittany Eady

Brittany Eady ndau edhe anën e saj të historisë në Instagram. “Nuk është kurrë një ndjenjë e mirë të jesh në shënjestër apo të turpërohesh nga dikush që mendoja se do të më përqafonte në një rreth të ri, që nuk e kam takuar kurrë,” shkroi ajo të premten.

Kenia Moore dhe Brittany Eady

Sipas shumë burimeve, Kenia i tronditur mysafirët tek ajo Kenia Moore Hair Spa festa të enjten mbrëma duke shfaqur postera të Brittany duke kryer s*x me gojë. Një burim vuri në dukje se fotot në fjalë ishin “lehtësisht të arritshme” në internet. I njëjti burim pretendoi se e Kenias Më pas erdhi shfaqja provokuese Brittany dyshohet se kishte bërë kërcënime të dhunshme ndaj Kenia në prag të ngjarjes.

Kenia Moore dhe Brittany Eady

Sipas një burimi të brendshëm, Brittany ishte përballur më parë Kenia dhe përdori fjalën “armë”, duke e bërë aktorin të mos ndjehej rehat. Megjithatë, burime të shumta, duke përfshirë një burim prodhimi, konfirmuan se nuk ishte bërë asnjë kërcënim me armë e Kenias partisë dhe këmbënguli se nuk kishte pasur kurrë një armë në shesh.

Kenia Moore dhe Brittany Eady

Brittany mohoi me vendosmëri të bënte ndonjë kërcënim në Story-n e saj në Instagram. “Për rekord, unë kurrë nuk kam pasur armë në posedim apo nuk kam kërcënuar dikë ndonjëherë,” sqaroi ajo. “Unë kurrë nuk kam qenë në burg, në një zënkë, apo madje nuk kam pasur aq shumë sa një biletë shpejtësie. Ky nuk është karakteri im.”

Kenia Moore dhe Brittany Eady

Ajo përfundoi me një deklaratë ku shprehte shqetësimin e saj për situatën. “Jam lënduar nga rrëfimi që po shfaqet. E gabuara është e gabuar.”

Origjina e grindjes mes Kenia dhe Brittany mbeten të paqarta, por kamerat kanë kapur disa nga ndërveprimet e tyre për sezonin e ardhshëm. Nuk dihet ende nëse festa ku janë imazhet e rrezikshme të Brittany u shfaqën do të transmetohen.

Kenia Moore dhe Brittany Eady

Dyshohet se Bravo ka nisur një hetim për ngjarjen, duke i shtuar një shtresë tjetër intrigash sezonit tashmë të trazuar.

Sezoni 16 i Amvisat e vërteta të Atlantës ka për qëllim të rinovojë ekskluzivitetin, i cili ka parë një rënie të vlerësimeve gjatë sezoneve të fundit. Producentët kishin konsideruar rinisjen e të gjithë serialit vitin e kaluar, por vendosën të rikthenin ish-anëtarët e kastit për të ndihmuar në rinovimin e shfaqjes.

Brittany Eady

Ne shkurt, Porsha Williams konfirmoi kthimin e saj si shtëpiake me kohë të plotë dhe Cynthia Bailey pranoi një rol “mik i” pasi u largua nga seriali në 2021.

Porsha Williams

Ndërsa drama vazhdon të shpaloset si në ekran ashtu edhe jashtë saj, fansat presin me padurim sezonin e ri për të parë se si do të portretizohen dhe zgjidhen këto ngjarje shpërthyese.