Brittany Cartwright zbulon arsyen për Jax Taylor Split

Klea

Brittany Cartwright zbulon arsyen për Jax Taylor Split

Brittany Cartwright më në fund po ndan detaje për ndarjen nga Jax Taylor. Ylli i Luginës dhe bashkëshorti i saj alum i Vanderpump Rules u martuan në qershor 2019 dhe mirëpritën djalin Cruz në prill 2021. Ata ishin fotografia e një familjeje të lumtur deri në njoftimin e ndarjes së tyre në shkurt të këtij viti.

Megjithatë, asnjëra palë nuk dha arsye për prishjen e marrëdhënies së tyre. Të dy donin të qëndronin të fokusuar në bashkë-prindërimin e djalit të tyre.

Por gjatë një interviste të fundit, Brittany foli për prezantuesin Andy Cohen për atë që e bëri atë të hiqte përfundimisht prizën.

Atmosfera në shtëpi ishte “shumë toksike”

“Jax është Jax, pavarësisht nëse ai është në TV apo jo në TV – kjo është diçka që të gjithë duhet ta kuptojnë,” paratha Brittany gjatë një episodi të fundit të Watch What Happens Live.

“Sapo patëm një luftë të tmerrshme dhe ishte sikur u hoq një vello, dhe vura re se gjithçka nuk ishte në rregull,” shpjegoi ish-Vanderpump.

Ajo erdhi tek Brittany që goditi “pikën e saj të thyer”. Ajo shtoi, “është e vështirë të kthehesh nga kjo.”

Jax u shkaktua pasi gruaja e tij nga Kentaki doli me aktoren e tyre nga The Valley, Kristen Doute.

“Ai disi u zgjua një mëngjes dhe ishte i çmendur që dola me Kristen një natë më parë, dhe sillova një histori në kokën e tij dhe filloi një grindje për diçka që nuk ndodhi kurrë,” shpjegoi Brittany.

Ish-çifti duroi grindje vetëm për “për gjithçka”. Alum VPR shtoi, “mund të jetë për çdo gjë në atë pikë.”

Brittany e etiketoi atmosferën në shtëpi “shumë toksike”. Ajo aktualisht është “ende në Airbnb”.

Por ylli i realitetit televiziv mohon tradhtinë nga ana e Jax-it, megjithëse ai ka mjaft histori me atë ofendim të veçantë.

Brittany tha, 'Unë bëra të gjitha gërmimet. Ne u siguruam që kjo të mos ishte e vërtetë.” Edhe pse ajo shtoi, “Ndjehem sikur ka gjithmonë thashetheme për Jax, pa marrë parasysh çfarë.”

Son Cruz është “prioriteti i tyre kryesor”

Një tjetër arsye e ndarjes ishte ajo e çiftit ishte mungesa e jetës seksuale. Brittany i tha Andit se ajo dhe Jax “nuk bëjnë kurrë seks”.

Producenti ekzekutiv i Bravo vuri në pikëpyetje kohën, “A mund të përcaktoni kur ndodhi kjo? A ishte kjo pasi lindi Cruz?

“Pak më parë, si kur bëmë fëmijën, ishim mirë dhe më pas, e dini,” zbuloi ajo.

Megjithëse bashkëshortët e larguar folën për të shkuar në terapinë e çifteve, ata ende nuk kishin marrë pjesë në një seancë. Mungesa e iniciativës shkaktoi një tendosje.

Pavarësisht çështjeve të tyre personale, Jax dhe Brittany janë të përkushtuar që të bashkë-prindërojnë djalin e tyre trevjeçar Cruz.

“Jax është një baba i shkëlqyer, unë do t'ia jap atë. Ky është prioriteti ynë kryesor, pavarësisht se çfarë”, përfundoi Brittany.

Catch The Valley, të martën në 9/8c në Bravo.